دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 56326
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
 •   

  شکست داعش ، شکست تروریست های ۸۰ کشور دنیا بود/ نگرانی آمریکا و صهیونیست ها از پایان داعش در منطقه

  کارشناس مسائل بین الملل گفت: اقدامات پایه‌ای و تبلیغاتی در کنار به کارگیری یک دیپلماسی عمومی در منطقه و به کارگیری رسانه ها و جراید برای نشان دادن عمق فاجعه داعش در منطقه می تواند به جلوگیری از گسترش تفکر داعش در منطقه کمک کند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جعفر قناد، کارشناس مسائل […]


  کارشناس مسائل بین الملل گفت: اقدامات پایه‌ای و تبلیغاتی در کنار به کارگیری یک دیپلماسی عمومی در منطقه و به کارگیری رسانه ها و جراید برای نشان دادن عمق فاجعه داعش در منطقه می تواند به جلوگیری از گسترش تفکر داعش در منطقه کمک کند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جعفر قناد، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص پایان داعش در منطقه گفت: آنچه که مسلم است تشکیلات سازمان یافته‌ای که در آسیا و آفریقا فعال بود و تا مناطقی از اروپا و آمریکا دامنه فعالیت های خود را گسترش داده بود امروز دیگر وجود ندارد.

  وی عنوان کرد: آنچه که ممکن است از این تشکیلات باقی مانده باشد، افراد و گروهک های کوچکی است که ممکن است دوباره گرد هم جمع شوند و فعالیت های کوچکی را در کشورهای خود و یا منطقه انجام دهند.

  این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه داعشی که در سوریه و عراق شکست خورد از ۸۰ کشور دنیا جمع شده بود گفت: بسیاری از این افراد کشته شده و بسیاری دیگر نیز با از بین رفتن این تشکیلات انگیزه های خود را برای مبارزه از دست می دهند چرا که حمایت مالی از آنها نمی شود. اما برخی هم به کشورهای خود بازگشته تا در شرایط مناسب دوباره فعالیت های خود را از سر بگیرند.

  قناد ضمن بیان اینکه آنچه که منجر به شکست داعش شد مجاهدت های زیاد در کنار مسدود شدن راه های ارتباطی آنها برای دریافت اسلحه بود گفت: به دلیل چرخش ۱۸۰ درجه ای ترکیه از مواضع خود در قبال داعش و همکاری با ایران و روسیه برای بستن راه های ارتباطی تروریست ها رسوایی زیادی برای داعش به وجود آمد و این گروهک تروریستی شکست سنگینی خورد به شکلی که دیگر امید به روی پا ماندن آنها نیست.

  وی همچنین گفت: در حال حاضر تنها آمریکایی ها و صهیونیست ها به دنبال احیای داعش در منطقه هستند و البته عربستان سعودی هم اگر فرصت حمایت پیدا کند، این گروه های تروریستی را تقویت می‌کند اما در حال حاضر افقی برای ادامه فعالیت اعضای باقی مانده داعش در منطقه و دنیا وجود ندارد چرا که این گروه مورد خشم بین المللی قرار گرفته است.

  این کارشناس مسائل بین الملل گفت: اقدامات پایه‌ای و تبلیغاتی در کنار به کارگیری یک دیپلماسی عمومی در منطقه و به کارگیری رسانه‌ها و جراید برای نشان دادن عمق فاجعه داعش در منطقه می‌تواند به جلوگیری از گسترش تفکر داعش در منطقه کمک کند.

  قناد با اشاره به ضرر و زیانی که داعش به جهان اسلام وارد کرد گفت: ادامه یارگیری داعش از این به بعد از میان جهان اسلام خواهد بود و کسانی که جذب آنها می شوند جوانانی هستند که علاقه مند به احیای اسلام هستند اما مصادیق را اشتباه می گیرند.

  وی با تاکید بر اینکه مستند سازی درباره جنایات داعش اهمیت زیادی دارد گفت: باید فاصله داعش با جهان اسلام برای همگان مشخص شود تا نه تنها جلوی اسلام ستیزی گرفته شود، بلکه جلوی جذب نیرو توسط بازمانده های این گروهک هم گرفته شود.

  این کارشناس مسائل بین الملل عنوان کرد: به لحاظ سیاسی هم کشورهای اسلامی باید آنچه که مربوط به فرهنگ و اشاعه اسلام می شود را در دستور کار خود قرار داده و دولت های حامی گروه های تروریستی باید دست از حمایت این گروه ها بردارند که البته اگر به این حمایت ها ادامه دهند باید به جهان اسلام شناسانده شوند.

  قناد با اشاره به خوشحالی مردم منطقه از پایان داعش اظهار داشت: طی هفته های گذشته و با آزادسازی هر بخش از دست داعش جشن های عراق و سوریه در این مناطق برگزار شده است؛ امروز مردم لبنان و ایران جشن پایان داعش را به صورت عمومی برگزار می کنند.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها