دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 57247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
 •   

  غربالگری اضطراب کودکان ۵ تا ۶ ساله در پیش دبستانی های فیروزکوه

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه از اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ تا ۶ ساله در پیش دبستانی های شهرستان فیروزکوه در روز دوازدهم آذر ماه خبر داد. براری، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص طرح غربالگری اضطراب کودکان  ۵ تا ۶ ساله در پیش […]


  رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه از اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ تا ۶ ساله در پیش دبستانی های شهرستان فیروزکوه در روز دوازدهم آذر ماه خبر داد.


  براری، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص طرح غربالگری اضطراب کودکان  ۵ تا ۶ ساله در پیش دبستانی های شهرستان فیروزکوه گفت: این طرح در روز دوازدهم آذر ماه در پیش دبستانی های این شهرستان اجرا خواهد شد.

  وی با تاکید بر این که شایع ترین اختلالات دوران کودکی، اختلالات اضطرابی است، خاطر نشان کرد: در اکثر اوقات علائم این اختلال با فرایند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته می شود و مانع از تشخیص و مداخلات به هنگام است؛ با توجه به اینکه اختلالات اضطرابی کودکی موضوع موقتی نبوده و در صورت عدم توجه و درمان تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه می یابد و موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی و شغلی و یا منجر به افسردگی، سو مصرف مواد و مشکلات عدیده بعدی خواهد شد، لذا با تشخیص به موقع و طراحی مداخلات به هنگام، می توان از طریق والدین و مربیان به کودکان کمک کرد که چگونه اضطراب خود را کنترل کنند و یک زندگی طبیعی داشته باشند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه در خصوص اهداف این طرح اذعان داشت: برنامه غربالگری اضطراب کودکان ۵ تا ۶ سال با هدف کمک به والدین برای توجه به نشانه های اضطرابی کودکان و همچنین ارائه خدمات ارزان تر به والدین و کودکان جهت شناسایی و درمان این اختلال طراحی شده است.

  وی در ادامه نشانه های کودکان مضطرب را این گونه بیان کرد: کودکان مضطرب معمولا از حیوانات، موقعیت ها یا اماکن خاص می ترسند، از رفتن به مهد کودک یا هر کلاس آموزشی دیگر می ترسند، کم رو هستند، به پدر و مادر آویزان می شوند، ناخن می جوند، سریع دستپاچه و خجالت زده می شوند و بیش از حد ترسو و مضطرب هستند.

  براری در خصوص روند انجام این طرح گفت: در مهدهای کودک والدین با پر کردن فرم آزمون، سوالاتی را در مورد کودک خود پاسخ خواهند داد؛ در صورتی که کارشناسان همکار با توجه به نمره اخذ شده در این تست، کودک را مشکوک به اضطراب تشخیص دهند، والدین به مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی معرفی خواهند شد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها