دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 57362
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
 •   

  نباید در رفتارها شاهد تولید خشونت علیه زنان باشیم/ غرب نسخه‌های فروپاشی خانواده‌ را برای کشورمان می‌پیچد

  شعارهایی که چند سال گذشته برای خشونت علیه زنان در کشور مطرح شده است نباید رنگ و بوی فرهنگ غربی داشته باشد و از افکار آنان الگو بگیرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، فاطمه آلیا دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی وعضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان‌خبر گفت: […]


  شعارهایی که چند سال گذشته برای خشونت علیه زنان در کشور مطرح شده است نباید رنگ و بوی فرهنگ غربی داشته باشد و از افکار آنان الگو بگیرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،

  فاطمه آلیا دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی وعضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان‌خبر گفت: خشنونت علیه انسان‌ها و انسانیت در همه ادیان و فرهنگ‌ها بخصوص دین مبین اسلام مورد نفی و نفرت واقع شده است.

  وی افزود: مسئله مقابله و منع خشونت مورد جدیدی در تاریخ بشریت نیست و باید از بیان شعارها به طور جدی پرهیز کرد.

  آلیا در مورد مطالعه تاریخچه خشونت بیان کرد: کسانی که در جامعه شعارهای نه به خشونت را به تقلید از افکار غرب می‌زنند باید تاریخچه منع خشونت در قرون اخیر و تاریخچه تولید خشونت را مطالعه کنند.

  وی ادامه داد: نباید طوری عمل کرد که در رفتارها شاهد تولید خشونت علیه زنان و در شعارها از منع خشونت و مبارزه با آن را دم زد.

  دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی با اشاره به رویکرد شغل محور زنان در غرب مطرح کرد: رویکرد شغل محور جایگزین خانواده محور در غرب شده است، نتیجه آن بی‌اعتنایی به اهمیت خانواده، کشاندن افراطی زنان از خانه به کارهای خدماتی کشور و… است که نمونه بارز خشونت برای زنان محسوب می‌شود.

  وی اظهار داشت: وقتی بنیان خانواده در غرب متزلزل گردید وعواطف مادرانه از فرزندان دریغ شد خشونت‌ها بوجود آمد که ریشه آن استفاده از زنان برای نیروی انسانی ارزان به بازار کار است.

  آلیا با تاکید بر حفظ ارزش زنان و عدم خشونت علیه آنان گفت: تولید کنندگان خشونت در این راستا فرار به جلو داشته‌اند و شعارهای نه به خشونت را مطرح می‌کنند، به طور مثال باید گفت که در سالهای اخیر در دفاع مقدس مشاهده کردیم که کشورهای بیگانه‌ای که علیه ما از سلاح شیمیایی استفاده کردند و زنان، مردان و کودکان را به ضایعات شیمیایی مبتلا کردند، همان ها نیز گفتند که دارو و معالجه در دستان ما است.

  وی ادامه داد: افرادی که در کشورمان به تقلید از غرب شعارهایی را سر می‌دهند، تفکر کنند و مسیری که غرب رفته است و از آن پشیمان است را ادامه ندهند.

  دبیر کل حزب زنان جمهوری اسلامی با اشاره به نهضت بازگشت به خانواده در غرب اذعان کرد: در غرب به دلیل اینکه متوجه شده‌اند که دارو و درمان مقابله با خشونت بازگشت به خانواده است، نهضت بازگشت به خانواده ایجاد شده است و می‌دانند که خانواده باید حفظ شود ولی در این مورد نسخه‌های فروپاشی خانواده‌ها را برای کشورمان می‌پیچند.

  منبع: تهران نیوز

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها