دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 57329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
 •   

  نگاه عزتمندانه سردار سلیمانی به نامه رییس سازمان سیا/سردار، بدون اذن رهبری قدم از قدم برنداشته است

  کارشناس مسائل بین الملل گفت: امروز از برخورد عزتمندانه و شرافتمندانه سردار سلیمانی به نامه رییس سازمان جاسوسی امریکا می شود برداشت کرد، که ای کاش همه مسئولان دولتمردان ما نگاهشان به امریکا مشابه نگاه سردار سلیمانی باشد و اگر دشمن در ظاهر با مکر و حیله اظهار محبت کرد، یک چنین جوابی بشنود تا […]


  کارشناس مسائل بین الملل گفت: امروز از برخورد عزتمندانه و شرافتمندانه سردار سلیمانی به نامه رییس سازمان جاسوسی امریکا می شود برداشت کرد، که ای کاش همه مسئولان دولتمردان ما نگاهشان به امریکا مشابه نگاه سردار سلیمانی باشد و اگر دشمن در ظاهر با مکر و حیله اظهار محبت کرد، یک چنین جوابی بشنود تا استقلال، عزت و اقتدار نظام زیر سوال نرود.


  به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:رئیس سازمان سیا گفته که ما قبل از آزادسازی بوکمال به ژنرال سلیمانی نامه نوشتیم و توسط رابط خود در سوریه به او رساندیم که او نه تنها نامه را نگرفت، بلگه گفت من اصلاً کاری با شما ندارم.

  این موضوعی است که روز گذشته در رسانه های داخلی هم به آن پرداخته شد از این رو به گفت و گو با «محمود قاسمی» کارشناس مسائل بین الملل می پردازیم تا از چند و چون آن بیشتر آگاه شویم.

  دیپلماسی خارجی  ما در برخی زمان ها به نوعی دچار یک انحراف شده است

  محمود قاسمی در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: در رابطه با مسائل دیپلماسی انقلاب اسلامی از همان ابتدای پیروزی دچار یک جریان انحرافی در رابطه با دیپلماسی خارجی شد، که از همان دولت موقت شروع شد، مثل حرف هایی که بازرگان می زد و به طور کامل با امام(ره) مغایرت داشت.

  وی اظهار کرد: در دولت بنی صدر این موارد بود و بعد با شدت و ضعفی در دولت های خاتمی و هاشمی هم مشاهده شد، که در مواردی روش دیپلماسی خارجی به طور کامل با آنچه که در وصیت امام خمینی(ره) و اندیشه های ایشان و یا فرمایشات مقام معظم رهبری تفاوت دارد.

  این کارشناس مسائل بین الملل افزود: درباره شرایط فعلی دیدید که نامه ای که امریکایی به سردار سلیمانی نوشتند، نزدیک به دو هفته پیش است که روز گذشته مسئول دفتر مقام معظم رهبری این موضوع را رسانه ای کرد و از آنجا که رسانه ای شد، سایت ها و دیگر رسانه ها هم منتشر شد.

   برخی مسئولان نظام همچون سردار سلیمانی به رهبر نگاه می کنند تا ببنید سیاست ایشان در برخورد با دشمن کینه توز چگونه است

  قاسمی تصریح کرد: تفاوت دو دیدگاه نسبت به دشمن شاید در فرمایشات مقام معظم رهبری هم باشد که عنوان کردند “تعدادی در کشور ما منتظر هستند به محض اینکه لبخندی از طرف دشمن زده شود، سر از پا نشناخته به طرف او بروند” و به نوعی با شکستگی و ذلت طرف دشمن بروند.

  وی عنوان کرد: از طرفی دیگر هم مردانی در نظام جمهوری اسلامی ایران مشغول خدمت هستند که هر اندازه دشمن بخواهد با اینان با لبخند و گفت و گو و با دسته گل و با این قبیل روش های دیپلماتیک جلو بیاید، آن ها به مقتدا و رهبر خودشان نگاه می کنند تا ببنید سیاست مقام معظم رهبری در برخورد با دشمنان کینه توز همچون امریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی به چه شکلی است.

  سردار سلیمانی خیلی راحت و مقتدرانه با دشم برخورد کرد

  این کارشناس مسائل بین الملل افزود: نمونه از این رفتار را در سردار سلیمانی، سرباز با اخلاص و شجاع ولایت دیدیم، نامه ای را که رییس سازمان سیا نوشته و در واقع از طرف یک دولت مستکبر است، دولتی که ادعای دنیای تک قطبی در جامعه جهانی دارد، دولتی که احساس می کند، کدخدای دنیا است تا توسط رابطی به دست سردار سلیمانی برسد، و سردار کوچکترین اهمیتی به این موضوع نمی دهد، یعنی حتی به خودش اجازه نمی هد که به این نامه نگاه کند و یا آن را باز کند، بسیار راحت به آن واسطه ای که نامه را آورده می گوید من نه نامه را باز می کنم و نه جواب شما را می دهم و نه اصلاً کاری با شما دارم.

  سردار سلیمانی بدون اذن رهبر، کاری انجام نمی دهد

  قاسمی ادامه داد: این رفتار و عمل سردار سلیمانی یعنی چی؟ یعنی من گوش به فرمان رهبرم هستم، اگر شما حرفی دارید باید به برید و به کسی که بالاتر و رهبر من و جانشین امام زمان(عج) است و فرمانده من است، حرف هایتان را به صورت علنی مطرح کنید، اگر ایشان صلاح دیدند به من دستور می دهند، یعنی آنکه سردار سلیمانی خودش را سرباز ولایت می داند و تأکید دارد که اجازه ندارد بدون مشورت و اذن رهبر انقلاب مستقیم از طرف کینه توزترین دشمن نظام اسلامی که امریکا است نامه شما را بگیرد.

  برخی دشمن تا لبخندی می زند، سراز پا نشناخته به طرفش می روند!

  وی اظهار کرد: این موضوع، بحث روابط خارجی است در واقع می شود دیپلماسی خارجی، این یک نوع نگاه و برخورد با اظهارات کینه توزانه و مکر و حیله امریکا است، در مقابل این عمل مشاهده می کنیم افرادی هستند به محض اینکه دشمن یک حرف یا لبخندی می زند، سراز پا نشناخته به طرف دشمن می روند.

  این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: در مصاحبه یکی از مسئولان در کنفرانس خبری از او سوال شد که آیا شما با اوباما مکاتبه داشتی؟ و او با افتخار و با لبخندی در جلوی ۸۰ ملیلیون ایرانی گفت بله و من و اوباما نامه های زیادی بهم می نویسیم، یا موضوع ارتباط تلفنی با امریکا یعنی با شیطان بزرگ!

  در نگاه به دشمن، گاهی ما در برخورد برخی مسئولان، یک تفکر لیبرالی و غربگرایی را مشاهده می کنیم

  قاسمی گفت: در نگاه به دشمن ما گاهی یک تفکر، لیبرالی، غربگرایی، عشق به دشمن، عشق به تفکرات امریکایی و غربی و غیر اسلامی در برخی از مدیران را مشاهده می کنیم، این ها به محض اینکه می ببیند از سوی دشمن واسطه ای می آید، سر از پا نشناخته می روند و حرف هایی که مورد پسنددشمن است می زنند، بعد می آیند به کشور و به نوعی دیگر توجیه می کنند.

  آیا ما اجازه امضای F.A.T.F، سند ۲۰۳۰ و پروتکل الحاقی بدون مشورت با مجلس و دستگاه های متولی را داشتیم؟!

  وی عنوان کرد: نمونه های بارز این موارد را می توانیم در امضای F.A.T.F ببنیم، آقای وزیر شما با چه مجوزی بدون اجازه مجلس، سران و ارکان نظام رفتی و به امریکا اجازه دادی که گردش مالی مارا نظارت کند؟ با چه مجوزی سند ۲۰۳۰ راامضاء کردید؟ مگر طبق اصل قانون اساسی هر مصوبه ای، هر موردی که به نوعی ارتباطی با فرهنگ مملکت، قانون اساسی و منافع ملی ما باشد، نباید مسئولان نظام مثل رهبری، مرجع تشخیص مصلحت نظام و مجلس  بدانند و پس از مشورت گرفتن شما با آنان اگر صلاح دیدند جلو برویم و امضاء کنیم.

  این کارشناس مسائل بین الملل افزود: در اینجا باید به برخی مسولان گفت که شما با چه مجوزی پروتکل الحاقی را پذیرفتید؟ یا قراردادهای محرمانه بدون مجوز امضاء کردید و یا در جایی صادرات و واردات محرمانه داشتید؟

  با دیپلماسی غربگرایانه داشتن، دشمن را کدخدا می دانند

  قاسمی ادامه داد: این موارد یعنی چه؟، یعنی ما در دیپلماسی خارجی دو نوع نگاه داریم یکی نگاه غربگرایانه و در مقابل فرهنگ و هژمونی غرب خود را حقیر کردن، توانمند های داخلی را ندیدن، دشمن را بزرگ انگاشتن، ترس از دشمن، دشمن را کدخدا دانستن، به نوعی با دشمن راه تعامل را در پیش گرفتن و انکار کامل روش مبارزه با دشمن و یک دیپلماسی دیگر هم هست که روش مبارزه و ایستادگی در برابر مستکبران را می پسند.

  اگر همه جا مذاکره جواب می داد، امام علی(ع) از آن استفاده می کردند/دربرخورد با دشمن نباید فریب مکرش را خورد

  وی گفت: به طور مثال مگر اگر همه جا صحبت، مذاره و گفت و گو جواب می داد، پس امام علی(ع) که استاد سخن، سیاست و مذاکره بودند، اصلاً دست به شمشیر نمی بردند، اینکه امیرالمؤمنین(ع) یک جایی احساس می کند که باید بجنگد، یعنی ما یک جاهایی نیاز داریم از روش مبارزه استفاده کنیم، از این روز نظام جمهوری اسلامی در برابر چالش های منطقه ای و بین المللی همواره دو راه پیش رو داشته مذاکره یا مبارزه.

  این کارشناس مسائل بین الملل افزود: متأسفانه گاهی استفاده از این روش ها توسط برخی از این دولتمردان جا به جا می شود، آنجایی که باید مبارزه می کردیم، رفتیم سراغ مذاکره و آنجایی که نباید مذاکره می کردیم ممکن است راه دوم را انتخاب کرده باشیم.

  ای کاش نگاه همه مسئولان و دولتمردان به دشمن مکار، همچون گاه عزتمندانه سردار سلیمانی بود

  وی در ادامه تأکید کرد: آنچه که امروز از این گاه عزتمندانه و شرافتمندانه سردار سلیمانی به این نامه رییس سازمان جاسوسی امریکا می شود برداشت کرد، این است که ای کاش همه مسئولان، مدیران و دولتمردان ما نگاهشان به امریکا مشابه نگاه سردار سلیمانی باشد و اگر دشمن در ظاهر با مکر و حیله برای برقراری رابطه ای اظهار محبت کرد، یک چنین جوابی بشنود تا استقلال، عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران زیر سوال نرود.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها