دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58096
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
 •   

  گرامیداشت هفته پژوهش در شهرستان فیروزکوه

  مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش، در ۲۶ آذر ماه سال جاری، به همت آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه و پژوهش سرای شهدای هسته ای، با حضور مهری، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، […]


  مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش، در ۲۶ آذر ماه سال جاری، به همت آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه و پژوهش سرای شهدای هسته ای، با حضور مهری، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آدینه وند، رئیس دبیرخانه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، کریمی، معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری، محمد رضا بنار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، محمد درویش متولی، رئیس شورای شهرستان و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش فیروزکوه، حسین علی ایلکا، رابط پژوهشی مدیریت آموزش و پرورش با اداره کل و دیگر مسئولین و جمعی از دانش آموزان و پژوهشگران شهرستان فیروزکوه در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

  محمد رضا بنار، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر این پژوهش هزینه نیست ولی سرمایه است، گفت: طبق گفته امیرالمومنین (ع) جست و جوی دانش برتر از عبادت است؛ عظمت دانش در یادگیری نیست بلکه در پژوهش است؛ پیشرفت های ایران اسلامی در انرژی هسته ای و علم پزشکی نشات گرفته از تحقیق و پژوهش است.

  وی در خصوص پژوهش در سطح شهرستان خاطر نشان کرد: پژوهش سرای شهدای هسته ای در سطح شهرستان فعال است تا تغییری در امر پژوهش حاصل شود؛ در این پژوهش سرا اقداماتی از قبیل اقدام پژوهی انجام گرفت که ۱۵۰ اثر دریافت شد و ۱۵ آثار منطقه ای برگزیده شد و دو اثر استانی برگزیده شد؛ در تحلیل محتوای الکترونیکی ۴۵ اثر داشتیم که یک اثر برگزیده استانی شد؛ برگزاری مسابقات طراحی پوستر، مقاله، کتابخوانی، دست نوشته های کوچک، حباب های غول پیکر، اروی علمی، اعزام کاروان علمی-پژوهشی به روستاهای شهرستان، بازدید دانش آموزان از پژوهش سرا در بخش دانش آموزی صورت گرفته است.

  در ادامه جلسه کریمی، معاون سیاسی -انتظامی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، با اشاره به پیشرفت های اخیر در حوزه اختراعات و ابتکارات گفت: علت این اتفاق این است که بحث پژوهش و تحقیق جدی گرفته شده است؛ رشد و تعالی پژوهش از آموزش و پرورش است که شاهد آن هستیم.

  مهری، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه تاکید داشت: پژوهش مجهولی را معلوم می سازد؛ پژوهش مشاهده دقیق اطراف است و پایه پژوهش مشاهده است؛ معلمین ما با رویکرد درس پژوهی و اقدام پژوهی حرکت کنند که شناسایی ضعف ها و مشکلات و راهکار برای حل مشکلات در پی دارد و این به معنای رشد و پیشرفت است؛ آموزش و پرورش با این رویکرد پایه رشد و پیشرفت می شود.

  وی در پایان صحبت های خود تاکید داشت: دانش آموزان ما باید رشد فکری، ذهنی، ارتباطات اجتماعی و مهارت داشته باشند و مادام العمر تحقیق و پژوهش انجام دهند؛ پژوهش به معلم روش تدریس می دهد.

  مهدی جوهری فرد، استاد دانشگاه و پژوهشگر، در این مراسم با شرح علم فیزیک و فناوری هسته ای در حوزه پزشکی تاکید داشت: برای پژوهشگر این مسئله مهم است که پژوهش او جنبه عملی پیدا کند؛ طرحی که برای منطقه فیروزکوه ارائه شد پرتودهی محصولات کشاورزی بود؛ این طرحی ملی است و اگر اجرایی می شد هیچ بیکاری در فیروزکوه نبود و هیچ سیب زمینی روی دست سیب زمینی کاران نمی ماند.

  وی در پایان اذعان داشت: مسئولین شهرستان فیروزکوه در این زمینه همکاری نکردند و خواهش می کنم طرح تاسیس مرکز پرتودهی محصولات کشاورزی در فیروزکوه اجرایی شود که منفعت این طرح تنها برای کشاورزان نیست بلکه بیکاری جوانان و اشتغال زایی نیز در این طرح مسئله است.

  در پایان مراسم از پژوهشگران و دانش آموزان فعال تقدیر و تجلیل شد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها