دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58403
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
 •   

  اعزام زائر به سوریه به زودی/ هشدار در مورد سفر به سوریه با کاروان‌های غیر مجاز

  مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تعهدات سفر‌های زیارتی و سوریه درحال انجام است به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،محسن نظافتی در خصوص راه‌اندازی کاروان‌های سفر به سوریه گفت: در حال حاضر تقاضای مردم برای سفر به کشور سوریه با افزایش  روبرو شده است در همین راستا به زودی پس از بررسی زیرساخت‌ها و […]


  مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تعهدات سفر‌های زیارتی و سوریه درحال انجام است


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،محسن نظافتی در خصوص راه‌اندازی کاروان‌های سفر به سوریه گفت: در حال حاضر تقاضای مردم برای سفر به کشور سوریه با افزایش  روبرو شده است در همین راستا به زودی پس از بررسی زیرساخت‌ها و پیوست‌های امنیتی بستر لازم برای اعزام زائران به سوریه فراهم  می‌شود.
  وی افزود: مسائل امنیتی و پرواز به سمت سوریه از لحاظ امنیتی یکی ازحساسیت‌های سازمان حج و زیارت است بنابراین پس از بررسی و اطمینان کامل از رفع مشکلات، سفر به سوریه آغاز خواهد شد. در حال حاضر مذاکرات متعددی با کشور سوریه انجام شده و بر طبق اعلام طرف سوری هتل‌های شهر دمشق بازسازی شده و آماده پذیرایی از زائران ایرانی است.
  مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص تبلیغات انتشار یافته در فضای مجازی نسبت به ثبت‌نام شهروندان برای سفر به سوریه عنوان کرد: اخیرا افرادی با تبلیغات گسترده در فضای مجازی ادعا می‌کنند که می توانند زائر به سوریه ببرند که این موارد به هیچ وجه مورد تائید سازمان حج و زیارت مورد تائید نیست و قطعا از لحاظ امنیتی مشکلات متعددی دارد.

  نظافتی در ادامه اذعان داشت: به منظور رعایت حقوق زائرین و ارائه خدمات به ایشان توصیه می‌شود از ثبت‌نام و پرداخت هرگونه مبالغ به اینگونه دفاتر خودداری کنند و  منتظر اقدامات سازمان حج و زیارت مبنی بر آغاز ثبت‌نام‌ها و راه‌اندازی کاروان‌های سوریه بمانند.

  وی گفت: براساس مذاکرات و پیگیری های  انجام شده  اعزام زائران به سوریه از طریق هوایی انجام خواهد شد و تا فراهم شدن شرایط  لازم، اعزام از طریق مسیر‌های زمینی امکان‌پذیر نیست.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها