دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59761
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
 •   

  بیمه شخص ثالث برای شرکت‌های بیمه‌گذار زیان‌ده است

  قائم مقام بیمه کارآفرین گفت: زمانی که متن قوانین بیمه جدید و قدیم را کنار هم می‌گذاریم مشاهده می‌کنیم  شاکله قوانین گذشته محکم‌تر از قوانین جدید مجلس و مصوبات دولت است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،غلام‌علی غلامی قائم مقام بیمه کارآفرین  در خصوص جایگاه بیمه در ایران اظهار کرد: زمانی که صنعت بیمه را با سایر […]


  قائم مقام بیمه کارآفرین گفت: زمانی که متن قوانین بیمه جدید و قدیم را کنار هم می‌گذاریم مشاهده می‌کنیم  شاکله قوانین گذشته محکم‌تر از قوانین جدید مجلس و مصوبات دولت است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،غلام‌علی غلامی قائم مقام بیمه کارآفرین  در خصوص جایگاه بیمه در ایران اظهار کرد: زمانی که صنعت بیمه را با سایر بنگاه‌های اقتصادی مقایسه می‌کنیم، توانسته با تمام مشکلات اقتصادی حاکم در کشور، جایگاه خود را حفظ کند.

  غلامی با اشاره به رشد حلزونی صنعت بیمه طی سال‌های اخیر، گفت: سهم بیمه عمر در کشور در مقایسه با ۱۰سال گذشته ۴برابر شده است و اکنون به گفته رئیس بیمه مرکزی ۱۴ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه عمر ه هستند که این افزایش حلزونی نشان از آگاهی مردم نسبت به اهمیت بیمه است این در حالی است که نسبت به کشورهای دیگر خیلی عقب هستیم. اگر مشکلات موجودی  که در صنعت بیمه است مرتفع گردد، یک رشد قطعی خواهیم داشت.

  وی افزود: قانون بیمه‌ای که در سال ۱۳۳۶ تصویب شد تا به امروز کارآمدی خود را دارد و نشان می‌دهد که چقدر این قانون را شفاف و کارشناسی شده تنظیم کردند که بعد از گذشت چند دهه ساری و جاری است، در حالی که ممکن است خلاهای در طول زمان با توجه به تغییر شرایط کشور در این قانون به وجود آمده باشد که باید اصلاح شود.

  این کارشناس بیمه تاکید کرد: زمانی که متن قوانین جدید و قدیم را کنار هم می‌گذاریم مشاهده می‌کنیم  شاکله قوانین گذشته محکم‌تر از قوانین جدید مجلس و مصوبات دولت است.

  غلامی بیمه شخص ثالث را برای شرکت‌های بیمه‌گذار زیان‌ده عنوان کرد و تصریح کرد: مبلغ دیه را شورای قضائیه تعیین می‌کند و حق بیمه شخص ثالث را دولت اعلام می‌کند در حالی که با توجه به ریسکی که صنعت بیمه را تهدید می‌کند می‌بایست نرخ، را بیمه مرکزی تعیین کند؛ حق بیمه‌ای که شخص با توجه به نرخ مصوب دولت پرداخت می‌کند در مقایسه با تعهداتی که بیمه می‌پردازد ناچیز است به همین دلیل سال‌هاست که شرکت‌های بیمه در ارتباط با بیمه شخص ثالث زیان می‌دهند.

  وی ادامه داد: تعرفه‌های وزارت بهداشت در حوزه پزشکی کشورهای پیشرفته تغییرات دچار تغییرات ناچیزی در یک بازه زمانی مشخص می‌شود در حالی که در ایران شاهد تغییرات گسترده در بازه زمانی کوتاهی هستیم که شرکت‌های بیمه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما شرکت‌های بیمه نیز می‌توانند بر اساس این شرایط یکسری توافقاتی را با متقاضیان خود انجام دهد که در طول مدت قرارداد دچار زیان نشود، این در حالی است که شرکت‌های بیمه تحت تاثیر رقابت هیجانی در بازار قرا می‌گیرند و برخی از آن‌ها خردمندانه تصمیم نمی‌گیرند.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank