دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59730
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
 •   

  حمله پرسپولیس به ۲ رکورد اختصاصی!/ ۲۳ امتیاز تا جاودانگی +جدول

  تیم پرسپولیس به لحاظ امتیازی در شرایطی به هفته های پایانی لیگ هفدهم نزدیک می شود که در صورت ادامه همین روند امتیازگیری می تواند به رکورد قبلی امتیازی لیگ حمله کرده و آن را بشکند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تیم پرسپولیس با اختلاف ۱۱ امتیازی نسبت به تیم دوم و ۱۶ امتیازی نسبت به […]


  تیم پرسپولیس به لحاظ امتیازی در شرایطی به هفته های پایانی لیگ هفدهم نزدیک می شود که در صورت ادامه همین روند امتیازگیری می تواند به رکورد قبلی امتیازی لیگ حمله کرده و آن را بشکند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تیم پرسپولیس با اختلاف ۱۱ امتیازی نسبت به تیم دوم و ۱۶ امتیازی نسبت به رقیب دیرینه‌اش استقلال در جدول مسابقات هفدهمین دوره لیگ برتر یکه تازی می کند در شرایطی قرار  گرفته که می تواند به رکورد قبلی میانگین امتیازی در یک فصل و حداکثر امتیاز در یک لیگ دست پیدا کند.

  *حمله به رکورد اختلاف امتیاز

  با بررسی میانگین امتیاز تیم های قهرمان در ادوار گذشته لیگ برتر طی این ۱۶ دوره مشخص می شود در حال حاضر بیشترین اختلاف امتیازی بین تیم قهرمان و نایب قهرمان در اختیار همین تیم پرسپولیس است. تیمی که در پایان فصل شانزدهم با کسب ۶۶ امتیاز نسبت به تیم دوم که استقلال ۵۷ امتیازی بود با ۹ امتیاز اختلاف، بیشترین اختلاف در همه ادوار گذشته را به خود اختصاص داد.

  پس از این تیم فعلا سپاهان با قهرمانی در دومین دوره لیگ برتر دارای بهترین اختلاف امتیاز با تیم دوم است. سپاهان در  فصل دوم با ۵۲ امتیاز قهرمان لیگ ۱۴ تیمی شد و۷ امتیاز بیشتر از پاس تهران کسب کرد. پرسپولیس همین حالا هم با ۱۱ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم رکورد خودش را شکسته و بیشترین اختلاف امتیازی با تیم دوم در همه ادوار لیگ را دارد. قطعا با ادامه این روند این تیم بار دیگر می تواند از این حیث رکوردی جدید به نام خود ثبت کند.

  *حمله به رکورد میانگین امتیاز

  رکورد دیگری که پرسپولیس باز هم آن را در اختیار دارد میانگین تعداد امتیاز در یک دوره مسابقات لیگ برتر است. رکوردی که تا پیش از پرسپولیس در اختیار تیم فولاد بود. فولادی که در لیگ چهارم ۶۴ امتیاز در لیگ شانزده تیمی کسب کرد و میانگین ۲٫۱۳ امتیاز در هر بازی را داشت ولی فصل قبل پرسپولیس با ۶۶ امتیاز در لیگی با همین تعداد تیم رکورد ۲٫۲ امتیاز از هر بازی را به خود اختصاص داد. حالا باز هم این اتفاق می تواند برای پرسپولیس تکرار شود. این تیم اگر از ۱۱ بازی باقی مانده و ۳۳ امتیاز موجود بتواند ۲۳ امتیاز دیگر بدست بیاورد در پایان لیگ ۶۷ امتیازی شده و می تواند میانگین ۲٫۲۳ امتیاز در هر مسابقه را از آن خود کند و رکورد خودش را ارتقا دهد.

  *ایجاد رکوردهای جدید

  با توجه به این که تیم پرسپولیس طی یکی دو فصل اخیر برخی رکوردهای تاریخ ۱۶ ساله لیگ برتر را جابجا کرده است می توان انتظار داشت که در پایان این فصل بار دیگر به رکوردهایی از این دست برسد. این تیم با روندی که در این فصل در بسته نگه داشتن دروازه اش(تعداد گل خورده) داشته قطعا در ماه های آتی و برگزاری مسابقات بیشتر می تواند رکوردهایی از این دست را بوجود آورده و به نام خود ثبت کند که به وقت مقتضی و در صورت تحقق به آن پرداخته خواهد شد.

  جدول امتیازات تیم های قهرمان و نایب قهرمان در ۱۶ دوره لیگ برتر فوتبال

  دوره لیگ

  تیم قهرمان و امتیاز

  نایب قهرمان و امتیاز

  تفاضل امتیاز

  توضیحات

  لیگ اول

  پرسپولیس/ ۴۹

  استقلال/ ۴۸

  ۱+

  لیگ دوم

  سپاهان/ ۵۲

  پاس/ ۴۵

  ۷+

  لیگ سوم

  پاس/ ۵۳

  استقلال/ ۵۱

  ۲+

  لیگ چهارم

  فولاد/ ۶۴

  ذوب آهن/ ۵۸

  ۶+

  میانگین ۲٫۱۳ امتیاز در هر بازی

  لیگ پنجم

  استقلال/ ۵۹

  پاس/ ۵۸

  ۱+

  لیگ ششم

  سایپا/ ۵۶

  استقلال اهواز/ ۵۴

  ۲+

  لیگ هفتم

  پرسپولیس/ ۵۹

  سپاهان/ ۵۸

  ۱+

  به ترتیب ۶ و ۳ امتیاز از هر دو تیم کسر شده بود

  لیگ هشتم

  استقلال/ ۶۶

  ذوب آهن/ ۶۶

  ۰

  قهرمانی با تفاضل ۲۰+ گل

  لیگ نهم

  سپاهان/ ۶۷

  ذوب آهن/ ۶۱

  ۶+

  لیگ دهم

  سپاهان/ ۶۶

  استقلال/ ۶۵

  ۱+

  لیگ یازدهم

  سپاهان/ ۶۷

  تراکتورسازی/ ۶۶

  ۱+

  لیگ دوازدهم

  استقلال/ ۶۷

  تراکتورسازی/ ۶۵

  ۲+

  لیگ سیزدهم

  فولاد/ ۵۷

  پرسپولیس/ ۵۵

  ۲+

  با کسر یک امتیاز از پرسپولیس

  لیگ چهاردهم

  سپاهان/ ۵۹

  تراکتورسازی/ ۵۷

  ۲+

  لیگ پانزدهم

  استقلال خوزستان/ ۵۷

  پرسپولیس/ ۵۷

  ۰

  قهرمانی با تفاضل ۳+ گل

  لیگ شانزدهم

  پرسپولیس/ ۶۶

  استقلال/ ۵۷

  ۹+

  میانگین ۲٫۲ امتیاز در هر بازی

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank