دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58629
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
 •   

  عملکرد ضعیف ستاد احیاء چشمان روحانی را به روی دریاچه ارومیه بست/ آذربایجان در آستانه‌‌ی بحران زیست‌‌محیطی خیزش نمک

  حال که ماه به ماه از آب دریاچه ارومیه کم می‌‌شود، دولت‌‌مردان نیز ترجیح می‌‌دهند اعتبارات را به سوی ستاد احیاء روانه نکنند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، بررسی لایحه ارائه شده توسط دولت به مجلس شورای اسلامی نشان می‌‌دهد در بودجه ۹۷ مسئولان اعتبارات خاصی برای احیاء دریاچه ارومیه در نظر نگرفته‌‌اند و […]


  حال که ماه به ماه از آب دریاچه ارومیه کم می‌‌شود، دولت‌‌مردان نیز ترجیح می‌‌دهند اعتبارات را به سوی ستاد احیاء روانه نکنند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، بررسی لایحه ارائه شده توسط دولت به مجلس شورای اسلامی نشان می‌‌دهد در بودجه ۹۷ مسئولان اعتبارات خاصی برای احیاء دریاچه ارومیه در نظر نگرفته‌‌اند و پروژه‌‌ای که در ابتدا جزو اولویت‌‌های اول دولت‌‌مردان محسوب می‌‌شد حال از دید آنان نیز خارج شده است.

  بر همین اساس احمدعلیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با یادآوری اینکه در لایحه بودجه ۹۷ اعتباراتی برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته نشده است، می‌‌گوید: طبق اعتبارات تخصیص‌یافته‌ای نیز که در گذشته رئیس جمهور از آن خبر می‌داد، طرحی برای احیای دریاچه ارومیه بسته نشده و نتیجه‌ای به دست نیامده است.

  مسئولان درحالی چشم خود را به روی دریاچه ارومیه بسته‌‌اند که از منظر کارشناسان و طبق آخرین آمار ۹۰ درصد دریاچه ارومیه خشک شده و حال مسئولان درصدد اجرای طرح‌‌هایی جهت جلوگیری از خیزش نمک و وقوع بحران زیست محیطی می‌‌باشند.

  نکته تامل برانگیز ماجرا عدم شفاف‌‌سازی اعضاء ستاد احیاء دریاچه ارومیه می‌‌باشد چراکه معلوم نیست در طول ۴ سال گذشته آنان اعتبارات تخصیص یافته را به چه صورت و در کجاها هزینه کرده‌‌اند که اکنون نتیجه‌‌ای در بر نداشته و اوضاع دریاچه ارومیه نسبت به قبل بدتر نیز شده است.

  شاید همین ناکارآمدی ستاد احیاء موجب شده تا روحانی نیز از احیاء دریاچه ارومیه ناامید شود و درصدد تحقق وعده‌‌ای که در سال ۹۲ به مردم داد نباشد.

  منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها