دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59724
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
 •   

  هشتادمین روز هوای ناسالم برای پایتخت نشینان رقم خورد/ افزایش رو به رشد روزهای آلودگی هوا نسبت به سال گذشته +نمودار

  در شرایطی که طی سال های گذشته تنها چند روز ناسالم برای تهران ثبت می شد، در سال های اخیر روند برعکس شده و تنها چند روز پاک و سالم برای یک سال ثبت می شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،بیش از یک هفته پیش بود که باران و باد در تهران دست به دست […]


  در شرایطی که طی سال های گذشته تنها چند روز ناسالم برای تهران ثبت می شد، در سال های اخیر روند برعکس شده و تنها چند روز پاک و سالم برای یک سال ثبت می شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،بیش از یک هفته پیش بود که باران و باد در تهران دست به دست یکدیگر داد تا در نهایت هوای تهران بعد از مدت ها ناسالمی یکی دو روز با شاخص ۸۷ در شرایط سالم قرار گیرد.

  نکته قابل توجه این است که با وجود بارش های فراوان هفته گذشته نیز در سطح استان تهران اما باز هم غلظت آلاینده ها به حدی بود که هوا را به شرایط پاک نرسانده و هوا ناسالم گزارش شد.

  ۲۹۹روز از سال ۹۶ گذشت و طی این مدت هوای تهران ۸۰روز آلوده بوده است. در مدت مشابه سال گذشته، این عدد ۶۶ بوده و کیفیت هوای پایتخت نسبت به سال گذشته افت داشته است.

   

   

  دوره‌های طولانی آلودگی هوای امسال موجب شده کیفیت هوا نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد. همچنین تردد وسایل نقلیه آلاینده که عامل ۸۵ درصد آلودگی هوا هستند نیز در معابر شهری بیشتر شده که آمار افزایش تولید خودرو در کشور، این نکته را تایید می کند. خودروهای فرسوده، موتورسیکلت‌های کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها در این زمینه جزو اصلی‌ترین منابع آلاینده تهران هستند.

  در ۲۳روز گذشته از زمستان سال جاری هوای تهران ۷روز سالم، ۱۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد که تعداد روزهای سالم و پاک نسبت به سال گذشته کمتر شده است و این در حالی است که سیاست های سازمان محیط زیست به زعم خودشان سیاست هایی در راستای کاهش میزان آلودگی هوای تهران و کلان شهر ها بوده است.

  به نظر می رسد در سایه بی تدبیری مسئولان محیط زیست کشور، هوای کشور نیز در حال تبدیل به یک بحران است.

  در شرایطی که طی سال های گذشته تنها چند روز ناسالم برای تهران ثبت می شد، در  سال های اخیر روند برعکس شده و تنها چند روز پاک و سالم برای یک سال ثبت می شود.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank