دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59980
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
 •   

  ارتباطات محبین اهل بیت(ع) در جهان اسلام با استفاده از شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد

  مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری گفت: در نظر داریم با ایجاد یک ساختار مناسب ارتباطی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات محبین اهل بیت(ع) را در جهان اسلام و در طول سال به صورت مستمر برقرار نماییم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در نشست شورای مشورتی اجلاس جهانی محبان […]


  مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری گفت: در نظر داریم با ایجاد یک ساختار مناسب ارتباطی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات محبین اهل بیت(ع) را در جهان اسلام و در طول سال به صورت مستمر برقرار نماییم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در نشست شورای مشورتی اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) اظهار کرد: به لطف خداوند متعال و همکاری برادرانه ۸۰۰ نفر از شخصیت‌ها و نخبگان جهان اسلام و به دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی، اجلاس محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها در آذر ماه گذشته برابر با نوامبر ۲۰۱۷ میلادی در کشور جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

  ولایتی گفت: این اجلاس با هدف بسترسازی برای احیای تمدن نوین اسلامی، با تکیه بر تعمیق شناخت و بصیرت نسبت به مبانی فکری و معرفتی اهل بیت، ایجاد وحدت و انسجام اسلامی در مقابله با موانع و مشکلات پیش روی جهان اسلام و واکاوی و برجسته‌سازی نقاط مشترک فکری و عقیدتی محبان اهل بیت برای تقابل با اندیشه‌های انحرافی، افراطی و تکفیری برگزار شد.

  وی کمیسیون‌های پنج‌گانه تخصصی در اجلاس را این‌گونه تشریح کرد: کمیسیون مفهوم‌شناسی و مبانی فکری اهل بیت و تاثیر آرای اندیشمندان و علما در شکل‌گیری امت واحده، کمیسیون تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی و پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی، کمیسیون اتحاد و انسجام محبان اهل بیت برای تشکیل امت واحده اسلامی ، کمیسیون بررسی چالش‌ها و تهدیدات پیش روی جهان اسلام و کمیسیون‌ راهبردها و راهکارهای وحدت و انسجام محبان اهل بیت در تقابل با دشمنان امت اسلام.

  رئیس فعلی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شرکت‌کنندگان در آن اجلاس توافق کردند که موضوع فعالیت‌های اجلاس را با اولویت و سرعت پیگیری کنند. در همین راستا در این جلسه گرد هم آمدیم تا نسبت به تحقق مصوبات و توافقات اجلاس قبل با نخبگان مسلمان مشورت نموده و راهکارهای عملی برای استمرار این کنگره را پیشنهاد نماییم.

  دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اددامه داد: طی ۲ ماه گذشته پس از این اجلاس، تحولات عمیق و گسترده‌ای در جهان اسلام حادث شده است. از مهم‌ترین این تحولات می‌توان به ریشه‌کن شدن داعش در مناطق حساس جهان اسلام،  حمایت استکبار جهانی از سیاست تفرقه‌اندازی در کشورهای اسلامی، اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، آگاهی و رشد روزافزون نخبگان جهان اسلام در شناخت دشمن و مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرد.

  ولایتی به اهمیت کنگره محبان اهل بیت(ع) با توجه به شرایط موجود گفت: برای رسیدن به این هدف تعیین شورای مرکزی برای کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع) از اهمیت اولویت ویژه‌ای برخوردار است. این امر تنها با مشورت نخبگان و علاقه‌مندان به منهج اهل بیت در سراسر جهان امکان‌پذیر خواهد بود، در این راستا از حضار محترم صمیمانه درخواست مشارکت و همکاری دارم.

  وی عنوان کرد: معرفی برخی از نخبگان که توفیق دعوت از آن‌ها پیشتر برای ما میسر نشده است برای مشارکت در کمیته‌های ۷ گانه به شدت مورد تاکید می‌باشد همچنین تعیین محل و موضوع محوری برگزاری اجلاس آینده نیز از دیگر مسائل مورد مشورت با شما حضار محترم می‌باشد.

  دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع ارتباطات مستمر میان میهمانان کنگره و اعضای شورای مرکزی مورد نظر و هم‌چنین محبان اهل بیت(ع) یکی از دیگر مسائل قابل طرح در این اجلاس مشورتی می‌باشد.

  ولایتی تصریح کرد: در نظر داریم با ایجاد یک ساختار مناسب ارتباطی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات محبین اهل بیت(ع) را در جهان اسلام و در طول سال به صورت مستمر برقرار نماییم.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها