دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58975
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
 •   

  بررسی انتقال بازار جمعه شهرستان به روز دیگر در دستور کار است/شناسایی ظرفیت های اقتصادی و علمی روستاها در اولویت است

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان از تغییر روز بازار جمعه این شهرستان به دلیل تداخل با نماز جمعه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نشست خبری با محوریت توسعه اقتصادی و فرهنگی شهرستان فیروزکوه با امام جمعه شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام […]


  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان از تغییر روز بازار جمعه این شهرستان به دلیل تداخل با نماز جمعه خبر داد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نشست خبری با محوریت توسعه اقتصادی و فرهنگی شهرستان فیروزکوه با امام جمعه شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر این که نباید هیچ چیز پنهانی با مردم داشت، خاطر نشان کرد: مسئولین به عنوان خادمین ملت باید پاسخگویی داشته باشند؛ ما هم به عنوان یکی از خادمین مردم شفاف سازی در خصوص فعالیت های خود را خواهیم داشت.

  وی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه اذعان داشت: فیروزکوه مصلی برای نماز جمعه ندارد و به دلیل استقبال مردم برای شرکت در نماز جمعه مسجد جامع این شهرستان پاسخگو نیست؛ در سنوات گذشته کلنگ مصلی زده شد و پیگیری های مکرر در حال انجام است؛ در شهر بازاری در روز جمعه برگزار می شود که برای شهر و مردم ضروری است؛ عیب این مسئله در این است که تامین معیشت مردم در روز جمعه است که اختصاص به نماز جمعه دارد؛ نظر بر این است که روز بازار تغییر کند و به روز پنج شنبه یا چهارشنبه منتقل شود؛ مردم متدین و مذهبی هستند؛ ما باید بستر مناسب را فراهم کنیم.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاران تصریح کرد: باید موانعی که بر سر راه سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال و تولید در شهرستان وجود دارد، برداشته شود؛ این در اولویت ما است؛ علت کاهش جمعیت در شهرستان عدم وجود اشتغال برای تامین معیشت است.

  وی تاکید داشت: در ستاد نماز جمعه برای کسانی که اصول اسلام را رعایت می کنند باز است؛ می خواهیم شهرستان را که از نظر اقتصادی در ته استان قرار دارد، رشد دهیم؛ اگر معیشت را درست نکنیم تزلزل ایمان شهرستان را تهدید خواهد کرد؛ در صدد شناسایی ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، علمی و معنوی روستاها و خود شهرستان هستیم.

  نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه بیان کرد: قرار بر این است جلساتی را در زمینه اقتصادی و معیشتی با فرمانداران شهرستان دماوند و فیروزکوه و امام جمعه های این دو شهرستان ماهانه داشته باشیم؛ وحدت ملی شرط واجب و ضروری در شرایط امروز است تا بتوانیم اقدامات خوبی برای شهرستان داشته باشیم.

  وی در توصیه ای به رسانه های شهرستان خاطر نشان کرد: برخی مواقع بیان واقعیت موجب یاس و ناامیدی در جامعه می شود، شفاف بیان کردن گاهی مواقع پیامدهای منفی دربردارد، باید این را تمییز داد و به مرور زمان مطرح شود؛ این را قبول داریم که شفاف سازی وظیفه همه است و باید بدان پایبند بود.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها