دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59978
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
 •   

  فیلترهای نظارتی برای صدور کارت بازرگانی باید بیشتر شود / حراج سکه توسط بانک مرکزی یک سیاست ارشادی است

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر فیلترهای نظارتی برای صدور کارت بازرگانی رعایت شود، عملا سوء استفاده از آن کمتر می‌شود چرا که خود کارت بازرگانی به تنهایی عامل سوء استفاده نیست بلکه دستگاههایی که در مقابل ارائه کارت بازرگانی خدمات می‌دهند، می‌بایست اهرم‌های نظارتی محکم جهت سوء استفاده از کارت بازرگانی را […]


  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر فیلترهای نظارتی برای صدور کارت بازرگانی رعایت شود، عملا سوء استفاده از آن کمتر می‌شود چرا که خود کارت بازرگانی به تنهایی عامل سوء استفاده نیست بلکه دستگاههایی که در مقابل ارائه کارت بازرگانی خدمات می‌دهند، می‌بایست اهرم‌های نظارتی محکم جهت سوء استفاده از کارت بازرگانی را داشته باشند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،نایب رئیس اول کمیسیون گمرک و لجستیک اتاق ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در خصوص صدور کارت بازرگانی اظهار کرد: اگر فیلترهای نظارتی برای صدور کارت بازرگانی رعایت شود، عملا سوء استفاده از آن کمتر می‌شود چرا که خود کارت بازرگانی به تنهایی عامل سوء استفاده نیست بلکه دستگاههایی که در مقابل ارائه کارت بازرگانی خدمات می‌دهند، می‌بایست اهرم‌های نظارتی محکم جهت سوء استفاده از کارت بازرگانی را داشته باشند.

  قنبرپور با بیان اینکه در هیچ کجای کارت بازرگانی وجود ندارد، افزود: معمولا در کشورهای دیگر شرکت‌ها و اشخاص با داشتن شماره کد اقتصادی و با همان سیستم نظارتی و کنترلی اقدام به فعالیت بازرگانی می‌کنند.

  وی خاطرنشان کرد: گمرک و سازمان‌های دیگر با فیلتر کنترلی خود می‌توانند نقش به سزایی در کنترل سوء استفاده از کارت داشته باسند، به عنوان مثال در صورت مشاهده مشخصات افراد غیر صالح مانع از فعالیت تجاری آنها شوند .

  عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اتاق بازرگانی حداکثر سیاست کنترلی در صدور کارت بازرگانی را داشته باشد و سعی کند به گونه‌ای عمل کند تا اراده برای تخلف از افراد گرفته شود.

  قنبرپور در قسمتی دیگر از صحبت‌های خود گریزی به فروش سکه توسط بانک مرکزی زد و سیاست حراج سکه را تایید نکرد و گفت: سیاست فروش سکه توسط بانک مرکزی نه تنها یک سیاست دستوری نیست بلکه یک سیاست ارشادی می‌باشد.

  او افزود: با توجه به اینکه صاحبان پول از یک بازار به بازار دیگر جهت افزایش سود خود حرکت می‌کنند ما شاهد افزایش قیمت در بازار جدید خواهیم بود.

  عضو اتاق بازرگانی ایران این راهکارهای دولت را مقطعی برشمرد و بیان کرد: مشکل اقتصاد ایران بسیار پیچیده‌تر از آن است که با این نسخه پیچی‌های مقطعی و موردی حل شود. مشکل در تخصیص نامناسب منابع و مدیریت ناکارآمد سیاسی ناشی از عدم وجود دمکراسی است .

  مدتی است که سوء استفاده از کارت بازرگانی در فعالیت‌های تجاری به شدت بالا رفته به گونه‌ای که خبرهای موثق حاکی از صدور ۳۰۰کارت تنها با یک آدرس است.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها