دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58725
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
 •   

  مشکلات مردم تنها با حرف برطرف نمی شود/مسئولین باید پاسخگویی عملی داشته باشند

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: سفره مردم روز به روز تنگ تر می شود؛ برخی از مردم حتی سفره ای ندارند؛ ما باید پاسخگوی عملی مردم باشیم؛ کسانی می توانند دغدغه مردم را داشته باشند که روحیه انقلابی و جهادی داشته باشند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه […]


  امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: سفره مردم روز به روز تنگ تر می شود؛ برخی از مردم حتی سفره ای ندارند؛ ما باید پاسخگوی عملی مردم باشیم؛ کسانی می توانند دغدغه مردم را داشته باشند که روحیه انقلابی و جهادی داشته باشند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر این که بندگی انسان منوط به تقوا است، گفت: خداوند انسان را با کرامت مزین کرده است؛ هیچ کرامتی بهتر از تقوا نیست؛ با تقوا می توان بر دنیا سیطره یابد؛ باید در کسب تقوا و مراقب از تقوا کوشش کرد.

  وی در ادامه به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و تصریح داشت: انسان مسلمان شری ندارد و دیگران و جامعه از دست او در امان هستند؛ این صفت انسان مومن است که هم خیر از او صادر می شود و هیچ شری از او صادر نمی شود.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به دهه فاطمیه خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی را در خصوص ایام فاطمیه و دهه فجر باید برنامه ریزی کرد؛ دشمنان انقلاب اسلامی گمان می کردند در ماه های اول و سال های اول می توانند انقلاب را از میان بردارند؛ دشمنان نه تنها دل به ایران ندارند بلکه در تکاپوی نابودی ایران اسلامی هستند؛ وقتی مردم خود به فکر تغییر افتادند خداوند به انسان های مظلوم نصرت خواهد داد و این وعده الهی است.

  وی در ادامه افزود: روز ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ مردم به استقبال امام خود آمدند؛ سال های ایران در بند شاهی بود که مستشار امریکا و انگلیس بود و در دنیا هیچ عزتی نداشتیم؛ امام آمد و به ما عزت داد؛ بهمن امسال ما وارد ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی می شویم؛ باید نسل جوان بداند ما چطور زندگی می کردیم؛ مردم در خفقان و استبداد کامل بودند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با تاکید بر این که تاریخ ایران اسلامی باید بیان شود، اذعان داشت: مسئولین باید برای تقویت قشر متوسط و ضعیف جامعه اهتمام ورزند؛ ما امروز نیاز به وحدت و انسجام داریم؛ خداوند پشت مردم ایران اسلامی در روزهای انقلاب ایستاد؛ مشکلاتی امروز برای کشور ایران اسلامی ایجاد کردند که عوامل داخلی بر آن دامن زدند؛ مردم از وضعیت اقتصادی، معیشتی، فرهنگی و غیره جامعه گله مند هستند؛ فضای مجازی و مشکلات موسسات مالی و اعتباری بر نارضایتی مردم دامن زد.

  وی تاکید داشت: جوانان تحصیلکرده بیکار در تمام خانواده ها وجود دارد؛ تحریک فضای بیرون جامعه هم بر خاکستر آتش نارضایتی مردم دمید و مردم اعتراض خود را در خیابان ها بیان کردند؛ البته آگاهی و بصیرت مردم بالا است و وقتی شعارهای علیه دین و نظام و انقلاب را شنیدند راه خود را جدا کردند.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به این که مشکلات مردم با حرف مرتفع نمی شود گفت: مردم نیاز به حرف ندارند؛ این حرف برای مردم معیشت و کار نمی شود؛ سفره مردم روز به روز تنگ تر می شود؛ برخی از مردم حتی سفره ای ندارند؛ ما باید پاسخگوی عملی مردم باشیم؛ کسانی می توانند دغدغه مردم را داشته باشند که روحیه انقلابی و جهادی داشته باشند.

  وی بیان داشت: اگر اراده بر کار کردن نباشد و اگر جلوی قاچاق کالا گرفته نشود یقین بدانید اشتغالی ایجاد نخواهد شد و مردم به رضایت مندی نخواهند رسید؛ این دغدغه مندی در بسیاری از مسئولین مملکتی وجود ندارد.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به ادعاهای اخیر ترامپ در خصوص عدم تائید برجام تاکید کرد: ما از پشتیبانی جبهه مقاومت و حزب الله دست نخواهیم کشید و این ریشه در روحیه انقلابی نیروهای مسلح ما دارد؛ تا وقتی ما دوباره جیره خوار استعمارگران نشویم دست از انقلاب و ایران اسلامی برنخواهند داشت؛ آنها می خواهند آرمان های انقلاب را کنار بگذاریم و هیچگاه چنین نخواهد شد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • دسته‌ها