دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59884
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
 •   

  منتظر دستور رئیس جمهور و وزرا برای مبارزه با فساد و رانت در ادارات دولتی هستیم

  وحدتی گفت: در راستای تحقق مطالبات رهبری، رئیس‌جمهور و وزرا باید دستور آغاز نهضت مبارزه با فساد، رانت و رشوه‌خواری را در ادارات دولتی صادر و متخلفان را به دستگاه قضاء معرفی کنند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،محمد وحدتی  نسبت به علت بیانات رهبری در رابطه با کوتاهی اتفاق افتاده در عدالت اجتماعی، در دیدار امروزشان […]


  وحدتی گفت: در راستای تحقق مطالبات رهبری، رئیس‌جمهور و وزرا باید دستور آغاز نهضت مبارزه با فساد، رانت و رشوه‌خواری را در ادارات دولتی صادر و متخلفان را به دستگاه قضاء معرفی کنند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،محمد وحدتی  نسبت به علت بیانات رهبری در رابطه با کوتاهی اتفاق افتاده در عدالت اجتماعی، در دیدار امروزشان با فرماندهان نیروی هوایی اظهار داشت: یک‌سری مسائل باعث شده که کوتاهی‌هایی در عدالت اجتماعی رخ دهد و کارها به درستی به سرانجام نرسد از جمله این مسائل می‌توان به عدم شایسته سالاری در بعضی از قسمت‌ها و ادارات اشاره کرد، زیرا ما به جای این که از افراد مومن، شایسته و کاربلد در سازمان‌های دولتی استفاده کنیم، برخلاف آن عمل کرده‌ایم.

  وی با بیان اینکه بعضی از افراد از طریق راند بازی و پارتی بازی‌های ازدواجی و فامیلی و مسائل دوستی مانع از برقراری عدالت اجتماعی می‌شوند، تصریح کرد: به همین خاطر به جای این که ضابطه رعایت شود گاها رابطه جای ضابطه را می‌گیرد و همین عامل باعث آغاز برهم خوردن عدالت و عدم رعایت بعضی از مسائل در ادارات می‌گردد که همه این عوامل دست به دست هم داده و فساد را به وجود می‌‌آورند.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه تمامی حوزه‌ها و بخش‌ها درگیر رانت و فساد نشده‌اند، متذکر شد: با این حال ادامه این روند باعث رنجیده خاطر شدن مردم از دولت می‌شود، به همین خاطر رهبر معظم انقلاب فرمان موضع گیری شفاف را داده‌اند تا  به همه مسائل به صورت دقیق رسیدگی شود چون اینگونه اتفاق‌ها شایسته انقلاب اسلامی نیست.

  وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اذعان مسئولان و تاکیدات رهبری باز هم مشکل فساد و تبعیض ریشه کن نمی‌شود، خاطرنشان ساخت: اگر ما در ادارات واقعا ضابطه مند برخورد کنیم و نگذاریم تا ضابطه جای خود را به رابطه بدهد و انتصابات را به صورت درست انجام دهیم همه کارها طبق قوانین تعیین شده صورت خواهد گرفت که این عوامل باعث از بین رفتن بسیاری از مشکلات از جمله فساد و تبعیض می‌گردد.

  نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نواقص موجود در قوانین قابل اصلاح و تکمیل هستند، عنوان کرد: لازمه‌ی همه این کارها این است که رئیس جمهور و وزرا به دستگاه‌های تحت امر خود دستور اکید بدهند تا در هیچ‌جایی با فساد و رشوه خواری و پارتی‌بازی کار نکنند و با اینگونه افراد به صورت جدی قانونی برخورد نمایند.

  وی در پایان تاکید داشت: کسانی که با فساد و انجام کارهای نادرست و غلط باعث نگرانی و ناامید شدن مردم می‌شوند را باید به قوه‌‌‌ی قضاییه معرفی کرد تا این قوه به صورت جدی با این افراد برخورد و آن‌ها را به سزای اعمال خود برساند.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها