دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59308
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
 •   

  پهلوی ها دست نشانده و تحت نفوذ اجنبی ها بودند/ رژیم منحوس پهلوی حق توحش از ملت ایران را به آمریکا داده بود!

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: پهلوی ها دست نشانده و تحت نفوذ اجنبی ها بودند و دستورات و فرامین آنها را اجرا می کردند؛ که حضور مستشاران خارجی در داخل کشور، نمونه ای از همین حقیقت است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت الاسلام و المسلین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم […]


  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: پهلوی ها دست نشانده و تحت نفوذ اجنبی ها بودند و دستورات و فرامین آنها را اجرا می کردند؛ که حضور مستشاران خارجی در داخل کشور، نمونه ای از همین حقیقت است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت الاسلام و المسلین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  در خصوص جنایت ها و خیانت های رژیم منحوس پهلوی اظهار داشت: رژیم پهلوی از ابتدا توسط بیگانگان به روی کار آمده و توسط آنها مدیریت می شد. حتی دستورالعمل هایی هم که در داخل اجرا می کردند، توسط استکبار جهانی فرستاده می شد.

  وی افزود: تا زمانی که رضاخان دستورات بیگانگان را مو به مو انجام می داد مورد تایید آنها بود. اما بعد از جنایت هایی که وی در حق اسلام، دین، روحانیت و ارزش های اسلام انجام داد و جامعه دیگر نمی توانست آن را تحمل کند، اجنبی ها گفتند که دیگر زمان مصرف او تمام شده است. به همین خاطر، او را برداشته و پسرش را به جای آن نشاندند.

  پهلوی ها دست نشانده و تحت نفوذ اجنبی ها بودند

  رجبی ادامه داد: لذا پهلوی ها دست نشانده و تحت نفوذ اجنبی ها بودند و دستورات و فرامین آنها را اجرا می کردند؛ که حضور مستشاران خارجی در داخل کشور، نمونه ای از همین حقیقت است.

  وی بیان داشت: این مستشاران با وجود اینکه حقوق های گزافی از کشورهای غیر از آمریکا می گرفتند، نه تنها به نیروهای ما آموزش نمی دادند، بلکه اجازه ورود آنها را به مسائلی که نوعی آموزش و یادگیری در آنها بود نیز نمی دادند.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تصریح کرد: به همین خاطر وقتی قطعه کوچکی از تاسیساتی که آنها وارد کشور کرده بودند خراب می شد، آن قطعه را همین مستشاران با هزینه های گزاف از خارج وارد کرده و نصب می کردند؛ و تکنسین های ما حتی حق نگاه کردن به این که آنها چه می کنند را هم نداشتند!

  هرگونه اعتراضی به رژیم از سوی ساواک سرکوب می شد

  وی عنوان داشت: دستگاه مخوف ساواک هم در کشور، وظیفه ایجاد رعب و وحشت و اینکه هر گونه حرکت و اعتراض کوچکی علیه رژیم را سریعا سرکوب می کرد. به طوری که حتی جوانان و علمای بزرگی همچون آیت الله غفاری، آیت الله سعیدی و… را تحت انواع شکنجه های فراوان به شهادت رساندند.

  رجبی اضافه کرد: همچنین شخصیت بزرگی همچون شهید مدرس نیز توسط رژیم رضاخان به شهادت رسید. حتی بسیاری از شخصیت های بزرگ را نیز با صحنه های سازی ترور کرده و به شهادت رساندند.

  وی بیان داشت: علاوه بر این شخصیت هایی هم سالها رنج زندان را تحمل کرده و در همان جا، جان داده و یا به شهادت رسیدند. برخی ها هم که باقی ماندند، در پیروزی انقلاب اسلامی نجات پیدا کردند.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، یادآور شد: بنابراین رژیم پهلوی، یک رژیم استبدادی بود که حتی کوچکترین آزادی را به ملت نمی داد. رژیمی که از نظر علمی عقب مانده ترین بود و فقط مستشاران خارجی آن را اداره می کردند.

  رجبی عنوان داشت: به همین خاطر اگر کسانی در داخل خلاقیت هایی در عرصه های علمی داشتند، آنها را به بهانه های مختلف سر به نیست می کردند. هدف آنها از این کار این بود که مبادا رشد علمی جامعه زمینه خودکفایی آنها را فراهم کند.

  پهلوی ها حق توحش از ملت ایران را به آمریکا داده بود!

  وی ابراز داشت: لذا اندک اقداماتی همچون کشیدن خط راه آهن هم از سوی کسانی صورت می گرفت که در اندیشه این بودند که آیا این کار برای اهداف استکباری خودشان مفید است یا خیر. بنابراین آن اقداماتی هم که در راستای آبادانی صورت گرفته بودند، با این هدف بود.

  رجبی خاطرنشان کرد: وابستگی این رژیم به اجنبی ها تا حدی بود که آنها حق توحش به آمریکایی می دادند. یعنی اگر کسی علیه آنها و مستشاران و مامورینشان اقدامی می کرد، آمریکا حق داشت که آنها را برده و خودش محاکمه کند.

  وی در ادامه گفت: این اقدام آنها به نوعی تحقیر ملت، عقب ماندگی علمی و فرهنگی، تلاش برای زدودن فرهنگ و ارزش های اسلامی و نشانه غرب زدگی و شیفتگی آنها نسبت به غرب بود.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار داشت: به طوری که حتی مزدوران و مسئولین این رژیم معتقد بودند که برای رشد و پیشرفت باید غربی شویم. تا جایی که حتی این دیدگاه غلط را در جامعه و سطح دانشگاه ها ترویج می کردند.

  پهلوی ها در راستای اهداف استکباری کشور را اداره می کردند

  وی تصریح کرد: اینها توطئه ها و خیانت هایی بود که پهلوی ها در راستای اهداف استکباری، آنها را انجام داده و کشور را با دستوراتی که از خارج به آنها می رسید اداره می کردند.

  رجبی افزود: بنابراین وقتی حکومتی استبدادی، ارتباطات غربی آن در حد وابستگی کامل، حکمرانان آن دست نشانده اجنبی ها، منافع ملی و ارزش های دینی در بدترین وضعیت و از نظر علمی و اقتصادی در سطح پایین نگه داشته شده بود، مردم نه تنها از آن پشتیبانی نمی کردند، بلکه با آن مقابله و معارضه هم می کردند.

  وی ادامه داد: وقتی هم که کسی برای دفاع از حقوق مردم و آگاهی آنها از اوضاع مملکت شان سخنی به میان می آورد، دستگیر شده و راهی زندان می شد و یا به شهادت می رسید.

  ملت ایران توانست ننگ این رژیم را از تاریخ کشورمان پاک کند

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان داشت: زمانی هم که انتخاباتی در کشور صورت می گرفت، به صورت فرمایشی بود و با تهدید به اینکه اگر آن اتفاقی که ما می خواهیم رخ ندهد از مزایا محروم خواهید شد.

  وی، یادآور شد: از سویی دیگر هم که خودشان به اصطلاح ناظر بر رای گیری و انتخابات صوری بودند، آن اسامی را که خودشان می خواستند از صندوق ها بیرون می آوردند. غیر از اینکه برخی از نمایندگان از طریق خود رژیم منصوب شده و اصلا انتخاباتی وجود نداشت.

  رجبی در پایان خاطرنشان کرد: لذا خدا را شاکریم که ملت ایران توانست ننگ این رژیم را برای همیشه از تاریخ کشورمان پاک کند.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها