دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 59630
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
 •   

  ۴ درصدی‌ها برای آن دسته از ثروتمندانی است که قاچاق کالا می‌کنند / رنج مردم که به‌خاطر بی‌عرضگی مدیران باشد قابل تحمل نیست

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر در زمانی بحث ۴ درصد و ۹۶ درصدی را بیان کردیم برای آن دسته از ثروتمندانی بود که قاچاق کالا می‌کردند و به تولید داخل ضربه می‌زدند و یا افرادی که به دیگران می‌چسبند تا بتوانند ثروتی جمع کنند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محمدباقر قالیباف ، عضو […]


  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر در زمانی بحث ۴ درصد و ۹۶ درصدی را بیان کردیم برای آن دسته از ثروتمندانی بود که قاچاق کالا می‌کردند و به تولید داخل ضربه می‌زدند و یا افرادی که به دیگران می‌چسبند تا بتوانند ثروتی جمع کنند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محمدباقر قالیباف ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه شب در مراسم جشن انقلاب که با حضور امام جمعه ورامین، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و جمع کثیری از وارثان قیام ۱۵ خرداد در مسجد ارشاد امرآباد برگزار شد، اظهار داشت: اگر تاریخ ورامین را مشاهده کنیم، این شهر مکانی ولایت‌مدار و شهید پرور است که در شکل گیری انقلاب اسلامی در ۱۵ خرداد از این خطه یاد شده است.

  وی خاطر نشان کرد: مردم ما با هر سلیقه و گرایش مدیون خانواده شهدا و خون شهدا هستیم و باید این دین را به بهترین شکل ممکن ادا کنیم.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام بیان کرد: آن چیزی که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد وحدت کلمه و جامعه و نقش رهبری امام خمینی(ره) و اعتماد مردم به ولایت بود و اصل دیگر نیز حضور و باور مردم در صحنه بود در غیر اینصورت شرایط آن مقطع زمانی که رژیم پهلوی با آن قدرت و ساختار و حمایت بود این انقلاب به پیروزی نمی رسید.

  قالیباف تصریح کرد: تنها ملتی که در کره خاکی در آن مقطع با شعار نه شرقی نه غربی قیام کرد و توانست به پیروزی برسد جمهوری اسلامی ایران بود.

  وی اظهار داشت: رمز تداوم انقلاب اسلامی نیز در همین سه اصل مردم، وحدت، رهبری بود که عامل چهارمی نیز باید به آن اضافه کرد زیرا تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی قدرت و اراده جامعه در اختیار انقلاب نبود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قدرت به دست انقلاب و مردم افتاد.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام افزود: عامل چهارم کارآمدی دولت به معنی عام در انقلاب اسلامی است به این معنی که کارکرد و عملکرد همه دستگاه ها مورد نظر است.

  وی بیان کرد: ما به دنبال استقلال، آزادی، جمهوری و اسلام بودیم و این را در شعارهای خود نیز در زمان انقلاب استفاده می کردیم.

  قالیباف پس از بیان اینکه امروز واقعاً در استقلال جز کشورهای کم نظیر است، گفت: امروز این ملت و کشور عزت و استقلال خود را حفظ کرده است؛ مبارزه با ظلم وظیفه هر انسان و مسلمانی است مخصوصاً کسی به او ظلم می شود هم دینی ما باشد.

  وی خاطر نشان کرد: اینها افتخاراتی است که این کشور صده ها است که در این کشور نبوده است و در سال های قبل از انقلاب نیز یبشتر شده بود.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام با بیان اینکه مشکلات و اعتراضاتی که امروز در کشور شاهد هستیم نباید بر قدرت و عزت کشور سایه اندازد، افزود: امروز ما به نام دین در مسند قدرت هستیم و نمی توانیم که بگوییم همه مشکلات را تحمل کنید چون ما در مسند حکومت هستیم.

  وی ادامه داد: اگر مردم بخواهند رنجی را تحمل کنند که بخاطر بی عرضگی مدیران است این دیگر قابل قبول نیست و تلخ تر زمانی می شود که به جای اینکه آن اشکال را قبول کنیم بگوییم بر گردن دشمن خارجی است آن زمان است که دیگر عذر بدتر از گناه است.

  قالیباف بیان کرد: ما در حوزه کارآمدی دچار مشکل هستیم که کار روزمره ما به گونه ای شده است که مردان مردی که در مقابل رژیم گذشته و دوران دفاع مقدس و تحریم دشمن ایستادند و امروز نیز با همه مشکلات موجود برای حفاظت از کیان کشور به دفاع از حرم آل الله می پردازند، ولی با نالایقی و بی توجهی ما مدیران باعث می شود که این مردم دلشکسته شوند.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام تصریح کرد: این به آن معنی نیست که مردم دست از نظام بر می دارند ولی حتماً مردم ما دست از مسئولین بی عرضه بر می دارند.

  وی پس از بیان اینکه امروز مردم و انقلاب ما نیازمند کارآمدی و فعالیت است، افزود: هر کسی با هر گرایش و سلیقه ای حتی افرادی که می گویند که انقلابی نیستیم ولی کشور و امنیت خود را دوست دارند در این مجموعه باید کار کنند و هم باید تلاش کنیم و هم باید کار خوب بکنیم.

  قالیباف بیان کرد: اگر تلاش کنیم حتماً تولید پول و ثروت خواهد شد و اگر این ثروت به وجود آمد باید دست آن ثروتمند را بوسید و به عنوان یک افتخار ملی تشکر کرد و باید از او تقدیر کنیم.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام خاطر نشان کرد: اگر در زمانی بحث ۴درصد و ۹۶درصدی را بیان کردیم برای آن دسته از ثروتمندانی بود که قاچاق کالا انجام دهند و به تولید داخل ضربه بزنند و یا افرادی که به دیگران می چسبند تا بتوانند ثروتی جمع کنند بوده است.

  قالیباف تصریح کرد: امروز اولویت اول کشور حل مشکلات اقتصادی است و این را مردم همیشه در همه اعتراضات و محافل خصوصی و نظرسنجی های مختل بیان می کنند و مردم نباید این را بشنوند که این مشکل اقتصادی مشکل اول نیست

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام افزود: اگر نمی توانید مشکل را حل کنید و اگر فکر می کنید که بی توجهی به مسائل عملی و تخصصی و یا فروختن دلارها در سر چهارراه ها باعث حل مشکل می شود، لااقل بی توجهی به خواسته های مردم نکنید.

  وی با بیان اینکه ما مسئولین مکلف هستیم که احترام بگذاریم، افزود: همه ما برای برطرف کردن اقدام کنیم ولی طبیعتاً حل مشکل بر گردن مسئولین است.

  قالیباف تصریح کرد: هر زمانی که مردم را از صحنه حذف کردیم همانجا دچار مشکل شده ایم که اگر همین مردم نبود در انقلاب و جنگ به مشکل بر می خوردیم.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام گفت: مردم می توانند در موضوعات پیچیده می توانند مانند دوران دفاع مقدس بایستند به این معنا که در زمان جنگ تحمیلی تراشکاران خودرو در کمتر از ۳ماه برای جبهه خمپاره تولید کردند.

  وی خاطر نشان کرد: تعجب می کنیم که برخی ها مردمی که انقدر در تشخیص مسائل سیاسی و اعتقادی به میدان آمده و تا پای جان می ایستند تا عزتشان حفظ شود، می گویند که این مردم نمی توانند در اقتصاد نقش پیدا کنند و اقتصاد را به آن دسته چهاردرصدی زالو صفت بدهیم و این یعنی حذف مردم از صحنه اقتصادی کشور.

  قالیباف تصریح کرد: امروز می بینیم که دولت ها انقدر گسترده وسیع بوده و در همه امورات هستند و یک بروکراسی بسیار پیچیده به وجود آمده است تا جایی که یک نفر از روستا کیلومترها مسیر را طی می کند تا یک امضا را بگیرد.

  وی بیان کرد: امروز وظیفه همه ما است که تلاش کنیم تا با یک برنامه مشخص مردم را وارد این کار کنیم و ۴ درصدی ها راه را باز کنند تا مردم خودشان وارد صحنه شوند.

  شهردار سابق تهران تصریح کرد: جز اولین شهرها بودیم که شورایاری ها به وجود آید تا از خود محلات به ما بگویند که چه مشکلاتی در محله ها وجود دارد تا ما نیز آن را برطرف کنیم.

  قالیباف خاطر نشان کرد: اگر مردم را از صحنه تصمیم گیری خارج کردیم، هیچ چیز جایگزین آن را نمی توانیم به دست آوریم.

  وی با بیان اینکه ریشه و اساس انقلاب اسلامی مردم است، گفت: در فرهنگ ما یاس و ناامیدی وجود ندارد؛ از سوی دیگر این کشور ظرفیت های بالقوه و بالفعل زیادی دارد و طبق همه شاخص های اقتصادی این ظرفیت ها در کشور وجود دارد.

  عضو مجمع تشخیص مصلح نظام بیان کرد: چه کنیم که جوانان خلاق ما در زیر مدیریت های بسته و خسته و نشسته ۵۰ سال قبل می خواهند فعالیت کنند که در نهایت نیز جوان ما باید خانه نشین باشد و پیرمردها در مسند باشد.

  قالیباف تصریح کرد: این روحیه در بین ما مسئولین هست که اگر به جایگاهی رسیدیم نمی خواهیم آن را از دست بدهیم و همین نیز باعث می شود که چرخش صورت نپذیرد.

  منبع: تهران نیوز

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :



  برچسب ها :

 • دسته‌ها