دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 60851
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
 •   

  تنگه واشی به عنوان یک مکان گردشگری شناخته شده در شهرستان روند خوبی را نسبت به ظرفیت بالایی که دارد، طی نکرده است

  فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: رفع مشکلات احتمالی که هر ساله در شهرستان با آنها مواجه بودید نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های اجرایی و خدماتی است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان ویژه نوروز ۹۷ به ریاست یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه و با حضور روسای ادارات و […]


  فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: رفع مشکلات احتمالی که هر ساله در شهرستان با آنها مواجه بودید نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های اجرایی و خدماتی است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان ویژه نوروز ۹۷ به ریاست یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه و با حضور روسای ادارات و مسولین ادارات در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  در این جلسه فرماندار فیروزکوه ضمن خیر مقدم به حضار با تاکید بر اهمیت خدمات رسانی به مسافرهای نوروزی اظهار داشت: مسئولین نظرات کارشناسی خود را مکتوب ارسال نمایند تا بتوان نسبت به جمع بندی موارد اقدام شود.

  وی در خصوص امکانات مورد نیاز مسافرین بیان داشت: تنگه واشی که یکی از مکان های گردشگری شناخته شده در شهرستان است روند خوبی را نسبت به ظرفیت بالایی که داراست طی نکرده، باید مجموعه خدماتی که گردشگران نیازمند آنها هستند اعم از اسکان و بهداشت، بررسی و ساماندهی شود؛ رفع مشکلات احتمالی که هر ساله در شهرستان با آنها مواجه بودید نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های اجرایی و خدماتی است.

  مهدی یوسفی جمارانی در ادامه اشاره داشت: بحث گردشگری خصوصاً در نیمه ی اول سال در سطح شهرستان نیازمند توجه بسیار جدی است؛ باید بستر سازی به صورتی باشد که خاطره ی خوشایندی برای بازدید کنندگان بر جای بماند؛ هر گردشگری که تجربه ی مثبتی داشته باشد به دیگران منتقل می کند؛ این امر سبب انعکاس مثبت برای مناطق گردشگری شهرستان و جذب گردشگر خواهد بود.

  وی خطاب به مسئولین ادامه داد: تردد گردشگران باید بررسی شود و پلیس راهور طرح ترافیکی تنگه واشی را مشخص کند تا برای رفع معضلات موجود اقداماتی صورت بگیرد؛ مکان استقرار نیروهای امدادی، انتظامی و خدماتی باید بررسی و معین شود؛ مسئولین هلال احمر، بهداشت و سلامت باید تدابیری را بیاندیشند تا با توجه به ازدحام جمعیت نسبت به استقرار پزشک در محل های گردشگری علی الخصوص تنگه واشی جهت انجام امورات امدادی حضور مسمتر داشته باشند.

  فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به بحث اقصاد روستایی تصریح کرد: مسایل اقتصاد روستاییان مخصوصاً در زمان پیک حضور مسافران و گردشگران در شهرستان باید مورد توجه قرار بگیرد.

  وی خاطرنشان کرد: باید زیرساخت ها را هموار سازیم تا مشکلات گردشگری را حل کنیم و محل هایی که پتانسیل گردشگری را دارند بررسی کنیم تا در آینده با مشکلاتی مثل تنگه واشی مواجه نشویم؛ باید توجه ویژه ای به تامین امنیت مسیر ها و اماکن تجاری و گردشگری شود؛ رصد بازار و تنظیم بازار انجام شده است؛ در رابطه با پارک خودروها پارکبان تدارک دیده شود تا گره های ترافیکی رفع شود؛ بازرسی و نظارت بر اماکن، خصوصاً واحد صنفی مواد غذایی از لحاظ کیفیت، نرخ و سلامت و بهداشت مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.

  یوسفی جمارانی با تاکید بر این که تعزیرات حکومتی نقش جدی را ایفا می کند اذعان داشت:تعزیرات حکومتی با حضور در طول اجرای طرح، اعمال قانون را انجام می دهد؛ امداد و نجات جانمایی شود؛ مراکز درمانی، بیمارستان و داروخانه ها خدمات شبانه روزی ارائه دهند؛ شرکت های خودرو ساز به صورت ۲۴ ساعته خدمات رسانی داشته باشند؛ تدارکات کافی و کامل سوخت رسانی در پمپ بنزین ها و CNG جهت پیشگیری از مشکل قطع سوخت رسانی رسیدگی شود؛ بر آژانس های و شرکت های مسافربری برون شهری و درون شهری نظارت جدی داشته باشند؛ تدارکات لازم در بحث نظم و تسهیل ترافیکی، تجهیز شبکه های بانکی مستقر جهت ارائه خدمات بانکی شبانه روزی، راهنمای گردشگران در ورودی های شهر و کشیک هایی که نیاز به دسترس بودن آنها است دیده شود.

  وی با اشاره به تغییرات جوی و بارش های احتمالی تاکید بر آماده باش کامل ستاد مدیریت بحران داشت و ادامه داد: شهرستان فیروزکوه مقصد و محل عبور مسافران و گردشگران است که باید خدمات دریافت کنند؛ نحوه برخورد و رسیدگی به شکایات تدارک دیده شود تا امکان انعکاس نظرات وجود داشته باشد.

  فرماندار شهرستان با اشاره به پتانسیل های گردشگری فیروزکوه خاطرنشان کرد: فرصت بسیار مناسبی است تا ظرفیت های گردشگری شهرستان را با اطلاع رسانی مناسب، معرفی کنیم؛ انتظار داریم بین دستگاه های اجرایی هماهنگی لازم وجود داشته باشد، شرح وظایف دستگاه ها بیانگر حداقل وظایف است؛ وحدت رویه از الزامات است و باید با همدلی، هماهنگی و تلاش های مضاعف، ضعف های موجود را برطرف کنیم تا بتوانیم با هموارسازی سفرهای بی حادثه ی مردم خاطرات خوبی را ایجاد کنیم.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها