دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 60805
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
 •   

  جلوی ساخت و سازهای بی رویه باید از ابتدا گرفته شود/ تهدید امروز انقلاب ما اشرافی گری است

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: تخریب ساخت و سازهای بی رویه در میانه کار بی فایده است و بدبینی مردم به نظام را در پی خواهد داشت؛ جلوی این کار باید از ابتدا گرفته شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خصوص انسان مومن […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: تخریب ساخت و سازهای بی رویه در میانه کار بی فایده است و بدبینی مردم به نظام را در پی خواهد داشت؛ جلوی این کار باید از ابتدا گرفته شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خصوص انسان مومن اذعان داشت: احکام اسلامی تنها در حرف و بدون عمل بی فایده است و این مکتب محمدی و علوی نیست؛ اولین خصوصیت مومن این است که از او خیر جاری شود؛ در انسان مومن اصلا شر وجود ندارد؛ تمام وجود انسان مومن نور است.

  وی در ادامه خاطر نشان داد: انسان مومن اگر هزار کار خیر انجام دهد کسی خبردار نمی شود و برخلاف آن انسان غیرمومن هر کاری انجام دهد همه را هشیار و مطلع می سازد؛ طبق گفته امیرالمومنین (ع) نباید کار خیر و نیک خود را بزرگ شمارد؛ این توصیه برای جلوگیری از غرور و تکبر است.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خصوص مطالبه گری مردم اذعان داشت: از مسئولین بخواهید و حساسیت داشته باشید که چه کردند تا امید به زندگی در مردم افزایش یابد، این مطالبه گری باید از سوی مردم وجود داشته باشد.

  وی ضمن تسلیت روز رحلت حضرت ام البنین (س) به روز تاسیس کمیته امداد اشاره داشت و گفت: در شهر خیرین و محسنین بسیاری داریم که کارهای خیر زیادی انجام می دهند؛ این از خصوصیت انسان های مومن است که در خفا و آشکار انفاق می کنند و کمیته امداد برای خدکت به محرومین و نیازمندان تاسیس شد؛ کمیته امداد در هفته دوم و سوم انقلاب بود به دستور امام (ره) تاسیس شد چرا که انقلاب توسط همین محرومین و نیازمندان پیروز شد؛ توجه داشته باشید هر چه به نیازمندان کمک شود باز این نیازمندی وجود دارد و هر کسی به سهم خوب باید یاری کند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در ادامه به ساخت و ساز بی رویه در منابع طبیعی اشاره کرد و بیان داشت: گله مردم از ساخت و ساز بی رویه است که باید از ابتدا جلوی این مسائل گرفته شود؛ در میانه کار جلوگیری از این امر بی فایده است چون نه منابع طبیعی به حالت ابتدایی باز می گردد و نه اقدامات ساختمانی می توان انجام داد و همچنین بدبینی مردم به نظام را در پی خواهد داشت؛ ابتدا باید منشا این کار را پیدا کرد که دهیاران و بخشداری ها هستند.

  وی به فرمایش مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: محورهای صحبت های مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی و کارکردهای آن، آسیب شناسی، اولویت ها و الزامات انقلاب اسلامی در مقطع کنونی و آینده انقلاب اسلامی بود؛ ایشان فرمودند انقلاب اسلامی ما همانند همه پدیده ها و تحولات اجتماعی دارای فراز و نشیب است؛ اگر از انتهای خط انقلابیون به شبکه های بیگانه پیوستند و در صف ضد انقلاب گرفتند، جوانان و نوجوانانی داریم که بهتر از جوانان اول انقلاب هستند.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: افراد دارای ظرفیت هایی هستند و تا یک حدی می توانند پیش آیند و یکی از آسیب های انقلاب ما اشرافی گری است؛ نادیده گرفتن پابرهنگان در انقلاب از آسیب ها است؛ هر زمانی به بیگانگان و اشرافیت روی آوریم و چشم امید به کدخدا داشته باشیم انقلاب ما دچار آسیب می شود؛ این امر را مقام معظم رهبری به ارتجاع تعبیر کردند یعنی به همان زمان و دوران پهلوی بازمی گردیم اگر اشرافی گری در انقلاب ما مورد توجه قرار گیرد.

  وی در ادامه به مسئله تبعیض و فقر و فساد اشاره داشت و گفت: علی رغم این که بارها تکرار شد دوتابعیتی ها نباید در سمت تصمیم گیری کشور قرار گیرند و هنوز برای برخی مسئولین کشور این مسئله ابهام دارد؛ این ابهام سیاسی است یا مفهومی است؟ همانند حذف ثروت مندان از دریافت یارانه که واضح است پرداخت یارانه به کسی که برای سگ خانه خود ماهانه ۵ میلیون تومان هزینه می کند با فلسفه پرداخت یارانه در تضاد است؛ ما در حوزه اقتصادی و عدالت اجتماعی با فقر و فساد مواجه هستیم؛ اینها چیزهایی است که انقلاب ما را تهدید می کند.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها