دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 61062
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
 •   

  رشد و پیشرفت ما در گرو کاهش افراد نیازمند در جامعه است

  مراسم جشن نیکوکاری در مدرسه دخترانه نجمه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مراسم روز نیکو کاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین بلباسی، از دفتر امام جمعه شهرستان فیروزکوه، خانم ارجمندی، معانت برنامه ریزی، اداری، مالی فرمانداری، بنار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، ارجمندیان، ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره)، درویش متولی، […]


  مراسم جشن نیکوکاری در مدرسه دخترانه نجمه برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مراسم روز نیکو کاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین بلباسی، از دفتر امام جمعه شهرستان فیروزکوه، خانم ارجمندی، معانت برنامه ریزی، اداری، مالی فرمانداری، بنار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، ارجمندیان، ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره)، درویش متولی، رئیس شورای شهرستان و معاونت پرورشی اداره ی آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین در مدرسه ی دخترانه ی نجمه برگزار شد.

  در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین بلباسی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه ی زهرا (س) و روز نیکوکاری، از زحمات مسئولین اجرایی برنامه تقدیر و تشکر کرد و با اشاره از حدیثی به نقل از پیامبر اکرم (ص) بیان داشت: اسلام بالاترین چیزهاست و هیچ چیز بالاتر و اعلی تر از اسلام نیست؛ فرهنگ اسلامی غنی ترین و با ارزش ترین فرهنگ دنیاست و فرهنگی بالاتر از قرآن کریم و ائمه اطهار وجود ندارد.

  وی افزود: سخن پیامبر (ص) چیزی جز سخن خداوند نیست؛ پیامبر اکرم (ص) از خواسته های شخصی خود چیزی نمی گوید مگر وحی خداوند؛ اسلام نه تنها خودش رفیع، ارزشمند و بلند مرتبه است بلکه پیروان و معتقدین به دین اسلام را بالا می برد و آنها را بلند مرتبه می کند.

  حجت الاسلام و المسلمین بلباسی در ادامه با تاکید بر ارزش زن خاطرنشان کرد: زن پیش از دین مبین اسلام و رسول اکرم (ص) ارزشی نداشت و دختران را زنده به گور میکردند؛ اسلام با تفاضل حضرت زهرا (س) ارزش زن را بالا برد و سوره ی کوثر را در شان ایشان نازل شد.

  وی با اشاره به ارزش انفاق در دین اسلام اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) در شب ازدواجشان با امیرالمومنین (ع) لباس زیبا و با ارزشی که از پدر بزرگوار خود هدیه گرفتن به فقیری بخشیدند و این نشا از انفاق در زندگی این بزرگوار و ارزش کمک به نیازمندان در دین شریف اسلام است.

  همچنین با تاکید بر سخن پیامبر اسلام در رابطه با انفاق ادامه داد: اسلام فقط بر نماز و روزه تاکید ندارد؛ شخصی مسلمان کاملی است که علاوه بر توجه به امورات معیشتی، اقتصادی و فرهنگی خودش دغدغه ی همنوعان خود را داشته باشد و نسبت به دیگران احساس مسئولیت داشته باشند.

  معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری در ادامه ی این برنامه ضمن تبریک ولادت با سعادت یگانه دخت رسول اکرم (ص) حضرت فاطمه (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز نیکوکاری گفت: یکی از کارهای نیک و پسندیده در دین مکرم اسلام احسان، نیکی و دستگیری از نیازمندان است؛ انفاق در زندگی مکررا به ما توصیه شده است و باید به آن عمل کنیم چرا که رشد و پیشرفت ما در گرو کاهش افراد نیازمند در جامعه است.

  وی به نقل از مقام معظم رهبری(مدظله) تصریح کرد: هر کس باید خودش را موظف بداند انفاق کند؛ فضائل اخلاقی روز به روز باید در بین ما رشد کند و این امر به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند تلاش و همکاری است.

  خانم ارجمندی با تاکید بر آموزش فرهنگ انفاق اظهار داشت: دستگیری از نیازمندان و کمک به همنوع را باید از دوران خردسالی در کانون خانواده و سپس در مدارس به فرزندان آموخت؛ که این وظیفه ی مهم در دوران تحصیل بر عهده ی نهاد آموزش و پرورش است تا دانش آموزان که آینده سازان مملکت هستند را به نیکی پرورش دهند.

  وی در پایان با اشاره به اهمیت تربیت فرزندان و دانش آموزان جامعه گفت: جامعه ی آینده ی ما در گرو تربیت امروز فرزندانمان است؛ هر قدر که امروز برای آموزش و پرورش دانش آموزان وقت بگذاریم و به آنها ارزش دهیم، جامعه ای نیکوتر خواهیم داشت.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها