دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 61178
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
 •   

  کسی حق ندارد اشاعه فحشا کند/ اهل بخل راه به بهشت نمی برند

  نماز عبادی – سیاسی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی امیری ارجمند امام جمعه شهرستان فیروزکوه در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر تقوای الهی بیان داشت: تقوا به معنای بهره گیری از فرامین حق […]


  نماز عبادی – سیاسی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی امیری ارجمند امام جمعه شهرستان فیروزکوه در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر تقوای الهی بیان داشت: تقوا به معنای بهره گیری از فرامین حق تعالی و ایمه است درس گرفتن در کارگاه حضرت زهرا (س) بهره گیری از تقوا را حاصل می کند.

  وی با اشاره به جایگاه زن در اسلام و غرب خاطر نشان کرد: شان انسان با جنسیت او مشخص نمی شود؛ اسلام با تمام تعویض های جنسیتی و نژادی مخالف است؛ ملاک انسانیت چیزی جز تقوا، ایمان و ایثار نیست؛ خداوند راه را نشان همگان داده است و کسی را مجبور به اعمال نیک و بد نکرده است؛ تقوا کالا نیست که خریداری شود، تقوا باطنی است و با دل پاک به دست می آید.

  خطیب نماز جمعه فیروزکوه در ادامه گفت: در مکاتب غربی زن به عنوان کالا معرفی می شود؛ امروز با جاهلیت مدرن مواجه هستیم که زن را مزین می کنند تا اجناس خود را بفروشند؛ اینها که دم از حقوق زنان می زنند مخالف واقعی زن هستند.

  حجت الاسلام امیری ارجمند در نماز عبادی – سیاسی جمعه با تاکید بر جایگاه حضرت زهرا (س) نزد پروردگار و قرآن کریم اذعان داشت: زهرا (س) بانوییست که رضای او رضای خداوند و غضب او غضب خداوند است؛ زنان ما باید حیای حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند و مردان عبادت و ساده زیستی این بزرگوار را سرلوحه ی زندگی خود کنند.

  وی در ادامه تصریح کرد: همواره باید آخرت را در نظر داشته باشیم؛ باید خود را آماده ی موت کنیم تا زمانی که وقتش رسید کارهای نیمه تمام نداشته باشیم.

  خطیب نماز جمعه با اشاره به هفته ی نیکوکاری گفت: انتظار داریم همه ی مردم در این امر خیرین مشارکت داشته باشند و هرکس به اندازه ی بضاعت خود به نیازمندان کمک کند؛ در روایات آمده است اگر کسی نماز شب بخواند و اهل احسان و انفاق نباشد بوی بهشت به مشام او نمی رسد؛ اهل بخل راه به بهشت نمی برند.

  امام جمعه فیروزکوه با اشاره به حجاب و عفاف ادامه داد: باید راه حضرت زهرا (س) را احیا کنیم؛ مردان باید غیرت داشته باشند؛ اگر زنان حجاب ندارد همسران و پدران آنها مقصر هستند؛ عدم عفت درونی زنان، اهانت به حضرت زهرا (س) است؛ باید با رفتار و کردار خود نشان دهیم حضرت فاطمه (س) الگوی ماست و از ایشان درس می گیریم.

  وی با تاکید بر اهمیت حجاب اظهار داشت: اخیرا بحث حجاب اجباری مطرح شده است، درست است باید در مقابل نامحرمان حجاب داشته باشید، حق ندارید بی حجاب و عفاف در جامعه حضور داشته باشید؛ ما ستاد امر به معروف و نهی از منکر داریم و با آنها مقابله خواهیم کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند به نقل از مقام معظم رهبری افزود: آمریکا گفته است ایران از منطقه بیرون برود! ما در منطقه خودمان هستیم و با تروریست هایی که سرمایه هایتان را خرجشان می کنید مقابله می کنیم؛ مگر شما اهل منطقه هستید که سربازان شما بی اجازه ی دولت ها در منطقه هستند؛ ما تا جایی که منافع ملت مظلوم در میان باشد نفوذ خواهیم کرد و از حق دفاع می کنیم.

  وی در پایان تاکید کرد: کسی حق ندارد اشاعه فحشا کند؛ نباید بدی یکدیگر را دهان به دهان و دست به دست کنیم، این عمل ظلم و خیانت است؛ نباید خود را جهنمی کنیم که دشمنان استفاده کنند.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها