دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 63039
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
 •   

  طرح اعاده اموال نامشروع تشدید کننده نظارت بر مسئولان است

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این قانون اگر به تصویب برسد تنها تشدید کننده و تاکید کننده نظارت بر مسئولان بوده و این اصولی است که در قانون اساسی وجود دارد لذا نمایندگان به صلاح دید خود این قوانین را تاکید و اصلاح می کنند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، معصومه آقاپور ضمن اشاره به طرح […]


  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این قانون اگر به تصویب برسد تنها تشدید کننده و تاکید کننده نظارت بر مسئولان بوده و این اصولی است که در قانون اساسی وجود دارد لذا نمایندگان به صلاح دید خود این قوانین را تاکید و اصلاح می کنند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، معصومه آقاپور ضمن اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان که در مجلس هنوز به سر انجام نرسیده است اظهار کرد: این قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گذشته و از ابتدای انقلاب در دستور کار تمامی مجلس ها بوده و قوه قضائیه نیز این وظیفه را در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی داشته است.

  وی افزود: در مجموع اصل ۴۹ و اصل ۱۴۲ در قانون اساسی به این مهم اشاره کرده است که در هردوی این قوانین این مبارزه با فساد پیش بینی شده است اما آن چیزی که اهمیت دارد نظارت دستگاه قضایی است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به دلایلی این قوانین توسط برخی نادیده گرفته شده و اجرایی نمی شود، گفت: این قانون اگر به تصویب برسد تنها تشدید کننده و تاکید کننده نظارت بر مسئولان بوده و این اصولی است که در قانون اساسی وجود دارد لذا نمایندگان به صلاح دید خود این قوانین را تاکید و اصلاح می کنند.

  وی ادامه داد: باید قوانینی در کشور حاکم شود که به هیچ وجه اجازه سو استفاده مسئولان و افراد نزدیک به آن ها را ندهد و اگر مال نامشروعی رد و بدل شد دستگاه قضا به سرعت در مقابل آن بایستد.

  آقاپور در پاسخ به وضعیت دوفوریت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این قانون در حال طی فرآیند طبیعی خود در کمیسیون های مربوطه است و پس از بررسی های تخصصی به رای گذاشته می شود و نمایندگان مردم وضعیت آن را مشخص خواهند نمود.

  وی با بیان اینکه نه تنها این طرح بلکه امور مهم دیگری همچون نوسان قیمت ارز در اولویت های مجلس است، تاکید کرد: در هفته جاری مهم ترین مقوله ای که باید در صحن علنی بررسی بشود قیمت ارز است زیرا مشکلات فراوانی را در زندگی مردم و اقتصاد کشور ایجاد نموده است و باید مجلس با بررسی های تخصصی آن را رفع و رجوع نماید.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها