دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 63072
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
 •   

  قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان/ سقوط ۳۰تیربرق براثر شدت سرعت باد

  درحالی مردم کلان شهر زاهدان تاکنون باقطعی آب مواجه اند که فعالیت یک گردباد در سه راهی دشتک باعث قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شده است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، در حالی مردم زاهدان با قطعی آب مواجه اند که این معضل  باعث تعطیلی مدارس شیفت صبح که در مسیر جریان قطعی […]


  درحالی مردم کلان شهر زاهدان تاکنون باقطعی آب مواجه اند که فعالیت یک گردباد در سه راهی دشتک باعث قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شده است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، در حالی مردم زاهدان با قطعی آب مواجه اند که این معضل  باعث تعطیلی مدارس شیفت صبح که در مسیر جریان قطعی اب قرار دارند، شده است.

  علت این قطعی فعالیت یک گردباد در سه راهی دشتک بوده که باعث سقوط تعدادی از تیرهای انتقال برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شده است.
  در این خصوص میرادی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: براثر فعالیت یک گردباد جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان در محل ایستگاه شماره ۲ واقع در سه راهی دشتک قطع شده و فعلا هیچ آبی به زاهدان نمی رسد.
  وی افزود: شدت سرعت باد موجب سقوط ۳۰ تیر برق و پاره شدن خطوط انتقال برق شده و در حال حاضر ۵ اکیپ امدادی از اتفاقات آب و برق در حال تعمیر خطوط انتقال برق هستند.
  وی گفت: وارد مدار شدن خط انتقال آب احتمالا تا بعد از ظهر امروز به طول انجامد و در طول این مدت شهر زاهدان با تنش آبی مواجه خواهد بود.
  مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان از مردم شهر زاهدان درخواست کرد تا با شکیبایی و صرفه جویی در مصرف آب تا پایدار شدن شرایط شبکه توزیع آب همکاری داشته باشند.
  مدارس ابتدایی در مسیر قطعی آب تعطیل شد
  براساس اعلام فرمانداری زاهدان،شب گذشته ستاد بحران تشکیل جلسه داد و مدارس ابتدایی در مسیر قطعی آب تعطیل اعلام شد.
  مسیرهای قطع آب مناطق پرستار ـ فرهنگ ـ معلم ـ جمهوری ـ دانش ـ دانشجو ـ بزرگمهر ـ دانشگاه ـ قلنبر ـ جانبازان ـ ثارالله ـ انقلاب ـ زیباشهر ـ مهرشهر ـ فاضلی ـ کوثر ـ شهرک کارگاهی ـ مزاری ـ امیرکبیر ـ دستغیب ـ پاستور ـ پوریا ـ مطهری ـ فلسطین ـ امام خمینی ـ کریم اباد ـ جام جم- رسالت-طباطبایی-سیستان و رجایی اعلام شده است.
  شایان ذکر است۸۰ درصد آب شرب زاهدان از چاه نیمه های سیستان و از طریق خط لوله اول انتقال آب زابل به زاهدان و ۲۰ درصد باقی مانده توسط کارخانه آب شیرین کن زاهدان تأمین می شود.
  اطلاع رسانی دقیق تر از آخرین وضعیت این بحران به زودی از طریق پایگاه خبری عصرهامون اطلاع رسانی خواهد شد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها