دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 61960
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
 •   

  مردم به تولیدکنندگانی نیاز دارند که کالای باکیفیت تولید کنند

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: رهبری تاکید بر حمایت از کالای ایرانی دارند و به حرکت درآوردن چرخه تولید ملی تنها خطاب به مسئولین و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز نیست، وظیفه مردم در این خطاب این است که به کالای ایرانی روی بیاورند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: رهبری تاکید بر حمایت از کالای ایرانی دارند و به حرکت درآوردن چرخه تولید ملی تنها خطاب به مسئولین و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز نیست، وظیفه مردم در این خطاب این است که به کالای ایرانی روی بیاورند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی خاطر نشان کرد: مصداق کلی تقوای الهی انجام واجبات و ترک محرمات است؛ تنها وسیله قرب به خدا که نهایت کمال و فلسفه خلقت و آفرینش انسان است، از مسیر عبودیت و بندگی به دست می‌آید؛ کسی که بخواهد واجبات را انجام دهد از مسیر عبودیت باید بگذرد.

  وی در ادامه با اشاره به این که در سال جدید باید همه وضعیت ما تغییر کند، تاکید کرد: ما یک حال عملی و ذهنی و یک حال ظاهری داریم؛ هم باید در حال اندیشه و ذهن به احسن حال بازگردیم و هم حال عملی، میدانی و ظاهری باید بهبود یابد؛ اگر سال گذشته نماز جماعت می‌آمدیم امسال باید این نماز متفاوت از سالیان پیش باشد؛ اگر اهل محاسبه و مراقبه نباشید ولو هزاران معلم داشته باشد تاثیری نخواهد داشت؛ سال گذشته گذشت و هیچگاه زمان باز نخواهد گشت.

  خطیب نماز جمعه فیروزکوه تاکید داشت: پشیمانی در آنچه گذشته، سودی نخواهد داشت مگر جبران کنیم؛ این بهترین وضعیت است که هم گذشته را جبران کنیم و هم حال فعلی را به بهترین نحو سپری کنیم.

  وی در ادامه افزود: دنیا و عمر در حال گذر است؛ باید در سال جدید هم برنامه دنیایی و هم برنامه اخروی داشته باشیم؛ اگر برنامه برای دنیا و آخرت خود نداشته باشیم ضرر خواهیم کرد؛ با تقواتر و بانمازتر باشیم؛ در این صورت حال خود را به احسن حال تغییر داده‌ایم.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در خطبه‌های دوم نماز عبادی-سیاسی جمعه با اشاره به ولادت امیرالمومنین(ع) گفت: مستحب است در این ایام روزه‌داری کنیم و در مساجد مراسم اعتکاف برپا شود؛ روزه‌داری در هر روز از ماه رجب ثواب فراوان دارد ولی این سه روز از روزهایی دیگر جدا است.

  وی در ادامه به شعار اقتصادی سال جدید اشاره داشت و تصریح کرد: جنگ امروز جنگ اقتصادی است، دشمن درصدد است ایران اسلامی را در این حوزه به زمین بزند؛ رهبری تاکید بر حمایت از کالای ایرانی دارند و به حرکت درآوردن چرخه تولید ملی تنها خطاب به مسئولین و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز نیست، وظیفه مردم در این خطاب این است که به کالای ایرانی روی بیاورند؛ آلمان و بسیاری از کشورها در جنگ جهانی دوم وضعیت اسفناکی داشتند و با تکیه بر تولید ملی و حمایت کالای ملی خود از نظر اقتصادی سعادتمند شدند؛ مردم به تولیدکنندگانی نیاز دارند که کالای باکیفیت تولید کنند؛ مردم وقتی ببینند مسئولین نسبت به مطالبه آنها توجه دارند، به دنبال حمایت از کالای ایرانی و داخلی خواهند رفت.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه تاکید بر تعصب جوانان بر حمایت از کالای ایرانی داشت و گفت: جوانان باید تعصب ایرانیت داشته باشند و کالای ایرانی خریداری کنند؛ شاید ابتدا به زحمت بیفتیم اما به تدریج این نفع به خود جوانان خواهد رسید؛ جوان بیکار نخواهیم داشت، کالای قاچاق نخواهیم داشت، صادرات کالای ایرانی را خواهیم داشت، جلوی اعتیاد، فساد و فقر گرفته خواهد شد.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند اذعان داشت: آمریکا درصدد این بود منطقه امنی برای اسرائیل در خاورمیانه تضمین کند، درصدد به چالش کشیدن ایران در سازمان ملل هستند؛ شمارش معکوس نابودی اسرائیل رو به پایان است؛ ایران اسلامی با اخلاص و ملت خوب خود منطقه را در دست گرفته است؛ امریکا میلیاردها دلار خرج کرد و نه نیروی انسانی و نه نیروی طبیعی و معادن منطقه را به دست آورد؛ امروز برگ برنده در دست ایران اسلامی است و این نتیجه اخلاص و ایثارگری شهدای ما است؛ شهدای ما برای ریشه‌کن شدن ظلم و ستم در دنیا جان خود را فدا کردند.

  وی تاکید کرد: روز دوازده فروردین روز پیروزی جمهوری اسلامی است؛ نظام ما هم جمهوریت دارد و هم اسلامیت دارد؛ در جمهوریت توجه به رای مردم دارد و در اسلامیت توجه و اجرای احکام اسلامی را دارد؛ با پیگیری‌های مردم و مسئولین در راستای تدابیر رهبری یقینا پیروزی از آن ما است.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها