دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 62948
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
 •   

  مسئولین قبل از بیان گرفتاری توسط مردم باید مشکلات را رفع کنند/اقبال به نسل جوان برای رفع مشکلات وجود ندارد

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: قبل از اعلام گرفتاری توسط مردم، مسئولین مشکلات را برطرف کنند؛ مردم نیز در اعلام مطالبه ها و خواسته‌های خود کوتاهی نکنند؛ ما مطالبه گر هستیم و مسئولین باید پاسخگو باشند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، ضمن تبریک مبعث […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: قبل از اعلام گرفتاری توسط مردم، مسئولین مشکلات را برطرف کنند؛ مردم نیز در اعلام مطالبه ها و خواسته‌های خود کوتاهی نکنند؛ ما مطالبه گر هستیم و مسئولین باید پاسخگو باشند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، ضمن تبریک مبعث حضرت رسول (ص) گفت: بحث امروز را به سبک زندگی اسلامی در پرتو بعثت پیامبر اسلام (ص) اختصاص می‌دهیم؛ هدف خداوند از فرستادن انبیا رساندن بشر به اهداف عالیه است؛ زندگی در دنیا به زحمت انداختن و چند صباحی زندگی کردن نیست؛ پیامبران آمدند تا انسانی که ارزشمندترین مخلوق خداوند است، را به انسان کامل تبدیل کنند و به مقامات عالی برسانند؛ از جمله اهداف خداوند از بعثت پیامبران آزادی بشر از بند ظلم، رفع اختلاف بین مردم، ایجاد ارتباط صحیح بین خالق و مخلوق، اصلاح بین الناس و غیره بود.

  وی در ادامه افزود: هیچ امتی در قیامت نمی‌تواند بگوید برای ما پیامبری نیامده است؛ هیچ دینی نیست که بگوید خدا برای ما نماز نیاورده است، مگر دین الهی نباشد؛ پیامبران آمده‌اند هم عمران و آبادی دنیا و هم آخرت ما را داشته باشند.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با طرح این سوال که آیا ما نیاز به وحی و قرآن داریم یا عقل انسان کافی است، خاطر نشان کرد: در پاسخ به این سوال باید گفت گرچه عقل انسان راهگشا است ولیکن چه بسیار موقعیت‌ها که استدلال انسان عاجز است؛ بعد از پیامبران هم امامان ضرورت داشتند، حتی در این زمان هم امام زمان (عج) و نائب ایشان را داریم.

  وی در خطبه‌های دوم نماز عبادی-سیاسی جمعه تصریح کرد: خوشا به حال انسان‌هایی که در پی اصلاح اخلاقی، فردی، اجتماعی هستند؛ خوشا به حال کسانی که در پی اصلاح بین دو نفر و دو گروه و دو قبیله هستند؛ هر کسی برای رضای خدا گام بردارد ثواب می‌برد و از مقربین خواهد بود؛ بالاترین هدف بعثت انبیا تقرب الهی بود، کسی که صلح بین دو گروه را ایجاد می‌کند جزو مقربین خواهند بود؛ مقربین مقام بسیار بالایی در آخرت دارند؛ مقربین بالاترین درجه انسان کامل را دارند.

  حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند در ادامه تاکید کرد: قبل از اعلام گرفتاری توسط مردم، مسئولین مشکلات را برطرف کنند؛ مردم نیز در اعلام مطالبه ها و خواسته‌های خود کوتاهی نکنند؛ ما مطالبه گر هستیم و مسئولین باید پاسخگو باشند.

  وی با اشاره به فرمایشات رهبری در آغاز سال، بیان کرد: رهبری تاکید کردند که ظرفیت‌های انسانی و طبیعی بسیاری در کشور داریم و اگر این ظرفیت‌ها را شناسایی کنیم، می‌توانیم در بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت کالای ایرانی پیشرفت خوبی داشته باشیم؛ به ما فهماندند که نمی‌توانیم، در حالی که ما علاقه و عشق به خود نداریم و باید باور کنیم که می‌توانیم؛ اقبال به نسل جوان و ظرفیت‌های این نسل وجود ندارد؛ ما قدرت چهارم دنیا هستیم و می‌توانیم در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشیم.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به حرکات و تحرکات اخیر آمریکا علیه سوریه، تاکید کرد: وقتی مقاومت ایران، سوریه و سوریه را دیدند عقب‌نشینی کردند؛ ترامپ اذعان کرد در سوریه تروریسم را از بین بردیم؛ این سخن محور مقاومت و حزب الله است که از زبان او خارج می‌شود، آبروی آمریکا در سوریه با جنایت‌ها و جنگ‌افروزی‌ها از بین رفته است؛ استفاده‌کنندگان از سلاح‌های شیمیایی کشورهایی جز همین کشورهای اروپایی و آمریکا نیستند.

  وی بیان داشت: امروز خود مقامات آمریکا اذعان دارند به دروغ ایران را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی و هسته‌ای می‌کنند.
  وی با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: اوایل انقلاب عده‌ای به دنبال منحل کردن ارتش بودند، در این ارتش بابایی‌ها و اردستانی‌ها داشتیم و این موفقیت‌ها در جنگ تحمیلی بدون وجود ارتش و این افراد امکان‌پذیر نبود.
  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها