دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 61838
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
 •   

  مصرف کالای ایرانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود/ارتقای کیفیت محصولات داخلی یکی از ملزومات تحقق شعار سال

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه مصرف کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: باید به گونه ای اقدام کنیم تا مصرف کالای خارجی در داخل کاری خلاف عرف محسوب شود. در حقیقت حمایت از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش […]


  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه مصرف کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: باید به گونه ای اقدام کنیم تا مصرف کالای خارجی در داخل کاری خلاف عرف محسوب شود. در حقیقت حمایت از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان  با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ تحت عنوان «حمایت از کالای ایرانی»، گفت: حمایت از تولید داخل الزماتی دارد که توجه به این الزمات می تواند به موفقیت هر چه بیشتر کشور کمک کند.

  مصرف کالای ایرانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

  سلیمی با تاکید بر اینکه مصرف کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است، اظهار کرد: باید به گونه ای اقدام کنیم تا مصرف کالای خارجی در داخل کاری خلاف عرف محسوب شود. در حقیقت حمایت از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی است.

  وی افزود: مردم و مسئولان همگی باید پای کار بیایند و نباید هر کس دیگری را مسئول بداند و در این راستا دولت و رسانه رسالت سنگینی برعهده دارند.

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیاری از کشورهایی که توانسته‌اند در عرصه اقتصادی گام‌های بلندی را بردارند به دلیل این است که در عمل به حمایت از تولیدات داخلی پایبند بوده‌اند.

  افزایش کیفیت محصولات تولیدی یکی از الزمات مهم در حمایت از کالای ایرانی

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزایش کیفیت محصولات تولیدی را یکی از الزمات مهم در حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و افزود: در این راستا نقش دستگاه‌های نظارتی و استاندارد بسیار تاثیرگذار بوده و می‌بایست در این زمینه به شدت ورود پیدا کنند.

  وی با تاکید بر اینکه مسئولان بایستی در خط مقدم استفاده از کالای ایرانی باشند، اظهار کرد: دولت و مسئولان باید از خود شروع کنند و حمایت از کالای ایرانی را سرلوحه کار خود قرار دهند و الگویی برای جامعه باشند.

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در داخل کشور ظرفیت‌های مناسبی در زمینه تولید بسیاری از محصولات وجود دارد، افزود: علیرغم اینکه ایران در گذشته یکی از قطب‌های تولیدی در خاورمیانه محسوب می‌شده است اما شاهد واردات ۵۴۰ میلیون دلاری کفش در سال گذشته بودیم که این مسئله نشان می‌دهد که جایی از کار ایراد دارد.

  مبارزه با قاچاق کالا یکی از الزمات حمایت از تولید داخل

  سلیمی مبارزه جدی با قاچاق کالا را یکی از الزمات حمایت از تولید داخل عنوان کرد و گفت: قاچاق کالا به صورت رسمی و غیر رسمی در سال های اخیر آسیب های فراوانی را به تولید داخل وارد کرده است. قاچاق کالا عامل اصلی بیکاری و رکود در کشور بوده و بایستی به نوعی اقدام کنیم که مصرف کالای قاچاق به عنوان ضد فرهنگ محسوب شود.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه باید واردات در کشور هدفمند شود، ادامه داد: باید واردات به گونه‌ای باشد تا این همه خسارت به کشور وارد نشود.

  سلیمی با بیان اینکه دشمنان تأثیر شعار امسال را به خوبی درک کرده اند، اظهار کرد: دشمنان که متوجه شده اند عملیاتی شدن شعار سال تا چه اندازه باعث رونق بخشیدن به اقتصاد کشور می‌شود از همین ابتدای سال شروع به هو کردن، کرده‌اند.

  وی بیان کرد: برای اینکه در پایان سال عملکرد مناسبی در خصوص تحقق شعار سال داشته باشیم می‌بایست یک عزم ملی بر حمایت از کالای داخلی ایجاد کنیم تا هر کس در هر جایی از کشور کالای داخلی را مصرف کند.

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت با ابلاغ بخشنامه، استفاده از کالای ایرانی باید ادارات را ملزم به استفاده از کالای داخلی کند، خاطرنشان کرد: برای موفقیت بیشتر بایستی دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به صورت جدی ورود پیدا کنند و با دستگاه‌های اجرایی که از کالاهای خارجی استفاده می کنند به شدت برخورد کنند.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها