دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 61776
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
 •   

  کسی که قطع رحم می‌کند بوی بهشت را نمی‌شنود/ واردات کالایی که توانائی تولید آن در داخل هست مشکل شرعی دارد

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: یکی از راه‌های برون رفت بیکاری جوانان ما و عدم اشتغال جوانان حمایت از کالای ایرانی و خرید کالای ایرانی است؛ اقتصاد مقاومتی همان حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، ضمن تبریک […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: یکی از راه‌های برون رفت بیکاری جوانان ما و عدم اشتغال جوانان حمایت از کالای ایرانی و خرید کالای ایرانی است؛ اقتصاد مقاومتی همان حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، ضمن تبریک سال جدید گفت: آیا همانطور که سن ما با آغاز سال نو افزایش یافت از نظر کیفی نیز رشد داشتیم؟ توجه کنید که انسان‌ها باید در قبال لحظات عمر خود پاسخگو باشند؛ نشود امروز شما با فردای شما یکسان باشد! اگر دو روز زندگی شما یکسان باشد ضرر کردید؛ از خود بپرسید آیا از نظر حقیقت وجودی انسان پیشرفت داشتیم یا عقب‌گرد کردیم؟
  وی خاطرنشان کرد: برخی زندگی کردن را آموختند و نسبت به حیات طیب معرفت یافتند و آن مسیر را می‌روند، چه انسان‌هایی که مسیر باطل را در پیش گرفتند و خود آگاه نیستند!
  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به این که انسان مومن و باایمان ده خصلت دارد، بیان داشت: یک خصلت انسان مومن این است که از مراجعه مردم به خود خسته نمی‌شود؛ انسان‌ها به لحاظ فطری زیاده‌خواه هستند؛ حب به نفس امری فطری و طبیعی برای انسان است؛ بعد منفی این امر این است که برخی انسان‌ها هر امر خیر را فقط برای خود می‌خواهند، انسان مومن کسی است که قبل از این که به فکر خود باشد به فکر دیگران است.

  وی تاکید داشت: نفس مومن از ناحیه خود در زحمت و مشقت است و مردم از انسان مومن در راحتی هستند؛ برخلاف انسان غیرمومن که تمام هم و غم او خود و زندگی خودش است؛ انسان غیرمومن حریص است اما پیامبران، اولیای الهی و انسان‌های مومن برای دیگران حرص می‌ورزند، خود چیزی ندارند ولی حرص می‌ورزند که مردم چیزی ندارند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در ادامه اذعان داشت: امیر مومنینی که در دردهای مردم شراکت نداشته باشد امیر نیست؛ این طبق گفته امیرالمومنین(ع) است که اگر ناراحتی‌های مردم مجال خواب ندهد می‌توان نام من را امیرالمومنین نامید؛ اگر می‌خواهید زندگی شما علوی، فاطمی و حسینی باشد نیازمندی مردم را برطرف کنید؛ رفع گرفتاری مردم بالاترین توفیق است.

  وی در خطبه‌های دوم نماز پرفیض جمعه با توصیه نمازگزاران به تقوا تاکید کرد: طبق گفته پیغمبر اسلام(ص) سه ویژگی افضل اخلاق اسلامی است؛ اگر کسی رابطه را با شما قطع کرد این ارتباط را شما برقرار کنید؛ کسی که قطع رحم می‌کند بوی بهشت را نمی‌شنود؛ کسی که چیزی را از شما محروم کرده است شما چنین نکنید؛ شما اهل کمک و مساعدت باشید؛ اگر کسی به شما ظلم کرد هنر این است که شما عفو کنید.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به تقارن بهار طبیعت با بهار معنویت اشاره داشت: ماه‌ رجب ماه استغفار است؛ با استغفار خود و عمل خود را معطر کنید.

  وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد: رهبری هر سال را به نامی مزین می‌کنند تا هم مردم و هم مسئولین راه را بدانند و آن مسیر را طی کنند؛ چند سالی است نامگذاری سال‌ها در حوزه اقتصادی و معیشت مردم است؛ دشمن در این مسیر با تحریم‌ها فشار وارد می‌کند تا مردم را از انقلاب و نظام فاصله اندازد؛ امسال تاکید رهبری بر حمایت از کالای ایرانی است؛ تا زمانی که ظرفیت تولید کالای ایرانی را داریم معنایی ندارد آن کالا از خارج از کشور وارد کنیم.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند تصریح داشت: امروزه نه فقط مواد غذایی و پوشاک که کود حیوانی هم از خارج کشور وارد می‌شود! رهبری با این نامگذاری مسئولین را به این سمت هدایت می‌کنند که اگر توانایی تولید در داخل وجود دارد واردات همان کالا مشکل شرعی دارد؛ هم منابع طبیعی فراوان و هم منابع انسانی فراوانی داریم، این منابع باعث شد امروز دشمن تلاش دارد بر ایران تسلط یابد.

  وی تاکید کرد: دشمنان اسلام نه توانستند بر عراق و نه توانستند بر سوریه و نه توانستند بر لبنان تسلط یابند و نه خواهند توانستند بر یمن تسلط یابند؛ تا مردم جهان اسلام به مکتب اسلام و قرآن مجهز هستند در برابر دشمنان پیروز میدان هستند؛ جوانان ما میدان‌دار این جنگ هستند و در برابر تمام زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کنند؛ مسئولین باید قبل از بیان جهت‌دهی های رهبری نیات و خواسته‌های رهبری را جامه عمل بپوشانند؛ مسئولین باید بیشتر تلاش کنند و در مقابل دشمن ایستادگی داشته باشند گرچه تلاش‌هایی شده است اما انتظار این است به تناسب این ثروتی که جامعه ایران اسلامی دارد الان باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم؛ خطاب رهبری به مردم و مسئولین است؛ نمی‌شود مسئولین در گفتار حمایت از کالای ایرانی را بیان دارند و خود از خودرو و کالای غیر ایرانی استفاده کنند! مردم هم باید پوشاک و کالای ایرانی را استفاده کنند.

  خطیب نماز جمعه فیروزکوه تاکید کرد: یکی از راه‌های برون رفت بیکاری جوانان ما و عدم اشتغال جوانان حمایت از کالای ایرانی و خرید کالای ایرانی است؛ اقتصاد مقاومتی همان حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی است؛ اگر به داخل توجه کنیم رقابت ایجاد می‌شود و کیفیت کالاها افزایش می‌یابد؛ طبق گفته رهبری چطور موشک نقطه‌زن تولید می‌کنیم ولی نمی‌توانیم موتور خودروی ایرانی را تولید کنیم؟! چطور می‌شود ۴۰ سال بگذرد و هیچ پیشرفتی در صنعت خودرو نداشته باشیم؟! اراده برای پیشرفت در این صنعت نیست، «ما نمی‌توانیم» را به خورد ما دادند؛ هیچ مومنی حق ندارد کالایی را خرید کند که غیرایرانی است؛ با حمایت از کالای ایرانی جلوی قاچاق کالا گرفته می‌شود و بیکاری جوانان ما که یکی از معضلات بزرگ جامعه است، رفع خواهد شد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها