دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 63973
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
 •   

  درست نیست که یک روز سپاه، یک روز ارتش و یک روز نیروی انتظامی را با دست خود بزنیم/منتقد به عملکرد مسئولین ناقص العقل نیست

  خطیب نماز جمعه فیروزکوه گفت: چرا باید از تریبون‌های حکومت اسلامی علیه ارتش و سپاه استفاده شود؟ امروز علیه گشت ارشاد نیروی انتظامی که هدف امربه‌معروف و نهی از منکر دارد صحبت می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مهدی امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های عبادی -سیاسی جمعه با توصیه […]


  خطیب نماز جمعه فیروزکوه گفت: چرا باید از تریبون‌های حکومت اسلامی علیه ارتش و سپاه استفاده شود؟ امروز علیه گشت ارشاد نیروی انتظامی که هدف امربه‌معروف و نهی از منکر دارد صحبت می‌کنند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مهدی امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های عبادی -سیاسی جمعه با توصیه نمازگزاران به تقوایی الهی، گفت: اگر بخشی از فرامین الهی را انجام دهیم و بخشی را انجام ندهیم تقوا به‌دست نخواهد آمد؛ خداوند فرامین بسیاری دارد اما در میدان عمل بسیاری از برنامه‌های خدا را تعطیل می‌کنیم؛ احکام الهی تعطیل بردار نیست؛ با انجام احکام الهی باید حیات طیبه پیدا کرد؛ دین اسلام برای انسان ویژگی خاصی قائل است؛ این به دلیل موهبت عقل است؛ اگر بشر عقل خود را بکار نگیرد با باقی موجودات فرقی نخواهد داشت.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: انسان دارای عقل است و باید بینش الهی داشته باشد؛ باید گرایش الهی داشته باشد؛ وقتی انسان نه از حیث بینش و نه از حیث گرایش به سوی خداوند حرکت نکند با موجودات دیگر چه تفاوتی خواهد داشت؟ سبک زندگی و روشمندی را باید از کجا آموخت؟ باید از کلام خدا، از رفتار و کردار معصومین (ع) باید آموخت.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به اهل جهنم اذعان داشت: افرادی هستند که در دنیا بهشتی بودن و جهنمی بودن‌شان مشخص است مگر برخی که در اواخر عمر خود توبه کنند و یا زحمات عمر خود را به باد می‌دهد؛ آدم‌های بهشتی کسانی هستند که همانند قرآن، همانند کلام و رفتار معصومین رفتار می‌کنند؛ از آدم عاقل شر ساطع نمی‌شود؛ آنچه در جامعه ما وجود دارد چیست؟ وقتی کار کوچکی انجام می‌دهیم در بوق و کرنا می‌کنیم، دیگران که کارهای عظیم کردند نادیده می‌گیریم؛ این نشان می‌دهد رفتار ما با رفتار معصومین (ع) فاصله بسیار دارد.

  وی در ادامه افزود: انسان عاقل همواره به دنبال معارف الهی است؛ یکی از برکات مساجد، مصلی، حسینیه و تکایای ما علاوه بر مرکز معنویت ترویج دهنده علم و دانش است؛ یکی از کارکردهای مسجد آموزش و تربیت معنوی است.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در خطبه‌های دوم این نماز پرفیض با اشاره به جایگاه کار و کارگر تصریح کرد: برخی گناهان با قرآن و دعا و استغفار از بین نمی‌رود بلکه با کار و تلاش از بین خواهد رفت؛ این نشان از اهمیت و جایگاه کار و کارگری است؛ اگر جامعه‌ای بیکار باشد آن جامعه روی خوبی و خوشی را نخواهد دید؛ فرد بیکار ارزشی ندارد حتی اگر اهل دعا و عبادت فراوان باشد؛ انسان مسلمان بیکار در نزد خدا ارزشمند نیست، هر کس به تناسب توانی که دارد باید کار کند.

  وی تاکید کرد: برخی اذعان دارند در شهرستان کار نیست، دیگران و غیر بومی‌ها کار را ربودند؛ میدان را خالی کردید، وارد میدان شوید تا کار را در دست بگیرید؛ مدیران بخشی‌نگر باعث فراری دادن سرمایه‌گذاران می‌شوند؛ دستگاه‌هایی که تنها خود را می‌بینند و منافع ملی و شهرستان را مدنظر ندارند هشیار باشند که تذکر دادن ما اولین قدم است، در صورت ادامه این روش با آنها برخورد می‌شود.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به صحبت برخی که می گویند نیروها باید از سوریه بازگردند، بیان داشت: چرا باید از تریبون‌های حکومت اسلامی علیه ارتش و سپاه استفاده شود؟ امروز علیه گشت ارشاد نیروی انتظامی که هدف امربه‌معروف و نهی از منکر دارد صحبت می‌کنند؛ این مامور علیه منکر علنی ارشاد کرده است؛ دقت کنید امربه معروف مستحب نیست بلکه واجب است؛ امروز سخن از محاکمه این مامور می‌کنند؛ این درست نیست که یک روز سپاه، یک روز ارتش و یک روز نیروی انتظامی را با دست خود بزنیم؛ مأموری که احساس مسئولیت می‌کند و مقابل منکر می‌ایستد باید تشویق شود و اگر در مقابل منکر سکوت کنید، خود عمل منکر است.
  وی ادامه داد: انتقاد به مسئول دلیل بر این نیست که منتقد را ناقص‌العقل خطاب کنید؛ مگر مدیر و کارشناس کم داریم که از افراد دوتابعیتی در امور مملکت استفاده شود؟

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها