دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 65162
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
 •   

  شرط اروپا برای ماندن در برجام توقف برنامه موشکی ایران و خروج از منطقه است، زهی خیال باطل!

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: هر زمانی که می‌خواهید روزه بگیرید تنها نخوردن و نیاشامیدن نباشد، بلکه گوش، زبان، چشم، مو، پوست و تمام اعضای شما هم روزه باشد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: هر زمانی که می‌خواهید روزه بگیرید تنها نخوردن و نیاشامیدن نباشد، بلکه گوش، زبان، چشم، مو، پوست و تمام اعضای شما هم روزه باشد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: اگر کسی واجبی از واجبات الهی را انجام دهد خداوند به او رحمت و کرم خود را عطا می‌کند؛ اگر کاری برای خداوند نکرده باشیم نباید انتظار داشته باشیم جزو متقین محسوب شویم.

  وی در ادامه با اشاره به یکی از برکات روزه خاطر نشان کرد: روزه دارای آثاری دارد که یکی از آنها تقوا است؛ روزه از واژه‌های قرآنی است که تنها در دین اسلام مورد توجه نیست بلکه همه ادیان الهی به روزه و دیگر واجبات اهتمام ورزیده‌اند؛ امکان ندارد فریضه‌ای در دین اسلام باشد و این فریضه مثلا در مسیحیت نباشد؛ آثار دعا و مناجات، روزه‌داری، سحرخیزی در تمام ادیان وجود دارد؛ سحری خوردن تنها کار فرعی و حاشیه‌ای است، انسان با شب‌زنده‌داری و سحرخیزی به مقام انبیا دست می‌یابد.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه اذعان داشت: اثرات نماز یا ظاهری یا باطنی است؛ حداقل اثر نماز این است که خداوند این فرصت را برای گناه نکردن قرار می‌دهد؛ بسیار کسانی که روزه آنها عوامانه است، روزه و عبادت و نماز انبیا خدا خاص و ویژه است و به همین دلیل آثار و برکات حقیقی عبادت را دارد.

  وی با تاکید بر اخلاص در عبادات اشاره کرد: چه بسیار انسان‌هایی که روزه می‌گیرند و نتیجه‌ای جز گرسنگی و تشنگی ندارد؛ اگر کاری انجام دادیم و در ادامه آن کار درستی انجام دادید، کار قبلی مورد قبول است؛ اگر نماز جمعه رفتید و بعد از آن حق‌الناسی را ضایع کردید آن نماز جمعه بی‌فایده است.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه خطبه‌ها با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) اذعان داشت: هر زمانی که می‌خواهید روزه بگیرید تنها نخوردن و نیاشامیدن نباشد، بلکه گوش، زبان، چشم، مو، پوست و تمام اعضای شما هم روزه باشد؛ اگر می‌خواهید عبادات و نماز و روزه های شما کارساز باشد باید به این نسخه پایبند باشید.

  وی در ادامه با اشاره به تعطیلی قطار محلی فیروزکوه و تعطیلی اداره راه و شهرسازی در شهرستان، تصریح کرد: مردم بر گردن ما حق دارند و باید مشکلات مردم رسیدگی شود؛ شنیده شده قطار محلی فیروزکوه تعطیل شده است و باید این رسیدگی شود؛ همچنین شنیده شده است اداره راه و شهرسازی فیروزکوه هم در شرف تعطیلی است، درست نیست چون اداره‌ای هزینه برای دولت دارد به راحتی و دغدغه مردم توجه نشود؛ مردم برای پیگیری کار خود نمی‌توانند به دماوند بروند و ان‌شاءالله کسانی که برای شهر تصمیم می‌گیرند دغدغه مشکلات مردم را داشته باشند؛ این دو مسئله پیگیری شود تا گلایه مردم بیش از این نباشد.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به قدس، تاکید کرد: کشورهای عربی صهیونیست‌ها را دوست خود می‌دانند، ان‌شاءالله سفر رئیس‌جمهور ایران به ترکیه در این مسئله تاثیرگذار باشد؛ گرچه این اتفاق رخ داده است، ولیکن بدانند اتحاد مسلمانان عالم با این اقدامات بیشتر خواهد شد و در بطن کار پیروزی از آن دغدغه‌مندان و دلسوزان عالم است.

  وی در پایان با اشاره به فرجام برجام بیان داشت: ما می‌دانستیم آمریکا قابل اعتماد نیست، این که اتحادیه اروپا و چین و روسیه چه خواهند کرد، در آینده مشخص می‌شود؛ باید توجه داشت آمریکا از برجام جدا نشده است مگر از اروپا قول خروج گرفته باشد؛ می‌دانید دانش هسته‌ای تنها در امور نظامی و بمب هسته‌ای نیست؛ شرط اروپا برای ماندن در برجام توقف برنامه موشکی ایران و خروج از منطقه است، زهی خیال باطل!

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها