دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 64915
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
 •   

  مقام های جهانی هم چشم مسئولان را باز نکرد/ قهرمان پرورش اندام جهان: با هزینه شخصی در مسابقات حرفه ای شرکت می کنیم

  قهرمان پرورش اندام با بیان اصلی ترین مشکل این رشته، گفت : بزرگ ترین معضلی که همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده ایم حمایت نشدن از جانب مسئولان است و بهتر است در این خصوص حرفی نزنم چرا که آنان برای ما مرده اند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، عقیل مرادی، قهرمان پرورش […]


  قهرمان پرورش اندام با بیان اصلی ترین مشکل این رشته، گفت : بزرگ ترین معضلی که همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده ایم حمایت نشدن از جانب مسئولان است و بهتر است در این خصوص حرفی نزنم چرا که آنان برای ما مرده اند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، عقیل مرادی، قهرمان پرورش اندام جهان در گفتگو با خبرنگار هرمز، اظهار کرد: ورزشی که ما انجام میدهیم از زیر شاخه های بدن سازی است که خود به زیر شاخه های بادی بیلدینگ، فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک و پاور لیفتینگ، تقسیم می شود.

  قهرمان پرورش اندام با اشاره به اینکه از نوجوانی وارد این رشته شده بود، تصریح کرد: ۱۶ ساله بودم که بدنسازی را آغاز کردم و یک سال بعد این ورزش را به صورت حرفه ای آغاز کردم و اکنون ۱۷ سال است که در این رشته حضور دارم.

  مرادی با تاکید بر مقام هایی که کسب کرده است، بیان کرد: از زمانی که بدن سازی را شروع کردم، ۱۶ مقام استانی دارم و در رشته پاور لیفتینگ و پرورش اندام، سه قهرمانی کشور در سال های ۸۹، ۹۰ و ۹۱ را در کارنامه دارم؛ همچنین چهار دوره به اردوی تیم ملی دعوت شدم.

  وی در ادامه گفت: در سال ۲۰۱۳ در مسابقات جهانی مجارستان در رشته بادی کلاسیک توانستم به مقام اول این مسابقات دست یابم و همچنین اورال مسابقات نیز شدم؛ در سال ۲۰۱۶ آمریکا جز شش نفر برتر بودم و در مسابقات ای اف فی بی ایتالیا نیز مقام نایب قهرمانی را کسب کردم.

  قهرمان پرورش اندام با اشاره به افتخارآفرینی اخیرش در عرصه بین الملل، عنوان کرد: مسابقات آرنولد کلاسیک در شهر ملبورن استرالیا برگزار شد و مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود.

  مرادی افزود: من در دسته سه فیزیک کلاسیک شرکت کردم و توانستم مقام نخست را از آن خود کنم و اورالید دوم نیز شدم که سه نفر اول اورال موفق به اخذ کارت حرفه ای مربیگری شدیم و توانستیم وارد دنیای حرفه ای مربیگری شویم.

  وی با تاکید بر آشنایی جامعه با این ورزش، اظهار کرد: رشته پرورش اندام در مسیر شناخته شدن قرار دارد و پیش از این آن را به عنوان یک ورزش مستقل به حساب نمی آوردند اما این ورزش را باید پیش نیاز تمام رشته ها دانست.

  قهرمان پرورش اندام با بیان اصلی ترین مشکل این رشته، تصریح کرد: بزرگ ترین معضلی که همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده ایم حمایت نشدن از جانب مسئولان است و بهتر است در این خصوص حرفی نزنم چرا که آنان برای ما مرده اند.

  مرادی با اشاره به حضور ورزشکاران ایرانی با هزینه شخصی در این مسابقات، بیان کرد: فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ما بسیار غیرحرفه ای عمل می کند و ما مجبور به شرکت در کسابقات حرفه ای با هزینه شخصی هستیم که این مسئله موجب فاصله گرفتن استعدادهای این رشته از تیم ملی شده است و لازم به ذکر است که هزینه شرکت در این مسابقات نیز رقمی بزرگ است.

  وی با تاکید بر راز موفقیتش، عنوان کرد: من در روزهای نزدیک مسابقات روزی چهار ساعت و در روزهای عادی بالغ بر دو ساعت تمرین می کنم و عقیل مرادی شدن نیازمند گذشتن از خوشی ها و تفریحات، دست و پنجه نرم کردن با مصدومیت ها و سختی کشیدن است؛ در این راه نباید از زحمات خانواده و پشتکاری که به من می دادند، غافل شد.

  قهرمان پرورش اندام گفت: استعدادهای بی نظیری در این رشته و در شهرمان داریم که می توان از میان آن ها به محسن پورصابر اشاره کرد که چندی پیش موفق به کسب قهرمانی آسیا شد؛ ما استعدادهای زیادی داریم که بی توجهی ها آن ها را در نطفه خفه کرده است و افرادی که به موفقیت دست یافته اند به معنای واقعی کلمه در محدودیت ها ستاره شده اند و این تنها یک شعار نیست.

  منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها