دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 65164
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
 •   

  وظیفه مبلغان در ماه مبارک رمضان چیست؟

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: مبلغین آن چه بلد هستند در منبر استفاده نکنند بلکه مخاطب شناسی داشته باشند؛ مبلغین باید به چالش ها و آسیب هایی که در شهرستان وجود دارد آگاه باشند. حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص حضور […]


  امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: مبلغین آن چه بلد هستند در منبر استفاده نکنند بلکه مخاطب شناسی داشته باشند؛ مبلغین باید به چالش ها و آسیب هایی که در شهرستان وجود دارد آگاه باشند.


  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص حضور مبلغان در شهرستان فیروزکوه گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان رسم بر این است برای مساجد شهرستان از حوزه های علمیه قم، تهران، مشهد و سایر حوزه ها مبلغانی را برای تبلیغ فرهنگ دینی و اسلامی و الهی دعوت کنیم؛ از سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان به تناسب هر مسجدی این دعوت به عمل آمد و برخی از مساجد و هیات امناها این ارتباط را برقرار کرده و دعوت کردند.

  وی در ادامه با اشاره به همایش مبلغین ماه مبارک رمضان شهرستان، تاکید کرد: در این گردهمایی نکاتی را جهت اطلاع مبلغین به سمع آنها رساندیم؛ در این گردهمایی از آسیب ها و چالش هایی که در شهرستان وجود دارد صحبت شد، مبلغین آن چه بلد هستند در منبر استفاده نکنند بلکه مخاطب شناسی داشته باشند؛ طبقات مختلفی که پای منبر یک مبلغ نشسته است از صنوف مختلف هستند.

  نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه، افزود: مبلغین باید به چالش ها و آسیب هایی که در شهرستان وجود دارد آگاه باشند؛ نکاتی درباره حلال و حرام الهی، سبک زندگی اسلامی و غیره را در گردهمایی مبلغین شهرستان متذکر شدم؛ امروز در خصوص آب و برق دچار چالش هستیم و نیاز دارد نه تنها در این خصوص الگوی مصرف داشته باشیم بلکه باید جلوی هر گونه اسراف گرفته شود که صفت مومن این چنین است.

  وی در ادامه با اشاره به محرم و نامحرم اشاره داشت: من توصیه می کنم مبلغین در این خصوص در پای منبرها صحبت داشته باشند؛ برخی نمی دانند در این زمینه اطلاعات ندارند؛ فضای مجازی شبهات مختلفی درباره دین اسلام و قرآن وارد می کند که باید شناسایی شود.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در خصوص دیگر وظیفه مبلغین در بالای منبرها، به تبیین جایگاه ولایت فقیه اشاره کرد و اذعان داشت: ولایت فقیه دستاورد انقلاب اسلامی است؛ نظام اسلامی حکومت اسلامی و فقهی است و ما از این سرمنشا استفاده می کنیم؛ نه تنها دستاورد انقلاب ولایت فقیه بوده است بلکه زیرساخت های این بحث در دین اسلام و قرآن و روایات وجود دارد و لذا جا دارد مبلغین روزه داران و نماز گزاران را نسبت به ولایت فقیه و جایگاه آن آگاه سازند که شبهات در این مورد از سوی دشمنان اندک نیست.

  وی در ادامه تصریح کرد: این که امروز دعا می کنیم و دعای ما مستجاب نمی شود عواملی دخیل است و این باید از سوی مبلغین باید تبیین شود؛ باید توضیح داده شود دعا و جایگاه دعا چیست و چرا دعا می کنیم استجابت نمی شود؛ به مبلغین هم چنین عرض کردیم مردم را به امر نماز جماعات و نماز جمعه و مسائل مربوط به خمس و زکات و وجوهات شرعی آگاه کنید که وظیفه مومن انجام این دستورات الهی است.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه افزود: در گردهمایی که برگزار شد احکام مبلغین به آنها داده شده است و معارفه ای هم صورت گرفت؛ هر کدام از این مبلغان در یک روستا مسئول تبلیع و اقامه نماز جماعت را در ماه مبارک رمضان برعهده دارند؛ انتظار این است که با گردهمایی و همایش و تبیینی که صورت گرفته مبلغان بهتر بتوانند در نوع تبلیغ و بازدهی و بهره مندی نتایج مثبت تری داشته باشند و ما شاهد آنها باشیم.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: بنا بر این است که بنده ظهرها در مسجد جامع شهرستان دهه اول ماه مبارک رمضان برنامه داشته باشم و در دهه دوم در مسجد امام حسین (ع) و دهه سوم در مسجد موسی ابن جعفر (ع) سخنرانی و برنامه دارم؛ شب ها هم اختصاص به مسجد مسکن مهر دارد که ۳۰ شب ماه مبارک رمضان در آنجا حضور داریم؛ یک ساعت بعد از افطار در مسجد دشت ناصر اقامه نماز و منبر داریم و در ظهرها نماز جماعت و بعد از منبر تبلیغی داریم.

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها