دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 64989
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
 •   

  کشور نیازمند به حضور مدیران جهادی در بدنه مدیریتی کشور است / مدیریت غیر جهادی عامل بسیاری از مشکلات در کشور شده است

  عضو پیشین شورای شهر تهران گفت: همه دلسوزان نظام اسلامی معتقدند کشور همواره نیازمند به حضور مدیران جهادی در جای جای بدنه مدیریتی کشور است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مرتضی طلایی عضو پیشین شورای شهر تهران در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با نیم نگاهی به سابقه مدیران شهری پیشین تهران و […]


  عضو پیشین شورای شهر تهران گفت: همه دلسوزان نظام اسلامی معتقدند کشور همواره نیازمند به حضور مدیران جهادی در جای جای بدنه مدیریتی کشور است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مرتضی طلایی عضو پیشین شورای شهر تهران در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با نیم نگاهی به سابقه مدیران شهری پیشین تهران و اشاره به مدیریت جهادی دکتر قالیباف اظهار داشت: اعضای شورای سوم و چهارم با مدیریت شهری دکتر قالیباف عمدتا از نیروها و چهره های ملی و آشنا به مسائل کشور بودند که در دوران دفاع مقدس خوش درخشیده و سابقه رزمندگی و جانبازی داشتند, در واقع می توان گفت اعضای یاد شده ترکیبی از نیروهای انقلابی با  تجربه بودند که در شرایط گوناگون کشور را از عرصه های خطیر و تهدید آمیز نجات داده بودند. آقای دکتر قالیباف به عنوان نوک پیکان مجموعه مدیریت شهری و مدیر ارشد شهرداری به دنبال انتصاب ها و انتخاب افرادی بودند که اولین ویژگی ومشخصه آنها کارآمدی؛ توانمندی، علاقمندی و برخورداری از انگیزه و روحیه بالا و خستگی ناپذیری بود. مدیرانی با آستانه صبر وتحمل بالا که از پارامترهای لازم برای اداره مناطق مختلف شهر تهران برخوردار بودند.

  وی در این باره افزود: در نتیجه چنین تعامل وانتخاب هایی قابل  پیش بینی بود که شورا و شهرداری از یک تفکر مدل مدیریت جهادی که خدمت برآیند آن است بهره می بردند, مدیرانی که خود را وقف خدمت به مردم کرده بودند و انگیزه آنها برای کار کردن پست و عنوان و میز نبود و مدیریت را ابزاری برای خدمت نه برای قدرت می دانستند و درتلاش بودند تا از همه فرصت ها برای خدمت گزاری به انقلاب وکشور بهره مند شوند. موارد یاد شده  ویژگی هایی بود که به صورت ترکیبی در اکثر قریب به اتفاق اعضای مدیریت شهر در شورا و در شهرداری که در راس آن دکتر قالیباف بود وجود داشت.

  طلایی با اشاره به عملکرد شهرداری پیشین افزود:  مجموعه یاد شده در دوران مدیریت خود درشهر تهران عامل تحرک، تحول پویایی، کارآمدی بودند که منجر به خلق  دستاوردهای قابل توجهی درآن دوران کاری شد, بنحوی که بودجه نزدیک به سه هزار و چهارصد میلیاردی سال ۸۶ شهرداری تهران به بودجه ای نزدیک به بیست هزار میلیاردی در سال ۹۶ افزایش یافت. این موضوع نشان دهنده قدرت توانمندی و برنامه ریزی برای تولید ثروت، توسعه وپیشرفت در مجموعه مدیریت شهری پیشین است.

  وی ویژگی های مدیران شهرداری را اینگونه خطاب کرد: نه تنها بنده بلکه همه دلسوزان نظام اسلامی معتقدند کشور همواره نیازمند به حضور مدیران جهادی در جای جای بدنه مدیریتی کشور است. حضور مدیران جهادی در مجموعه های مختلف نشان داده آنها توانسته اند حتی سیستم فرسوده اداری را متحول کنند, در حالی که برخی ساختارها را علت ناکارآمدی معرفی می کنند می توان با جرات گفت که چنین  موضوعی صحت ندارد بلکه حضور مدیران ناکارآمد است که باعث عقب ماندگی های ساختاری می شود. هر چند فساد مالی  در سیستم اداری کشور غیر قابل انکار است اما می توان با انتخاب مدیران شایسته، کارآمد، لایق ،کارآفرین و تولید کننده ثروت ساختارهای موجود را با نیروهای فعلی آنها به بهترین نحو ممکن اداره کرد آنگونه که سربازی که بسیار خوش درخشیده شده بود از وی علت آنکه در زمان قطعه قطعه شدن ایران حضور نداشته پرسیدند و او گفت آن زمان نادرشاه نبوده است! پس حضور مدیری کارآمد با اعتقاد به مبانی انقلاب و قائل به پیشرفت کشور در راس هرم قدرت کشور بسیار لازم و ضروری است. بی شک عدم حضور مدیران جهادی نتیجه ای غیر از رکود، توقف توسعه اقتصادی و  بهانه تراشی ها برای مشکلات به دنبال ندارد. مدیری که ده صبح بر سر کار حاضر می شود واستخر بعداظهر ومسافرتهایش را از دست نمی دهد نمی تواند راه برون رفت از مشکلات را پیش پای جامعه قرار دهد در حالی که به طور طبیعی قوه مجربه باید از چنین وضعیتی برخوردار باشد اما متاسفانه مدیریت غیر جهادی عامل بسیاری از مشکلات در کشور شده است.

  منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها