دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 65540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
 •   

  از قارچ های بسته بندی شده دارای مهر استاندارد استفاده کنید

  باتوجه به مسمومیت جمعی از هم وطنانمان با قارچ های سمی، کارشناس آموزش بهداشت در جلسه آموزشی با رابطین ادارات در این زمینه مطالبی را ایراد نمود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، با توجه به مسمومیت جمعی از هم وطنان با مصرف قارچ های سمی، جلسه ای آموزشی با رابطین ادارت و نهادهای شهرستان فیروزکوه در […]


  باتوجه به مسمومیت جمعی از هم وطنانمان با قارچ های سمی، کارشناس آموزش بهداشت در جلسه آموزشی با رابطین ادارات در این زمینه مطالبی را ایراد نمود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، با توجه به مسمومیت جمعی از هم وطنان با مصرف قارچ های سمی، جلسه ای آموزشی با رابطین ادارت و نهادهای شهرستان فیروزکوه در این زمینه برگزار شد که کارشناس آموزش بهداشت در این جلسه آموزشی مسائل و نکاتی را در خصوص قارچ های سمی تذکر داد.

  این کارشناس بهداشت در جلسه آموزشی مذکور اذعان داشت:  نوع قارچ های سمی بسیار شبیه به قارچ های چتری ( خوراکی) هستند ولی مشخصات متفاوتی نسبت به قارچ خوراکی دارند که برای افراد عادی  قابل تشخیص نیست؛ زمانی که افراد نا آگاه اقدام به جمع آوری قارچ ها از جنگل می کنند ممکن است گونه های سمی قارچ را چیده باشند.

  وی در ادامه تاکید کرد: گاهی اوقات نیز یک گونه قارچ در زمان جوانی خوراکی بوده ولی هنگامی که بالغ می شود و شروع به فسا می کند سمی می شود؛ گاهاً گفته می شود که اگر قارچ را چندین روز در سرکه نگهداری کنید سمیت خود را از دست می دهد؛ ولیکن این درست نیست؛ چنین تیماری فقط مزه تند قارچ را از بین می برد اما سم خطرناک آن را برطرف نمی کند.

  این کارشناس بهداشت هم چنین به مشکلاتی که مصرف قارچ های سمی دارند اشاره و تصریح کرد: مصرف قارچ های سمی سبب بروز اختلالات عصبی، اختلالات گاستریک، اختلالات خونی و ماهیچه ای می شود؛ از مهم ترین قارچ های سمی می توان به جنس اشاره کرد.

  وی در پایان توصیه کرد: حتما از قارچ های بسته بندی شده که دارای مهر استاندارد هستند استفاده کنند و ریسک این خطر را نپذیرند.

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها