دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 66813
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
 •   

  اسرائیل از پوشش جام جهانی برای حمله به یمن استفاده کرد/ طرح خائنانه عربستان و آمریکا علیه مردم مظلوم یمن

  کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: متاسفانه استفاده از پوشش جام جهانی فوتبال برای حمله به یمن قبلا هم رخ داده و اکثر ماجراجویی های رژیم صهیونیستی در مناسبتهای خاصی رخ می دهد و رژیم صهیونیستی در حمله به لبنان نیز با سوء استفاده از جام جهانی فوتبال در دهه ۸۰ از همین حربه استفاده کرد. […]


  کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: متاسفانه استفاده از پوشش جام جهانی فوتبال برای حمله به یمن قبلا هم رخ داده و اکثر ماجراجویی های رژیم صهیونیستی در مناسبتهای خاصی رخ می دهد و رژیم صهیونیستی در حمله به لبنان نیز با سوء استفاده از جام جهانی فوتبال در دهه ۸۰ از همین حربه استفاده کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سیدهادی سیدافقهی در خصوص احتمال حضور اسرائیل در تجاوزات اخیر ائتلاف سعودی به همراه آمریکا و متحدانش به یمن خصوصا در ایام برگزاری جام جهانی فوتبال اظهار داشت: متاسفانه این مسئله قبلا هم رخ داده و اکثر ماجراجویی های رژیم صهیونیستی در مناسبتهای خاصی رخ می دهد و رژیم صهیونیستی در حمله به لبنان نیز با سوء استفاده از جام جهانی فوتبال در دهه ۸۰ از همین حربه استفاده کرد.

  کارشناس ارشد مسائل منطقه افزود:در حالی که مردم  دنیا به شدت درگیر مسابقات فوتبال بودند و این رویداد را پیگیری می کردند اسرائیل به لبنان حمله ور شد و با تمام تلاشی که لبنان برای توجه جامعه جهانی به این تجاوز نمود راه به جایی نبرد و  اسرائیل با موقعیت شناسی و برنامه ریزی دقیق به خاطر اینکه افکار عمومی جهان در یک نقطه ای دیگر متمرکز بود اقدام به اجرای سناریوی خود یعنی حمله به لبنان نمود.

  وی اظهارداشت: تصور من این است در داستان محاصره الحدیده درواقع یک جنگ جهانی علیه یک شهر کوچک و یک بندر کوچک با امکانان محدود اتفاق افتاده است چرا که فرانسه و انگلیس به رهبری آمریکا و امارات٬ مصر٬ اردن به سرکردگی عربستان و همراهی و پشتیبانی اسرائیل در این نبرد نابرابر و نامتقارن علیه مردم رنج دیده یمن حضور دارند.

  سیدافقهی با اشاره به اینکه در این کارزار٬ ائتلاف عربی٬عبری٬غربی جنگ روانی و تبلیغاتی را نیز به شدت دنبال می کند افزود: ائتلاف سعودی بارها اعلام کرده است که فرودگاه الحدیده را تصرف کرده اند اما وقتی طرح شان شکست می خورد می گویند اطراف فرودگاه را متصرف شده اند.

  کارشناس ارشد مسائل منطقه اظهارداشت: هم اکنون ما شاهد یک مبارزه جانانه از طرف انصارالله و نیروهای مردمی یمن از یک طرف و طرح خائنانه از طرف عربستان و آمریکا از طرف دیگر هستیم.

  وی در ادامه با اشاره به نقش تخریبی سازمان ملل افزود: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به جای آرام کردن وضع یمن در نقش  یک پوشش روانی و قانونی به این جنایت ظاهر شد و اعلام کرد برخی از قطعات موشکهای شلیک شده به عربستان ساخت ایران بوده و ایران تامین کننده تسلیحات یمن می باشد و اگر از انصارالله حمایت نمی کرد محاصره انصارالله شکسته نمی شد و امروز جامعه جهانی در حال تنبه انصارالله یمن است.

  سیدافقهی در پایان گفت: این یک توطئه بین المللی علیه ملت مظلوم یمن است اما با شناختی که از مردم یمن داریم خواهیم دید که انصارالله و نیروهای کمیته مردمی یمن درس بزرگی به متجاوزین خواهند داد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها