دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 65494
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ خرداد, ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
 •   

  به جای تجربه های ناموفق خارج کشور بهتر است نگاه به داخل داشته باشیم

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: ما یک بار آمریکا را تجربه کردیم، امروز باز اروپا را تجربه می‌کنیم؛ آیا این تجربه‌ها و پشیمانی ها کافی نیست؟ به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز سیاسی – عبادی جمعه، گفت: بهترین فرصت ماه مبارک رمضان است، ماهی که […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: ما یک بار آمریکا را تجربه کردیم، امروز باز اروپا را تجربه می‌کنیم؛ آیا این تجربه‌ها و پشیمانی ها کافی نیست؟


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز سیاسی – عبادی جمعه، گفت: بهترین فرصت ماه مبارک رمضان است، ماهی که قرائت یک آیه قرآن برابر با کل قرآن است؛ جهان‌بینی ما را اسلام و قرآن تشکیل می‌هد؛ یکی از انواع سبک زندگی که مربوط به مسائل مالی است بحث انفاق و احسان است؛ خداوند می‌فرماید واجب است انسان مسلمان و مومن اهل انفاق هم باشد؛ هر کسی به سهم خود باید انفاق کند؛ طبق فرمایش رسول اکرم (ص) بنده خدا نیست، به من ایمان ندارد آن کسی که با شکم سیر بخوابد و همسایه او گرسنه باشد، اینها کسانی هستند که در قیامت مورد رحمت خدا نیستند.

  وی خاطر نشان کرد: کاری که موجب رضایت خداست دنبال کنید؛ کسانی که در روز قیامت از قبر خارج می‌شوند و به سوی بهشت می‌روند دو ویژگی دارند، به کم خدا راضی هستند، این بدان معنا نیست که دست از تلاش برداریم؛ دومین ویژگی این است که در خلوت گناه نمی‌کردند؛ انسان‌ها به نام مسلمانی حجاب و حیا و عفاف را رعایت نمی‌کنند، اینها بی‌دین هستند.

  خطیب نماز جمعه فیروزکوه تصریح کرد: بهشت مشتاق چهار زن، خدیجه، آسیه، مریم و فاطمه است؛ اینها باید الگوی زنان جامعه اسلامی باشند.

  وی با اشاره به آغاز عملیات جاده فیروزکوه و سمنان اذعان داشت: این مسئله با پیگیری‌های مسئولین آغاز شده و هم گاز دهستان پشتکوه در حال اجرا است؛ بحث توقف قطار هم پیگیری شد و ریل باسی را برای این اختصاص دادند؛ علی رغم این که به مسئولین تذکر دادیم مردم ولی نعمت ما هستند، برخی از مدیران دستگاه‌ها این مهم را توجه ندارند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند تاکید کرد: امروز تمام دنیا علیه اسلام و قرآن و نظام مقدس هستند، اگر بنا باشد پازل خود را باتوجه به بیرون تکمیل کنیم تحقق نمی یابد، باید از ظرفیت‌های داخل استفاده کنیم و دل به بیرون سپرده‌اند؛ امروز باتوجه به شکست برجام باز صحبت از اروپا می‌شود، مقام معظم رهبری فرمود سگ زرد برادر شغال است؛ تضمین عملی نیاز داریم لکن توتال و شرکت‌های اروپایی یکی پس از دیگری می‌روند؛ برجام به علاوه چیز دیگر نداریم، فقط درباره برجام مذاکره باید باشد.

  وی با اشاره به مسائل منطقه گفت: ما هیچگاه لبنان، سوریه، یمن را از دست نمی‌دهیم؛ هر کسی ظالم باشد علیه آنها هستیم، این جزو دکترین و راهبردهای نظام اسلامی است؛ اگر اروپا قابل اعتماد بود با وجود بدعهدی آمریکا او را در شورای امنیت بازخواست نکردند، پس چندان علیه آمریکا نیستند؛ غیر از مذاکره در خصوص برجام هیچ مطلب دیگری نباید باشد؛ اگر تضمین عملی دادند که ادامه می‌یابد و اگر چنین نشود مسئولین باید از برجام منصرف شوند و آنچه مورد نیاز هسته‌ای است را در اختیار دانشمندان قرار دهند؛ باید هسته‌ای را دوباره شروع کنند.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه بیان داشت: ما یک بار آمریکا را تجربه کردیم، امروز باز اروپا را تجربه می‌کنیم؛ آیا این تجربه‌ها و پشیمانی ها کافی نیست؟ لیبرال‌ها داخل کشور دست از این روش بردارند و از نگاه به خارج کشور به ظرفیت داخلی برگردند.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها