دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 65586
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد, ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
 •   

  تولیدکنندگان داخلی شهرستان نیاز به حمایت مسئولین دارند/ فیروزکوه به عنوان قطب صنایع دستی گلیم بافی مورد توجه است

  فرماندار شهرستان گفت: اگر بتوانیم به تعداد ظرفیت های مورد نیاز، شغل ایجاد کنیم هر کسی بر اساس تخصص و توانمندی خود می تواند از ظرفیت های موجود استفاده کند و مشغول به کار شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان […]


  فرماندار شهرستان گفت: اگر بتوانیم به تعداد ظرفیت های مورد نیاز، شغل ایجاد کنیم هر کسی بر اساس تخصص و توانمندی خود می تواند از ظرفیت های موجود استفاده کند و مشغول به کار شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان و با حضور آقای شنعه، مدیر عامل بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینی استان تهران، بخشداران مرکزی و ارجمند، معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری، روسای ادارات و بانک های عامل در محل فرمانداری برگزار شد.

  در ابتدای جلسه شهرآشوب، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گزارشی از اقدامات اداره در خصوص موضوع جلسه ارائه نمود و همچنین طبق دستور جلسه به بررسی اقدامات ادارات شهرستان طبق مصوبات جلسات قبل پرداخته شد.

  در ادامه مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، با اشاره به تعیین شعار سال به نام حمایت از کالای ایرانی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حمایت دولت محترم از کارآفرینان بیان داشت: اگر بتوانیم به تعداد ظرفیت های مورد نیاز، شغل ایجاد کنیم هر کسی بر اساس تخصص و توانمندی خود می تواند از ظرفیت های موجود استفاده کند و مشغول به کار شود.

  وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی افزود: در بحث سامانه های مطرح شده اعم از مشاغل خانگی، سامانه کارا، سامانه رصد اهتمام ویژه داشته باشند؛ روسای شعب بانک ها در شهرستان با رویکرد جدی تری مسائل را پیگیری کنند چرا که فرآیند دشواری برای تخصیص تسهیلات طی می شود تا با توجه به شرایطی به افراد تعلق بگیرد و در این بخش از کار اگر ریزش داشته باشیم در واقع اقدامی صورت نگرفته است.

  وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به مهلت محدود برای جذب اعتبار سال جاری، پیگیری ها با اهتمام ویژه ای انجام شود تا اقدامات مثبتی در سطح شهرستان صورت بگیرد.

  هم چنین با اشاره به اهمیت ایجاد بازار عرضه محصولات افزود: تولید در صورت وجود بازار فروش خوب است؛ در حال پیگیری هستیم تا از ظرفیت های بخش های خصوصی و سرمایه گذاران استفاده کنیم؛ اما تولیدکنندگان داخلی شهرستان نیز نیاز به حمایت مسئولین دارند و باید مورد حمایت بیشتری قرار بگیرند چرا که اگر فقط با روند اداری امور پیش روند و ملاحظاتی صورت نگیرد، اتفاقات مثبتی که انتظار داریم رخ نخواهد داد.

  فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به مشاغل خانگی اظهار داشت: ۶۰% جذب اعتبار، رقم پایینی است و باید در سامانه های مختلف و مواردی که نیاز به اصلاح طرح دارند پیگیری صورت بگیرد تا این درصد افزایش یابد؛ شهرستان فیروزکوه به عنوان قطب صنایع دستی گلیم بافی مورد توجه است و بحث برند سازی برای آن پیگیری شود تا بتوانیم از ظرفیت های موجود بهره برداری نمائیم؛ همچنین برای جذب سرمایه گذاران، فضاسازی لازم است و می توانیم سرمایه ها را به سمت این صنعت هدایت کنیم.

  وی خطاب به بخشداران خاطرنشان کرد: بخشداری ها هم چون سنوات قبل بر عملکرد دهیاری ها در این خصوص نظارت ویژه داشته باشند و پیگیری ها محدود به ادارات نباشد؛ درخواست متقاضیان روستایی برای دریافت تسهیلات را پیگیری و مواردی که لازم به پیگیری فرمانداری است منعکس کنند تا انجام شود.

  همچنین ادامه داد: بحث تعاونی توسعه عمران شهرستان ظرفیت بسیار بالایی است که پس از طی فرایند هیئت موسس و ثبت به مرحله اجرایی رسید، اطلاع رسانی دقیق و کامل توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اختیار روسای ادارات قرار بگیرد تا اطلاعات را به کارکنان، پیمانکاران و افرادی که مرتبط هستند منتقل کنند تا آنها به این تعاونی وارد شوند، سهام دار باشند و از مزیت های آن استفاده کنند.

   

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها