دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 66164
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ خرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
 •   

  دیدار «پوتین» با «روحانی»، «میرضیایف» و «رحمان» در حاشیه اجلاس شانگهای

  دستیار رئیس جمهور روسیه گفت: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه با «شوکت میرضیایف» رئیس‌ جمهور ازبکستان و رؤسای جمهور دیگر کشورها در حاشیه نشست شانگهای در چین دیدار می‌کند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،«یوری اوشاک اف» افزود: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه روز ۹ ژوئن در چین با «شوکت میرضیایف» رئیس‌ جمهور ازبکستان، «حسن […]


  دستیار رئیس جمهور روسیه گفت: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه با «شوکت میرضیایف» رئیس‌ جمهور ازبکستان و رؤسای جمهور دیگر کشورها در حاشیه نشست شانگهای در چین دیدار می‌کند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،«یوری اوشاک اف» افزود: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه روز ۹ ژوئن در چین با «شوکت میرضیایف» رئیس‌ جمهور ازبکستان، «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران و همچنین رؤسای جمهور تاجیکستان و پاکستان دیدار و گفت‌وگو می کند.

  «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه، «شوکت میرضیایف» رئیس‌ جمهور ازبکستان و دیگر روسای جمهور دیگر کشورها در نشست سازمان همکاری شانگهای که روزهای ۹ و ۱۰ ژوئن در «چینگ دائو» چین برگزار می شود، شرکت می کنند.

  به گزارش فارس؛ سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین المللی بین دولتی است که در تاریخ ۱۵ ژوئن سال ۲۰۰۱ میلادی در شانگهای چین از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شده است.

  در تاریخ ۱۹ تیر ماه سال ۱۳۹۴ (۱۰ ژوئیه سال ۲۰۱۵ میلادی) هندوستان و پاکستان نیز عضو سازمان همکاری شانگهای شدند.

  اکنون جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس اعضای ناظر این سازمان هستند. ارمنستان، آذربایجان، نپال و کامبوج نیز از تاریخ ۱۹ تیر ماه سال ۱۳۹۴ (۱۰ ژوئیه سال ۲۰۱۵ میلادی) به صف ترکیه و سریلانکا پیوستند و شریک گفت‌وگو با این سازمان شدند.

  قرارگاه ساختار منطقه‌ای ضدتروریستی سازمان همکاری شانگهای در شهر تاشکند واقع است.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها