دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 65555
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
 •   

  سناریوی جدید مثلث ساقط کردن دولت قانونی سوریه/ قانونی ترین حضور در سوریه حضور جمهوری اسلامی ایران است

  محمدمهدی برومندی گفت: سیاست کلان ایالات متحده امریکا٬ رژیم صهیونیستی و عربستان به عنوان مثلث ساقط کردن دولت قانونی بشار اسد در سوریه است و کاملا بدیهی است که این سه کشور از ابتدا تلاش بی وقفه ای را برای ساقط کردن دولت قانونی در سوریه سامان دهند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،محمدمهدی برومندی […]


  محمدمهدی برومندی گفت: سیاست کلان ایالات متحده امریکا٬ رژیم صهیونیستی و عربستان به عنوان مثلث ساقط کردن دولت قانونی بشار اسد در سوریه است و کاملا بدیهی است که این سه کشور از ابتدا تلاش بی وقفه ای را برای ساقط کردن دولت قانونی در سوریه سامان دهند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،محمدمهدی برومندی گفت: بر کسی پوشیده نیست که سیاست کلان ایالات متحده امریکا٬ رژیم صهیونیستی و عربستان به عنوان مثلث ساقط کردن دولت قانونی بشار اسد در سوریه است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اظهارات اخیر پومپئو هم شاهدیم که صحبتهای ایشان به صراحت دخالت مستقیم در امور سوریه بود.

  وی افزود: غربی ها تلاش می کنند که ناکامی هایی را که در چند وقت اخیر در سوریه داشتند را به هر نحوی جبران کنند و با تغییر وضعیت سیاسی در سوریه زمینه ها را برای سرنگونی دولت اسد هموار کنند. بنابراین این امر کاملا بدیهی است که این سه کشور از ابتدا تلاش بی وقفه ای را برای ساقط کردن دولت قانونی در سوریه سامان دهند.

  برومندی اظهار داشت: مایک پومپئو در اظهارات خود در مورد حضور نیروهای مستشاری ایران  به نوعی به دنبال ایجاد تقابل علیه ایران است اما تاکید می کنم قانونی ترین حضور در سوریه حضور جمهوری اسلامی ایران است که به دعوت دولت مرکزی و قانونی سوریه  انجام پذیرفته است و مابقی نیروهای حاضر در سوریه حتی آمریکایی ها به نوعی حضور اشغالگرانه دارند و حضورشان به دعوت دولت سوریه نبوده است.

  نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه ترکها نسبت به وضعیت کردها حساسیت بالایی دارند افزود: کردهای ترکیه همواره تحت تاثیر کردستان سوریه و عراق قرار دارند بنا بر این هرگونه اقدام تحریک کننده در خاک سوریه حتما واکنش ترکیه را به همراه خواهد داشت .

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها