دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 66415
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
 •   

  مشکلات بهداشتی شهروندان فیروزکوه روی خط پیگیری!

  عضو شواری اسلامی شهر گفت: با سفر آقای نوربخش به شهرستان قول هایی به واحد تامین اجتماعی داده شد که هنوز برخی از این قول ها اجرایی نشده است و امیدواریم با درایت آقای میرزایی نیکو هر چه سریع تر مسائل و مشکلات رفع شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مشکلات درمانگاه واحد تامین اجتماعی […]


  عضو شواری اسلامی شهر گفت: با سفر آقای نوربخش به شهرستان قول هایی به واحد تامین اجتماعی داده شد که هنوز برخی از این قول ها اجرایی نشده است و امیدواریم با درایت آقای میرزایی نیکو هر چه سریع تر مسائل و مشکلات رفع شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مشکلات درمانگاه واحد تامین اجتماعی شهرستان فیروزکوه مدتی است مورد پیگیری مسئولین و مقامات شهرستانی و استانی قرار گرفته است؛ مشکلاتی اعم از نبود متخصص، کمبود تجهیزات و ادوات بهداشتی و …. از جمله مشکلاتی است که این واحد بیمارستانی با آن درگیر است.
  با پیگیری‌های انجام شده توسط نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی دکتر نوربخش، رئیس سازمان تامین اجتماعی، در سفری به شهرستان فیروزکوه از نزدیک شاهد مشکلات این واحد بیمارستانی بود؛ به این جهت در خصوص اقدامات انجام شده در پی سفرهای مسئولین به این شهرستان پیگیر این مسئله شدیم.
  بتول کیانی، عضو شورای اسلامی شهر فیروزکوه، به پایگاه خبری دیمه نیوز، گفت: گزارش‌ های متعددی در مورد مشکلات درمانگاه شعبه تامین اجتماعی به شورای اسلامی شهر ارسال شد و مشاهدت عینی بنده در جایگاه یک شهروند نیز مصداقی بود که در پی آن به نمایندگی از سایر اعضا برای پیگیری و حصول نتیجه اقدامات مقتضی در دستور کار قرار گرفت.
  وی در ادامه به تشریح مشکلات این شعبه از تامین اجتماعی پرداخت و یکی از مشکلات گزارش شده را صدور دستور مجوز ارتقا سطح درمانگاه تامین اجتماعی دانست و در این باره گفت: با توجه به اینکه ساختمان فعلی درمانگاه نیز در ابتدای تاسیس جهت احداث بیمارستان طراحی گردید و از لحاظ فضای فیزیکی هیچ مشکلی جهت توسعه درمانگاه به بیمارستان وجود ندارد لذا با عنایت به مراتب فوق و تردد بالای مسافرین بویژه در طول سال از این منطقه و از سویی حادثه خیز بودن مسیر های منتهی به شهرستان، ارتقا سطح درمانگاه تامین اجتماعی ترجیجاً به بیمارستان شبانه‌روزی با قابلیت تخصصی و فوق تخصصی مورد تقاضا بود و هست.
  این عضو شورای اسلامی شهر در خصوص کمبود تجهیزات و امکانات پزشکی اذعان داشت: با توجه به بعد مسافت این شهرستان با تهران و شهرهای دارای تجهیزات پزشکی «که در طول سال اعزام قابل توجهی از بیماران به بیمارستان های شهرهای اطراف صورت می گیرد» ضروری است نسبت به مجهز کردن بیمارستان به دستگاه های سی تی اسکن، سونوگرافی و ارتقای تجهیزات درمانگاه به ویژه بخش رادیولوژی، آزمایشگاه و آمبولانس به منظور جلوگیری از انتقال مصدومان و مجروحان جاده ای به مرکز استان و شهرستان های مجاور اقدامی صورت گیرد.
  وی افزود: با توجه به فرسوده و مستهلک بودن تنها آمبولانس درمانگاه و عدم استفاده از خودرو در اختیار جهت انتقال بیماران بیمارستان شهرستان لازم و ضروری بود دستور ویژه به منظور نوسازی و تامین تجهیزات یک دستگاه آمبولانس درمانگاه انجام شود؛ هم چنین با توجه به وجود کارخانجات بزرگ مستقر در شهرستان « ۲ کارخانه سیمان، دو شهرک صنعتی و … » اختصاص یک پزشک متخصص داخلی جهت تشکیل به موقع کمیسیون پزشکی لازم و ضروری بود که این جلسات کمیسیون پزشکی و شورای پزشکی در تامین اجتماعی برگزار می شود.
  بتول کیانی در ادامه به محدودیت های دارویی به لحاظ عدم حضور متخصص در درمانگاه اشاره و تاکید کرد: این محدودیت دارویی در درمانگاه من جمله بیماران اعصاب و روان و قلبی به دلیل عدم حضور متخصص در درمانگاه است که که علی رغم دریافت هزینه ماهیانه از مشمولین متاسفانه خدمات کم رنگی دارد؛ یکی دیگر از مشکلات این واحد بیمارستانی عدم وجود حداقل یک پزشک متخصص در رشته‌های زنان و زایمان، اطفال و … است؛ این نیاز برای این واحد ضروری است که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
  وی هم چنین تاکید داشت: برخی از اقدامات و رسیدگی‌ها در حوزه شهرستانی است و با همکاری فرمانداری، شورای اسلامی پیگیر هستیم و این قول را به مردم شهرستان خواهم داد که پیگیر این مسائل هستم ولیکن برخی از اقدامات در سطح کلان است که نیاز به پیگیری های مجدانه نماینده شهرستان دارد؛ من به عنوان عضو شواری شهر پیگیر شدم ولیکن گفته شد باید از سوی شخص نماینده شهرستان پیگیری شود؛ با سفر آقای نوربخش به شهرستان قول هایی به این واحد بیمارستانی داده شد که هنوز برخی از این قول ها اجرایی نشده است و امیدواریم با درایت آقای میرزایی نیکو هر چه سریع تر مسائل و مشکلات رفع شود.
  این عضو شورای اسلامی شهر هم چنین به وام های اختصاص داده شده بازنشستگان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این وام ها در سال های گذشته ۶ وام ۲ میلیونی بود که قول ۱۰۰ وام در سفرهای مسئولین به شهرستان گرفته شد و تاکنون ۳۰ وام ۳ میلیونی عملی و پرداخت شد و این ارزشمند است.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها