دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68129
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
 •   

  اعتماد مجدد به اروپا در برجام اشتباه محض است/ اروپایی‌ها به دنبال فرسایش مذاکرات هستند

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اروپایی ها روش فرسایش مذاکرات را دارند و اینکه جمهوری اسلامی بخواهد مجددا به اروپایی ها در ادامه برجام تکیه کند اشتباه محض است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،ضمن اشاره به شباهت اروپا به آمریکا و بدعهدی‌های هر دو طرف در مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: آمریکایی‌ها در مذاکرات  […]


  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اروپایی ها روش فرسایش مذاکرات را دارند و اینکه جمهوری اسلامی بخواهد مجددا به اروپایی ها در ادامه برجام تکیه کند اشتباه محض است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،ضمن اشاره به شباهت اروپا به آمریکا و بدعهدی‌های هر دو طرف در مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: آمریکایی‌ها در مذاکرات  روشی که اتخاذ کرده‌اند مانند گانگسترها و کابوهای هفت‌تیرکش هستند که وارد کافه شده و زورگیری می‌کند، اگر خواسته‌اش انجام شد راضی می‌شود اگر نه زیر میز می‌زند و همه‌جا را به هم می‌زند.

   

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترامپ نیز دقیقاً به روش گانگستری عمل کرد، گفت: دیدیم که او از ایران تقاضای مجدد مذاکره کرد اما ایران راضی نشد و او نیز اصل برجام را زیر سؤال برد و همه ماجرا را به هم‌ریخت.

   

  وی افزود: از طرفی اروپایی‌ها روش فرسایش مذاکرات را دارند و اینکه جمهوری اسلامی بخواهد مجدداً به اروپایی‌ها در ادامه برجام اعتماد کند اشتباه محض است.

   

  کریمی قدوسی با بیان اینکه دیپلمات‌های رئیس‌جمهور اصلاحات هم دچار این اشتباه شدند، تأکید کرد: برخی از آن افراد به من گفتند که زمانی که ما بر سر یک میز می‌نشستیم، بعد از چند دقیقه بحث اروپایی‌ها ما را به یک کافه می‌بردند و قهوه می‌خوردیم، بعد از بازگشت به محل مذاکرات می‌گفتند وقت تمام است و الباقی مذاکرات به‌روز دیگر موکول می‌کردند.

   

  وی تصریح کرد: روش اروپایی‌ها در مذاکرات همین است، یعنی طرف مقابل را عقب و جلو کرده تا این‌طور خواسته‌های خود را تحمیل کنند، اکنون نیز با برجام اروپایی همین کار را می‌کنند، یعنی آن را موکول می‌کنند به آبان تا طرف مقابل را گیج کنند.

   

  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت روحانی هست و نیست خود را در این مذاکرات گذاشته است، بیان کرد: برجام برای آن‌ها همه‌چیز است و می‌خواهند تاآخرین‌نفس و رمق برجام را حفظ کنند، درحالی‌که اکنون کف جامعه از آن عبور کرده اما افرادی مانند رئیس‌جمهور و وزیر خارجه هنوز با امید واهی به آن تکیه می‌کنند.

   

  وی گفت: علت اینکه اروپا بررسی مجدد برجام را به آبان موکول کرده این است که ترامپ قصد دارد در آبان تحریم‌های ایران را مجدد برگرداند که ازجمله آن‌ها تحریم‌های نفتی است.

   

  کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه ادامه برجام کار بسیار غلطی است، عنوان کرد: الآن دیگر وقت تصمیم‌گیری است که نظام، کشور، اقتصاد، بازار و انرژی هسته‌ای از وضعیت بلاتکلیفی بیرون آید، این وضعیت نامشخص سبب تحمیل خواسته‌های نامشخص به کشور می‌شود.

   

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها