دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 67872
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
 •   

  اگر دعاها قبول نمی‌شود چون سبک زندگی ما با دین و سبک ائمه اطهار (ع) بسیار فاصله دارد/وقتی کسی در مقابل استکبار می‌ایستد جا دارد دست او را ببوسیم/آقایی و پیشرفت در دنیا هزینه دارد

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: در مملکت ما مشکلاتی وجود دارد ولیکن کشور بحران زده نیست؛ مشکلات در تمام کشورها وجود دارد و ایران اسلامی با وجود تمام توطئه‌های دشمنان اکنون روی پای خود ایستاده و در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های بسیاری داشته است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: در مملکت ما مشکلاتی وجود دارد ولیکن کشور بحران زده نیست؛ مشکلات در تمام کشورها وجود دارد و ایران اسلامی با وجود تمام توطئه‌های دشمنان اکنون روی پای خود ایستاده و در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های بسیاری داشته است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه گفت: سبک زندگی اسلامی حوزه های مختلف دارد که یکی مربوط به خانه و خانواده است؛ بهترین نوع معاشرت باید در خانه باشد؛ اول باید در خانه این حسن و عظمت را ثابت کنید، باید از کلام اهل بیت درس گرفت و چگونه رفتار می‌کردند؛ انسانی که اجتماعی زندگی می‌کند نیازمند برخورد با دیگران است؛ برخورد با دیگران دستور و آدابی دارد.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه افزود: اگر کسی می‌خواهد زندگی انسانی و آرامی داشته باشد باید به فرمول‌های خداوند و ائمه اطهار (ع) عمل کند؛ اسلام دین صلح و آرامش است؛ وظایف مشترک بین افراد یک جامعه در دین اسلام مشخص شده است، همینطور وظایف بین زن و مرد، وظایف بین همسایگان، وظایف بین حاکم و مردم و … مشخص است.

  وی با اشاره به وظایف زن و مرد نسبت به یکدیگر خاطرنشان کرد: یکی از وظایف زن و مرد حسن معاشرت است؛ هنر این نیست که با فرد محترم، محترمانه برخورد کنید؛ اگر کسی با شما با مهربانی برخورد کرد باید بهتر از او با آن برخورد کنید؛ اگر کسی با بدخلقی با شما برخورد کرد این هنر است که با این فرد با خوبی رفتار کنید؛ این رفتار انسان‌های باتقوا است؛ تقوا این است که اگر با شما بدرفتاری کردند شما به خوبی رفتار کنید.

  حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با تاکید بر رفتار درست با همسران خود، اذعان داشت: یکی از وظایف مشترک بین زن و مرد حسن معاشرت است؛ طبق گفته خداوند زن و مرد لباس یکدیگر هستند، باید آبروی هم را حفظ کنند؛ توجه داشته باشید اگر دعاها قبول نمی‌شود چون سبک زندگی ما با دین و سبک ائمه اطهار (ع) بسیار فاصله دارد.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به مشکلات بازار سکه، ارز و دلار تصریح کرد: برخی از امور به دست ما است و عمده مصیبت‌هایی ما در اثر توطئه دشمنان است و بنا دارند مردم را از مردم اسلامی دور سازند؛ دشمنان باید بدانند مردم ما تا پای جان برای نظام اسلامی خود را فدا می‌کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با تاکید بر جنگ روانی دشمنان، بیان داشت: در مملکت ما مشکلاتی وجود دارد ولیکن کشور بحران زده نیست؛ مشکلات در تمام کشورها وجود دارد و ایران اسلامی با وجود تمام توطئه‌های دشمنان اکنون روی پای خود ایستاده و در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های بسیاری داشته است؛ امروز عرصه جنگ جناحی نیست، باید جلوی حرف‌های جناحی گرفته شود؛ امروز به دنبال به پایین کشیدن یک شخص و یک فرد نیستند، بلکه به دنبال خدشه وارد کردن به اسلام و ملت اسلامی هستند.

  وی با تاکید بر گفته رهبری تصریح کرد: آقایی و پیشرفت در دنیا هزینه دارد و باید برخی خود را برای پیشرفت جامعه اسلامی فدا کنند، قطعا آینده روشن است؛ هر جامعه‌ای سختی را تحمل نکند راحتی را نخواهد دید.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به صحبت‌های اخیر ریاست جمهوری گفت: وقتی کسی در مقابل استکبار می‌ایستد جا دارد دست او را بوسید همانطور که سردار رشید اسلام در پیام خود مطرح کرد؛ انتظار می‌رود رئیس‌جمهور در تمام عرصه‌ها این چنین جسورانه قدم بردارند.

  وی از مسئولین شهرستان خواستار رسیدگی بهتر و بیشتر به مناطق سیل زده حبله رود شهرستان فیروزکوه شد؛ هم چنین با اشاره به بحث مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ اذعان داشت: بهتر بود قبل از رسانه‌ای کردن موضوع با رئیس شبکه بهداشت و درمان صحبت می‌شد تا دلیل این امر به صورت کامل توضیح داده می‌شد؛ این امر یک فرصت برای شهرستان است و قطعا هیچ یک از مسئولین شهرستان در جهت پسرفت شهرستان فعالیت نمی‌کند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها