دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 67662
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
 •   

  این‌ها نتایج تکیه بر قدرت درون‌زاست

  خطاب «گروه مرگ» به این گروهی که ایران در آن حضور داشت و نگاه‌های مأیوسانه و تمسخرآلود عده‌ای حتی مجریان تلویزیونی فوتبال کشورمان، خبر از ناباوری عده‌ای از دوام و توان مقابله ایران در برابر این کشور‌ها می‌داد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،یکم: مسابقات جام جهانی در حال انجام است و تیم ایران با […]


  خطاب «گروه مرگ» به این گروهی که ایران در آن حضور داشت و نگاه‌های مأیوسانه و تمسخرآلود عده‌ای حتی مجریان تلویزیونی فوتبال کشورمان، خبر از ناباوری عده‌ای از دوام و توان مقابله ایران در برابر این کشور‌ها می‌داد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،یکم: مسابقات جام جهانی در حال انجام است و تیم ایران با صعود به جام جهانی، فرصت این را یافت تا در برابر ابرقدرت‌های بین‌الملل، توان خود را به نمایش بگذارد. آنجا که قرعه بازی برای تیم ما در گروهی افتاد که دو تیم بین‌المللی و باسابقه درخشان و صاحب بازیکنان نام‌آور یعنی اسپانیا و پرتغال در آن حضور داشتند، تحلیل‌ها را از هرگوشه‌ای روانه بازار داغ خبر کرد. خطاب «گروه مرگ» به این گروهی که ایران در آن حضور داشت و نگاه‌های مأیوسانه و تمسخرآلود عده‌ای حتی مجریان تلویزیونی فوتبال کشورمان، خبر از ناباوری عده‌ای از دوام و توان مقابله ایران در برابر این کشور‌ها می‌داد. کریستین رونالدو بازیکن تیم پرتغال آنقدر غول چراغ جادویی در ذهن جامعه فوتبال کشور بود که توان ایستادگی در برابر بازی حرفه‌ای او را برای ایران به احتمال صفر رسانده بود و تأسف‌برانگیزتر اینکه همه این‌ها از رسانه ملی القا می‌شد. دو بازی ایران در برابر پرتغال و اسپانیا، آنقدر جسورانه و مقتدرانه بود که شاید هنوز که هنوز است، باور آن برای برخی کارشناسان داخلی سخت باشد. آری ایران در این صحنه بین‌الملل تنه به تنه قدرت‌های فوتبالی زد و ثابت کرد که اگر بخواهیم می‌توانیم. آنجا که تمام معادلات ذهنی و حرکتی رونالدو در چشم برهم زدنی، نقش بر آب می‌شد و شاید تنها بازی‌ای بود که این چنین در قفس ایستاده و هر حرکتی می‌کرد به در بسته می‌خورد، حکایتی شگرف از نتیجه اعتماد به نفس تیم ملی را فریاد می‌زد. این اقتدار اگر تکیه بر توان و اعتماد به نفس و روحیه مقاومت نبود، چیز دیگری نمی‌توانست باشد. هر چند پیروز میدان نشدیم ولی برد عزتمندانه و راحتی را هم نصیب حریف نکردیم و رنجش و زحمت و مشقتی که این دو تیم برای برد ایران کشیدند، شاید بی‌نظیر بود.

  دوم: فاز دوم پالایشگاه خلیج فارس روز پنج‌شنبه به دست رئیس‌جمهور کشورمان افتتاح شد. این پالایشگاه که یکی از پیچیده‌ترین پالایشگاه‌های دنیاست توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران ساخته شده و فاز نخست این پالایشگاه در اردیبهشت سال ۹۶ افتتاح شد و فاز سوم آن نیز به شرط تأمین مالی قرار است تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. با راه‌اندازی فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، میزان تولید بنزین یورو ۵ از ۱۲ به ۲۴ میلیون لیتر در روز و تولید نفت گاز نیز از ۴ به ۸ میلیون لیتر در روز می‌رسد. پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور با ظرفیت پالایش ۳۶۰‌هزار بشکه در روز در قالب سه فاز ۱۲۰ هزار بشکه‌ای با هدف تولید بنزین، گازوئیل، گاز مایع و سوخت جت در ۲۵ کیلومتری غرب بندرعباس در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار احداث شده است. تولید روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ۵، ۱۴ میلیون لیتر گازوئیل سبک و سنگین، بیش از ۳ میلیون لیتر سوخت جت، بیش از ۴ میلیون لیتر گاز مایع، ۱۳۰ تن گوگرد جامد و ۴۲۵ تن هیدروژن از محصولات نهایی این پالایشگاه به شمار می‌رود. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفته است: در این پروژه عظیم ۱۰هزار نیروی متخصص برای ساخت پالایشگاه آمادگی پیدا کردند.

  بیان این دو حقیقت در این نوشتار به منزله تذکر و بشارت است. تذکر از این بابت که دیگر مسئولان تجربه‌ها را تجربه نکنند. آسمان ریسمان به هم بافتن برای توسل به نیروی خارجی برای اصلاح امور و وضعیت داخلی، امری عبث بود که فرصت تجربه را دولت کسب کرد و سرانجامی جز آنچه امروز به عنوان بدعهدی امریکا می‌بینیم، نصیب نشد و آن تکیه، فرصت‌های دیگری را از دولت گرفت و شاید آنقدر محکم خود را به نمایش گذاشته بود که توان تفکر برای دریافت سایر راه‌حل‌ها را از مسئولان اجرایی گرفت، اما امروز روز تکرار افاضاتی نظیر مذاکره با امریکا نیست که عده‌ای کج فهم و به خیال خود روشنفکر، با نامه‌ای قصد تشویش اذهان و کشاندن کشور به ورطه مذاکرات بیهوده و نافرجام، داشته باشند. امروز روز نیم نگاه انداختن به داخل است. مشاور اعظمی که واردات تولیدات استراتژیک همچون گندم را پیشنهاد می‌دهد و برای کشور مفید می‌داند، امروز نباید جایی در دولت داشته باشد. ذهن‌های مسموم و افکار فاسد وابسته همان راهی را جلوی پای دولت می‌نهند که سال ۹۲ گذاشتند و با تمام انذارها، باز راه، همان راهی بود که توسط مشاوران تجویز شده بود و امروز تذکر جدی بر این است که قدری ظرفیت‌های داخلی را بسنجیم و بر نیروی نخبه و متخصص داخلی خودمان اعتماد کنیم که پرده‌ای از این اعتماد و روحیه مقاومت را در فوتبال و ساخت چنین پالایشگاهی بزرگ و پیچیده می‌بینیم.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها