دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68618
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
 •   

  باید مشکلات ریز روستاها را در خود روستاها حل کنیم/چاه های غیرمجاز در روستاها باید شناسایی شود

  روز گذشته جلسه ای با عنوان هماهنگی دهیاران بخش مرکزی در بخشداری مرکزی به ریاست وحید شهبازی، بخشدار مرکزی فیروزکوه، برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، روز گذشته جلسه ای با عنوان هماهنگی دهیاران بخش مرکزی در بخشداری مرکزی به ریاست وحید شهبازی، بخشدار مرکزی فیروزکوه، برگزار شد. وحید شهبازی در ابتدای جلسه ضمن آشنایی […]


  روز گذشته جلسه ای با عنوان هماهنگی دهیاران بخش مرکزی در بخشداری مرکزی به ریاست وحید شهبازی، بخشدار مرکزی فیروزکوه، برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، روز گذشته جلسه ای با عنوان هماهنگی دهیاران بخش مرکزی در بخشداری مرکزی به ریاست وحید شهبازی، بخشدار مرکزی فیروزکوه، برگزار شد.

  وحید شهبازی در ابتدای جلسه ضمن آشنایی با تمامی دهیاران اظهار داشت: آرزوی سلامتی می کنیم برای ساحت مقدس امام زمان (عج) و طول عمر باعزت امام خامنه ای و درود بر روح پر فتوح امام خمینی (ره) می فرستم و خیلی خوشحالم که در خدمت مردم فهیم و شهید پرور مردم فیروزکوه هستم انشالله جلسه دهیاران را به صورت مستمر در هر ماه داریم و مطمئنا جلسه کوتاه برگزار می شود و جلسات باید بانتیجه باشد.

  وی در ادامه افزود: باید مشکلات ریز روستاها را در خود روستاها حل کنیم و این بازدیدها از هفته بعد آغاز خواهد شد و هر روز از دو روستا بازدید به عمل خواهد آمد و از نزدیک با ظرفیت های روستا آشنا خواهم شد و به صورت گروهی مشکلات را حل خواهیم کرد.

  بخشدار مرکزی فیروزکوه در حضور دهیاران عنوان کرد: ارزش افزوده کمک خوبی به روستاها کرد و یک اقدام بسیار خوب دولت تدبیر امید بوده است و باید بین مردم اطلاع رسانی شود قبل از هزینه کردن ارزش افزوده پروژه ها باید بررسی شود تا دوباره کاری انجام نشود، به لحاظ شرعی شما به عنوان دهیار مسئول هستید.

  وی با تاکید بر این که در سال ۹۷ باید از خرج کردن ارزش افزوده در جاهای مختلف خودداری کنید، اشاره داشت: برسی کنید چه پروژه هایی در اولویت هستند باید کاری کنیم مهاجرت معکوس در روستاها صورت بپذیرد و این به همت شما انجام خواهد شد باید در بحث پروژه ها از ناظران قوی استفاده کنید و پیمانکاری را از شکل انحصاری در بیارید با ایجاد رقابت با قیمت پایین تر و کیفیت بهتر پروژه ها را انجام دهید.

  وحید شهبازی هم چنین تصریح کرد: اگر نیاز به آموزش دهیاران وجود دارد با هماهنگی امور شورا و دهیاران با دعوت استاد از استانداری، کلاس برگزار شود تا در امور عمرانی علی الخصوص مالی مشکلی به دلیل عدم آگاهی به وجود نیاید چرا که عدم اطلاع از قانون رافع مسئولیت نیست.

  وی به بحث امنیت روستاها نیز اشاره نمود و نصب دوربین مدار بسته را نیز پیشنهاد کرد و به بیمه مدنی نیز تاکید کرد که در شرایط سخت کمک خواهد کرد و این که نوعی آرامش روانی و روحی برای مردم ایجاد می کند.

  بخشدار مرکزی فیروزکوه در پایان گفت: تمام روستا ها موظف هستند چاه های غیر مجاز را شناسایی کنند و به مراجع ذی صلاح اطلاع دهند چرا که این چاه ها سفره های زیر زمینی را کاهش می دهند و مشکل بی آبی را به وجود می آورند؛ باید تمهیداتی در زمینه جلوگیری از بلایای طبیعی اندیشیده شود تا مشکلاتی مانند سیل به یک روستا انقدر آسیب جدی نزند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :