دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68016
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
 •   

  تهدیدات را ادامه دهند تنگه هرمز برای آمریکا و اروپا ناامن می‎شود

  نماینده مردم مشگین شهر در مجلس گفت: در صورت تداوم تهدید آمریکا و اروپا در مراودات اقتصادی و نفتی ایران، تنگه هرمز برای کشتی های اروپایی و آمریکایی ناامن خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،ولی ملکی ،سخن رئیس‌جمهور مبنی بر بستن تنگه هرمز در صورت تحریم فروش نفت ایران را موضع نظام عنوان […]


  نماینده مردم مشگین شهر در مجلس گفت: در صورت تداوم تهدید آمریکا و اروپا در مراودات اقتصادی و نفتی ایران، تنگه هرمز برای کشتی های اروپایی و آمریکایی ناامن خواهد شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،ولی ملکی ،سخن رئیس‌جمهور مبنی بر بستن تنگه هرمز در صورت تحریم فروش نفت ایران را موضع نظام عنوان کرد و گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور هشداری جدی به آمریکایی ها و اروپایی‎ها بود .

  وی تصریح کرد: در صورت تداوم تهدید آمریکا و اروپا در مراودات اقتصادی و نفتی ایران، تنگه هرمز برای کشتی‌های اروپایی و آمریکایی ناامن خواهد شد.

  نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  اگر ایران اراده کند مراودات اقتصادی بازار جهانی نفت به هم می خورد، اظهار داشت: ما بر تنگه هرمز تسلط کامل داریم؛ در صورتی که نفت ما را نخرند و نفت عربستان را جایگزین خرید از نفت ما بکنند، ایران هم از توانمندی خود برای بستن تنگه هرمز استفاده خواهد کرد.

  وی  در خصوص پیوستن ایران به FATF در این شرایط   گفت:  بحث FATF فعلا به صلاح ما نیست فلذا در مجلس شورای اسلامی به تعلیق درآمده است.

  سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکیدکرد: در جنگ اقتصادی کنونی علیه ایران، مجلس با تشکیل جلسات غیرعلنی و جلسه با وزرا به جد پیگیر حل مسائل اقتصادی، معیشتی مردم  و تحقق اقتصاد مقاومتی است .

  وی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی اراده عمومی مردم را می‎طلبد و نهادینه شدن آن نیازمند کارهای عظیم فرهنگی است.

  نماینده مردم مشگین شهر در مجلس تصریح کرد: در شرایط کنونی برای تحقق اقتصاد مقاومتی الگوی مصرف باید تغییر یابد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها