دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 67531
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
 •   

  جلسه شورای اداری فیروزکوه با حضور معاون ریاست جمهوری در امور بانوان و خانواده

  جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری تهران، فرماندار شهرستان فیروزکوه، اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه، اعضای شورای اداری، جمعی از بانوان کارآفرین و مسئولین اداری این شهرستان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه با حضور معصومه […]


  جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری تهران، فرماندار شهرستان فیروزکوه، اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه، اعضای شورای اداری، جمعی از بانوان کارآفرین و مسئولین اداری این شهرستان برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، خانم ثریا شارقی، مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری تهران، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه، اعضای شورای اداری، جمعی از بانوان کارآفرین و مسئولین اداری این شهرستان برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در این جلسه با اشاره به دستورات رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که آمریکا برای برجام ایجاد کرد، آقای روحانی به سه رویکرد اشاره داشت؛ اینکه شرایط ایجاد شده را بپذیریم و تسلیم شویم که هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد، رویکرد دوم ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی های آمریکا و حفظ وضع موجود داخلی که فشار هزینه بر مردم است و این امر شدنی نیست و رویکرد سوم ریاست جمهوری ایستادگی در برابر آمریکا با کمترین هزینه است؛ این ایستادگی همکاری تمام ارکان اجرایی و قضایی و نظامی را می‌طلبد.

  وی با اشاره به این که این انتظار شدنی و قابل تحقق است اذعان داشت: ما تجربه این امر را در دفاع مقدس داشته‌ایم؛ هم چنین تاکید مقام معظم رهبری نیز بر کنار گذاشتن اختلافات است و این خواست ریاست جمهوری نیز می باشد؛ لذا دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا قدم بردارند.

  فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به این که اگر تا امروز کاری را در یک هفته انجام می‌دادیم باید از امروز دو روزه کارها انجام شود، تاکید کرد: بحث اشتغال، مبارزه با فقر، تنظیم بازار، رونق تولید مورد توجه ریاست جمهوری بود؛ تعهد تامین مواد اولیه کارخانجات در شهرستان برعهده ما است و این نوید به صنعت گران داده می شود که هر چه نیاز مواد اولیه و ارزی که نیاز است تامین خواهد شد؛ از جهت تامین مایحتاج مردم نگرانی وجود ندارد و تلاش می‌شود نوسان قیمت نداشته باشیم.

  وی با اشاره به حوزه بانوان شهرستان اذعان داشت: نقش زنان در پیروزی انقلاب و پیشبرد اهداف آن بر کسی پوشیده نیست؛ تا به امروز حضور فعال و قوی زنان را شاهد بودیم گرچه موانع اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی در این زمینه وجود دارد، راه زیاد داریم و ریل‌گذاری درست بوده و شاهد پیشرفت در این مسیر بودیم.

  یوسفی جمارانی با اشاره به جمعیت و فعالیت زنان در شهرستان در حوزه‌های مدیریتی، صنایع دستی، فرهنگی اشاره داشت: فعالیت بانوان در شهرستان سبب شده فیروزکوه قطب صنایع دستی در استان باشد؛ رویکرد شهرستان در حمایت از فعالین زنان در سه حوزه افزایش آگاهی زنان شهرستان و تقویت نقش آنان در تصمیم گیری ها در حوزه خانواده، توانمندسازی زنان از طریق تشکیل سازمان های مردم نهاد در تصمیم سیاست های شهرستان، حمایت های قانونی و مالی از بانوان کارآفرین و زنان فعال هم در حوزه فرهنگی، هم صنعت، هم صنایع دستی است.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی ویژه بانوان در دستور کار است؛ پیگیر تاسیس پارک بانوان هستیم و مکان یابی و پیگیری ها انجام شده است؛ کمک و حمایت از بخش خصوصی برای ایجاد بازار فروش صنایع دستی به عنوان حلقه آخر تکمیل کننده فرایند صنعت مورد توجه است؛ گرچه بانوان توانمندی داریم که تعاونی های را تشکیل دادند و خود مستقیم در این حوزه وارد شدند.

  در ادامه بتول کیانی، عضو شورای اسلامی شهرستان فیروزکوه، به مشکلات بانوان اعم از مشکل در پرداخت وام های تسهیلاتی اشاره داشت و خواستار تخصیص اعتبار به مجتمع بانوان شد.

  در این جلسه معصومه ابتکار، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با اشاره به شرایط جدید از باب خروج آمریکا از برجام بر ایران تاکید کرد: امروز علاوه بر مسئولیت های فردی در خانواده و مسئولیت های اجتماعی، یک مسئولیت و رسالت ملی بر عهده همگان است تا در مقابل هجمه بیگانگان بایستیم؛ امروز هجمه ها با هدف فروپاشی اقتصاد ایران و تلاش برای ترسیم تصویر ناامیدانه بسیار زیاد است؛ امروز باید تمام توان خود را بکار گیریم تا در مسیر رشد اقتصادی و فعالیت های تولیدی گام‌های موثری برداریم.

  وی با تاکید بر این که توجه به صادرکنندگان در راس رویکردهای اقتصادی دولت است تصریح کرد: قطعا دولت در مقابل سودجویان ایستادگی کرده و می‌کند؛ رئیس‌جمهور دست یاری به سمت مردم دراز کردند تا در ابعاد مختلف برای مقابله با آسیب ها به دولت کمک شود و یقینا نقش زنان و خانواده در همگرایی بین جامعه و تقویت ارکان خانواده بسیار موثر است.

  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ان شاالله شاهد روند مثبت و جریان ساز در بین زنان شهرستان فیروزکوه باشیم؛ یکی از ظرفیت های فیروزکوه گردشگری آن است که در کنار این توجه به صنایع دستی حائز اهمیت است؛ نقش اقتصادی این مسئله برای خانواده ایرانی را نمی توان نادیده گرفت؛ تلاش فرمانداران باید پیشبرد فعالیت های اقتصادی و طرح های اقتصادی باشد تا موضوع کارآفرینی با نگاه تخصصی و اثربخشی لازم را در شهرستان پایه گذاری کنیم.

  وی در پایان به موضوع تخصیص بودجه ۲۳۰ میلیاردی برای بیمه زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و در خصوص طرج اورژانس اجتماعی و سازمان های مردم نهاد توضیحاتی بیان داشت و تاکید بر پیگیری این امور در شهرستان فیروزکوه داشت.

  sdr

  dav

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • تقویم اخبار

  تیر ۱۳۹۸
  ش ی د س چ پ ج
      بهمن »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031