دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 67987
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
 •   

  مسئولان دولتی کلی گویی را کنار بگذارند/ باید با اروپا درباره جزئیات وارد مذاکره شد/ بیانیه اروپا درباره برجام ناشی از سفر اخیر رئیس جمهور به اتریش و سوئیس است

  کارشناس مسائل هسته ای ضمن اشاره به این نکته که واکنش های روحانی و دستگاه دیپلماسی ما کلی گویی است گفت: باید واکنش های مقامات کشورما به دور از کلی گویی باشد و اگر می خواهد برجام را ادامه بدهد باید اشکالات را به صورت جزئی مطرح کرده تا اتحادیه اروپا آنها را برطرف کند. […]


  کارشناس مسائل هسته ای ضمن اشاره به این نکته که واکنش های روحانی و دستگاه دیپلماسی ما کلی گویی است گفت: باید واکنش های مقامات کشورما به دور از کلی گویی باشد و اگر می خواهد برجام را ادامه بدهد باید اشکالات را به صورت جزئی مطرح کرده تا اتحادیه اروپا آنها را برطرف کند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،پیروز مجتهد زاده، کارشناس مسائل هسته ای کشور  در خصوص بیانیه اتحادیه اروپا پس از نشست مشترک کمیسیون برجام اظهار داشت: اتحادیه اروپا در این بیانیه هیچ حرفی درباره خروج آمریکا از برجام نزده است و این بیانیه حاصل دیدار مسئولان اتحادیه اروپا است که شرط و شروطی برای ماندن ایران در برجام است.

  وی با بیان اینکه این بیانیه پیگیر ماندن ایران در برجام است عنوان کرد: درحقیقت این بیانیه حاصل سفر روحانی به سوئیس و اتریش است؛ این بیانیه در حقیقت نتیجه واکنش اتحادیه اروپا به رایزنی هایی است که روحانی در حاشیه سفر خود با برخی از مقامات اروپایی داشته است.

  این کارشناس مسائل هسته ای در ادامه افزود: اگر روحانی معتقد است که این بیانیه مایوس کننده است باید توجه داشته باشد که مسافرت او به اتریش و سوئیس و دیدار وی با تروئیکای اروپایی مأیوس کننده بوده است که نتیجه مأیوس کننده از آن در قالب این بیانیه بیرون آمده است.

  مجتهدزاده ضمن اشاره به این نکته که واکنش های روحانی و دستگاه دیپلماسی ما کلی گویی است عنوان کرد: باید واکنش های مقامات کشورما به دور از کلی گویی باشد و اگر می خواهد برجام را ادامه بدهد باید اشکالات را به صورت جزئی مطرح کرده تا اتحادیه اروپا آنها را برطرف کند.

  وی ضمن اذعان به این نکته که در این شرایط کسی نمی تواند از ضمانت اجرایی صحبت کند عنوان کرد: این تنها یک بیانیه است و در شرایطی که قرارداد برجام که ضمانت اجرایی هم داشت نتوانست آمریکا را ملزم به انجام تعهدات خود کند از بیانیه انتظار بیشتری نمی رود.

  این کارشناس مسائل هسته ای با بیان اینکه بیانیه اروپا کاملاً یک طرفه و نظر اتحادیه اروپاست عنوان کرد: از یک بیانیه یک طرفه نمی توان انتظار ضمانت اجرایی و یا تعهدات رسمی داشت و این بیانیه هرچه هست حاصل دیدارهای دیپلماتیک رئیس جمهور در سوئیس و اتریش است. موضوعات عملی و وعده هایی که اتحادیه اروپا داده است باید دید تا چه اندازه قابل اجرا شدن هستند.

  مجتهدزاده ضمن تأکید بر لزوم پرداختن به محورهای اقتصادی در ارتباط با اروپا تصریح کرد: اگر در این بیانیه به نوع سرمایه گذاری ها و شرایط سرمایه گذاری و میزان آنها در ایران صحبت می کند پس باید این قسمت ها بررسی بیشتری داشت و پیشنهادهای آنها را بررسی کرد.

   

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها