دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68061
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
 •   

  نقدینگی بعد از بازار سکه و ارز به سراغ بازار مسکن خواهد آمد/ دولت همه ظرفیت های قانونی برای ثبات بازار مسکن را در اختیار دارد

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: هم اکنون همه ظرفیت قانونی برای به ثبات رسیدن بازار مسکن در دولت فراهم است و محور اجرا نیز دولت است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سید ابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  در خصوص اقدامات دولت و مجلس جهت کنترل گرانی های بازار مسکن اظهار داشت: […]


  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: هم اکنون همه ظرفیت قانونی برای به ثبات رسیدن بازار مسکن در دولت فراهم است و محور اجرا نیز دولت است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سید ابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  در خصوص اقدامات دولت و مجلس جهت کنترل گرانی های بازار مسکن اظهار داشت: در جلسه غیرعلنی که هفته گذشته در مجلس با حضور آقای لاریجانی داشتیم تصمیم بر آن شد که اجازه داده شود دولت کار را در این حوزه پیش ببرد.

   

  وی افزود: هم اکنون همه ظرفیت قانونی برای به ثبات رسیدن بازار مسکن در دولت فراهم است و محور اجرا نیز دولت است، در این حوزه قانون جدیدی را نیاز نداریم مگر در موارد خاص که اگر دولت نیاز به قانون داشت از مجلس درخواست می کند.

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: موضوع گرانی مسکن را درجلسه ای که کمیسیون عمران هفته پیش داشتند بررسی کردیم و مشخص شد که جریان نقدینگی که در کشور به راه افتاده است بعد از بازار سکه و ارز به سراغ بازارمسکن نیز خواهد آمد.

  موسوی بیوکی با بیان علت گرانی های اخیر مسکن اظهار داشت: گرانی های اخیر مسکن به چند عامل مانند بالا رفتن دستمزد ها، بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی و متناسب نبودن عرضه و تقاضا بستگی دارد که با توجه به رکود چندین ساله در بازار مسکن ساخت و ساز کاهش پیدا کرده و حالا با افزایش تقاضا برای خرید این توازن به هم خورده و باعث گرانی شده است.

  عضو کمیسیون عمران در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص رفع مشکل کامیون داران گفت: عمده مشکل کامیون داران مربوط به ظرفیت ناوگان حمل و نقل باری است به صورتی که هر بار،۳تقاضا برای جابجا کردن آن وجود دارد که با اصلاح سیستم نوبت دهی این مشکل آنها نیز حل خواهد شد.

  وی افزود: یکسری مشکلات کامیون داران مربوط به قیمت لاستیک و بیمه بود که مشکل آن ها در این حوزه ها حل شده است.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها