دیمه نیوز
امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68113
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
 •   

  چه شدکه مائده، مائده شد؟

  معیار سنجش حق و باطل بودن رفتار همه مراجعه کنندگان به دادگاه تنها یک کلمه است. و آن کلمه چیزی نیست جز «قانون مجازات اسلامی»… به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، هر روز صد ها نفر در سرتاسر ایران سر و کارشان به دادگاه و دادگستری و کلانتری می افتد. یکی کیف دستی اش به سرقت رفته […]


  معیار سنجش حق و باطل بودن رفتار همه مراجعه کنندگان به دادگاه تنها یک کلمه است. و آن کلمه چیزی نیست جز «قانون مجازات اسلامی»…


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، هر روز صد ها نفر در سرتاسر ایران سر و کارشان به دادگاه و دادگستری و کلانتری می افتد. یکی کیف دستی اش به سرقت رفته و دیگری بینی یا سرش در درگیری شکسته و یا پیر زنی، صدای بچه های قد و نیم قد همسایه اش خواب را از چشمانش ربوده است  در این میان مرد تنومندی هم هست که به جرم تعرض به عنف در بازداشگاه به سر می برد؛ و خلاصه هر یک چه شاکی و چه متشاکی در یکی از مراجع قضایی در پی احقاق حقی از خود یا دیگری است. معیار سنجش حق و باطل بودن رفتار همه این مراجعه کنندگان تنها یک کلمه است. و آن کلمه چیزی نیست جز «قانون مجازات اسلامی»… . قانونی که بر اساس مبانی اسلامی در چارچوب کتاب و سنت توسط ده ها نفر حقوقدان کارکشته طی چندین سال نوشته شده است. و همین متن نوشته شده سال ها به صورت موقتی ـ پنج ساله ـ به تصویب مجلس رسیده تا به مرور اشکالات و ایرادات آن در اجرا معلوم گردد. و بالاخره سال ۱۳۹۲ ویراست نهایی آن انجام گرفته است.

  اما از میان متهمین و مجرمینی که هر روزه به دادگاه احضار می شوند؛ حدود یک ماه پیش دختری به دلیل ارتکاب جرم موضوع ماده ۶۳۹ قانون مجازات به مرجع قضایی احضار می شود. دقیقا همانند صدها نفری که در طول این ماه طبق قانون به دادگاه احضار شده و پرونده ی آن ها مورد بررسی قرار گرفته و بعضا حکم مقتضی برای آن ها صادر شده است. اما این بار انگار جریان سر و شکل دیگری دارد. بعد از گذشت حدود یک ماه از این ماجرا فضای مجازی پر می شود از تصاویر دختر مظلومی که به جرم «آزادی» به زندان افتاده است. درصورتی که حقیقت ماجرا از این قرار است که به جرم نقض قانون، ضابط دادگستری او را خواسته و به نقل از برخی رسانه ها بعد از یک روز و با تذکری شفاهی و گرفتن تعهدی کتبی او را رها کرده است. اما مجددا پروژه تکراری شهید جلوه دادن جلاد پیگیری می شود و فرد مجرم به واسطه ی فعالیت های تبلیغاتی مهره های داخلی و خارجی به دختر بچه ای محروم از آزادی های اجتماعی مبدل می شود.

  جالب این جاست که حدود یک ماه پیش نماینده ی دانشجویی همین روزنامه ها و سایت های طرفدار آزادی که در مورد این دختر تظلم خواهی شان گوش عالم را کر کرده است، در دیدار با مقام معظم رهبری واژه ی قانون را سه بار فریاد زد و ولی فقیه مسلمین را به رعایت قانون دعوت کرد. اما پس از گذشت یک ماه قانون برای این جناح رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته است. که رعایت آن ظلم تلقی می شود. و یا شاید همه این ظاهر نمایی ها پوششی باشد برای پیشبرد اهداف حزبی و جناحی عده ای که به وسیله ی آن مردم را فریب دهند و اموال آن ها را بیشتر غارت کنند. تا نکند؛ مقاصد شومشان بر همگان عیان شود. قائله دستگیری این دختر جوان موید دقیقی است برای ادعای پیشین. چرا که دقیقا زمانی پرداخت های رسانه ای شروع میشود که مسئولین بانک مرکزی تحت فشار اقشار مختلف جامعه قرار گرفته و تیتر همه ی روزنامه ها و سایت های خبری پر می شود از ارز دولتی، که همین مسئولین به نحو کاملا سلیقه ای و به دور از هر گونه تدبیری توزیع کرده اند. این فرایند دقیقا مثل دفعات گذشته تکرار می شود؛ که تا، کمی فشار های اجتماعی به مسئولین مربوطه شدت میابد. علی نژاد ها و دیگر عروسک های خیمه شب بازی فعال شده و اذهان عمومی را از این چنین عدالت خواهی هایی منحرف می کند. اما آنچه که در این ماجرا اهمیت بسزایی دارد. تجربه ای است که ارزشش از هزینه ای که جامعه اسلامی ایران متحمل آن شده؛ بیشتر است. پس باید این بازو های رسانه ای دشمن را شناخت تا در بزنگاه ها دچار تردید نشده و از مسیر حق طلبی خارج نشویم.

   

  مصطفی. م

  انتهای پیام/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها