دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69159
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
 •   

  آمار ۳۰ درصد ورزشکار برای این جمعیت جوان آمار مناسبی نیست/ ورزشی کردن مردم مسئولیت اول فعالین این عرصه است

  نشست مشترک هیات های ورزشی شهرستان فیروزکوه با حضور معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان صبح امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،   نشست مشترک هیات های ورزشی شهرستان فیروزکوه با حضور احمدی، معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهدی یوسفی جمارانی، […]


  نشست مشترک هیات های ورزشی شهرستان فیروزکوه با حضور معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان صبح امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،   نشست مشترک هیات های ورزشی شهرستان فیروزکوه با حضور احمدی، معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، جعفر پرج، شهردار فیروزکوه، کریمی، معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری، کاظم شادمهر، رئیس اداره ورزش و جوانان فیروزکوه و دیگر مسئولین اداری شهرستان و روسای هیات های ورزشی و پیشکسوتان این عرصه صبح امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  کاظم شادمهر، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فیروزکوه، در ابتدای جلسه ضمن تشریح امکانات هیات های ورزشی در شهرستان، خاطر نشان کرد: ۲۹ رشته ورزشی در شهرستان فیروزکوه فعال هستند که در برخی از این رشته ها توانستیم مقام‌های خوبی در سطح کشوری کسب کنیم؛ نیاز به همکاری و مساعدت دولت در زمینه احداث و تجهیز خانه ورزش روستایی در شهرستان است؛ هم چنین هیات های ورزشی شهرستان فاقد دفتر هستند با وجود این که زمین در شهرستان داریم ولی نیاز به اعتبار از سوی وزارت ورزش است.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در ادامه با اشاره به مسابقات جام جهانی، گفت: مسابقات جام جهانی نشان داد چقدر ورزش در وحدت و اتحاد بخش های مختلف جامعه و ترویج نشاط در جامعه موثر است؛ شاهد قدردانی ملت ایران از تلاش ورزشکاران و بازکنان تیم فوتبال حتی در زمان شکست، بودیم؛ این نشان داد چقدر ورزش می تواند در ایجاد روحیه وحدت موثر باشد.

  وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به ورزش روستایی، خاطرنشان کرد: این که خود روستائیان اولویت ها و هزینه در بخش های مورد نیاز را مدیریت می‌کنند و بر عهده خود بخش و روستا قرار داده شده اقدام خوبی است ولی در برخی جاها نیاز به همکاری و مساعدت مسئولین دارد.

  در ادامه جلسه برخی از روسای هیات های ورزشی و پیشکسوتان عرصه ورزش شهرستان به توضیح مشکلات ورزشی در سطح شهرستان پرداختند.

  احمدی، معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، در ادامه با اشاره به صحبت ها حاضرین در جلسه اذعان داشت: ورزش امر ضروری برای جامعه است؛ مسئولیت اول فعالین در این حوزه تبلیغ ورزش و ورزشی کردن مردم است؛ هیچ پدیده‌ای همانند ورزش نمی‌تواند دستاورد برای جامعه داشته باشد؛ تصور اشتباه رایج این است که بدون هزینه نمی‌توان ورزش کرد؛ این تصوری اشتباه است، کسی که اراده ورزش کردن داشته باشد می تواند با برنامه ریزی این فعالیت را ادامه دهد.

  وی در ادامه افزود: آمار مشارکت مردم در حوزه ورزش مطلوب نیست؛ آمار ۳۰-۲۰ درصد ورزشکار برای این جمعیت جوان آمار مناسبی نیست؛ باید همراه کردن مردم با ورزش را در دستور کار خود قرار دهیم.

  احمدی با اشاره به وظیفه دولت در حوزه ورزش تصریح کرد: اگر قرار است هزینه‌ای در ساخت و سازها شود باید توجه کرد ساختمان ورزشی به تنهایی کمک به حل مشکل ورزش نمی کند؛ باید نگاه جامع به این امر داشت، با توجه به نیاز باید امکانات ایجاد شود و مورد استفاده قرار گیرد؛ منابع خوبی در دولت برای توسعه ورزش همگانی پیش‌بینی شده است و بخشی از این منابع به صورت استانی تخصیص داده می‌شود.

  وی با اشاره به احداث و تجهیز خانه ورزش روستایی اذعان داشت: سهم استان تهران در این زمینه در سال ۹۷ صد خانه ورزش است که با پیگیری رئیس اداره ورزش شهرستان می توان سهم خوبی برای شهرستان فیروزکوه اختصاص داد؛ هم چنین بحث ورزش بانوان باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، سلیقه های شخصی نباید در تعیین نوع ورزش و جایگاه ورزش بانوان دخیل باشد.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها