- پایگاه خبری دیمه نیوز - http://dimehnews.ir -

برآورد اولیه خسارت سیل روز پنجشنبه در فیروزکوه بالغ بر ۵ میلیارد تومان است


مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران به همراه معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان فیروزکوه از منطقه سیل زده تنگه واشی فیروزکوه در روستای جلیزجند بازدید کردند.


[1]

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز [2]، [2]  با توجه به وقوع سیلاب در روستاهای شهرستان فیروزکوه، در همان ساعات اولیه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه تشکیل و بلافاصله نیروهای امدادی و خدماتی برای امدادرسانی و خدمات‌رسانی به روستاهای سیل‌زده اعزام شدند؛ هم چنین مرادی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران، از منطقه سیل زده تنگه واشی بازدید نمودند.

روز پنجشنبه بارش شدید باران سبب بروز سیل در دهستان شهرآباد و پشتکوه از توابع بخش مرکزی فیروزکوه و هم چنین مصدومیت ۵ نفر و خسارات در بخش کشاورزی و معابر برخی از روستاهای شهرستان شد.

مهدی یوسفی جمارانی ظهر جمعه اظهار داشت: در پی این حادثه ۳۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت، باغات، کندوهای زنبور عسل، آبیاری تحت فشار و… در روستاهای شهرستان در دهستان شهرآباد و دهستان پشتکوه آسیب دیده اند که خسارتی بالغ بر ۵ میلیارد تومان برآوردشده است.

رئیس ستاد بحران شهرستان فیروزکوه هم چنین افزود: ۲۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی یا تخریب شده اند و ۴۰۰۰ متر مربع از معابر روستایی به تعمیر و بازسازی نیاز دارند، که هزینه اولیه آن ۲ میلیارد تومان برآورد می شود.

انتهای پیام/